Astma

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

10. jul 2013 12:45

Mayisa.; po potrebi velja za čas, ko bolezen miruje.

Loni Makaroni

Mayisa.  

član od: 21.2.2010

sporočila: 253

10. jul 2013 17:36

Leandros in Loni hvala . Ne vem še veliko o tem in si pridobivam informacije.

Še bolj težko pa se mi je sprijazniti s to diagnozo ...



Mayisa

Sporočilo je spremenil(a) Mayisa. dne 10. 2013 17:37

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

11. jul 2013 7:14

Prej kot se boš, lažje ti bo. Meni je smotano, ker nisem ne tič ne miš, enkrat so izvidi takšni, enkrat drugačni, definitivno pa me vsaj dvakrat letno zvije. In potem je spet dilema, ali je astma ali ni. Trenutno sem pri diagnozi, da ni. Čeprav imam pa alergije tako hude, da mi zapre dihalne poti. In tako običajen prehlad pri meni traja vsaj mesec dni. Letos je bil junij porazen, sem bila spet slab mesec na vseh zdravilih, skoraj gotovo me čaka še ena runda novembra. Se navadiš... Je pa luštno visoko v hribih, takrat pri meni vsi simptomi izvodenijo.

Loni Makaroni

_tisa_  

član od: 20.1.2010

sporočila: 343

12. jul 2013 16:08

Zelo pogost vzrok astme so mleko in mlečni izdelki, ki nas močno zasluzijo.

Tako da, eliminitajte te zadeve. Pa preverjen bioresonant bi tudi lahko pomagal.

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5188

12. jul 2013 19:37

_tisa_ je napisal/a:

Zelo pogost vzrok astme so mleko in mlečni izdelki, ki nas močno zasluzijo.

.... to je pa novo. Če je verjeti virom, ki so blizu medicinskim, potem je mleko pravzaprav med najbolj redkimi sprožilci napadov astme. Razen če ni "zasluzenje" organizma postalo tako hip, kot je bilo nekaj časa "zakisanje".

Sonja

VilmaS  

član od: 10.10.2003

sporočila: 1067

12. jul 2013 21:15

_tisa_ je napisal/a:

Zelo pogost vzrok astme so mleko in mlečni izdelki, ki nas močno zasluzijo.

  Kako pa pogruntaš, da si zasluzen 

Z vsem spoštovanjem do drugače mislečih ampak tole z mlekom in zasluzenjem je pa "krneki" Z astmo (dokazano z metaholinskim testom) živim popolnoma kvalitetno življenje že več kot 40 let; uporabljala sem od rumeno prosojnih Intal kapsul v primitivnih inhalatorjih, sodobnih pršil Flixotide in Alvesco, z Ventolinom sva itak na TI, bilo pa je tudi kratko obdobje Medrola, tako da si upam trditi, da astmo dobro poznam. Torej, bila so obdobja, ko sem spila tudi po liter mleka dnevno in obdobja (sploh študentsko), ko me mlečni izdelki niso niti malo zanimali...lej si ga vraga, astma pa skoz glih. Zasluzi (pa ne mene ampak moja pljuča) pa še najbolj jesenska megla, polna smoga, mleko (smetana pa še bolj), pa bi me znalo le zamastiti- tam okrog riti in stegen...

Mayisa, tako kot pravi Loni- čim prej se sprijazni z diagnozo. Življenje z astmo ni katastrofa, tudi športat se da prav fajn, potrebno je le ugotoviti, kaj ti najbolj odgovarja. Enim pašejo hribi, drugim pomaga morje ali toplice, tretjim pa bioresonanca, Maruča s svojimi kamni ali pa nasvet izkušenih vedeževalcev na 3883... a ni fajn, da smo si tako različni, vsaj dolgčas ni 

LP, V.

_tisa_  

član od: 20.1.2010

sporočila: 343

16. jul 2013 16:57

Draga VilmaS,

to (oz. pravi vzrok svojih težav) lahko pogruntaš z opazovanjem sebe, svojih reakcij, s preučevanjem strokovne literature, napisane s strani priznanih zdravnikov, ki so iskali VZROKE bolezni in njihovo zdravljenje.

Seveda se tega lotiš, ko si se odločil, da bi rad sam naredil kaj, da ozdraviš, ko nisi sprijaznjen s tem, da boš do konca življenja jemal predpisane substance, ali pa ko lokalni predpisovalci tablet na seznamu sponzorske tvrdke ne najdejo česa primernega...

Za začetek takim priporočam enostavno dostopno Kitajsko študijo dr. Campbella. Nadalje pa literaturo Zdravnikov dr. Walkerja, dr. Clarkove, dr. Gersona, dr. Budwigove, dr. Searsa, dr. Barnesa, dr. Simoncinija, dr. Morella-izumitelja bioresonančne naprave... in mnogih drugih.

Seveda ima vsak pravico do svojega mnenja in do svojega bolezenskega in mentalnega stanja. Moj namen je opomniti tiste, ki se z diagnozo ali na prvo žogo ponujenim "zdravljenjem" ne morejo sprijazniti, naj pogledajo še z druge strani, saj obstaja mnogo poti, ki vodijo do izboljšanja in povrnitve zdravja, četudi ne peljejo vedno preko pri nas najbolj razširjene oblike zdravstva. Ne obupajte, raziskujte!

Rek "Za vsako bolezen rožca raste," ni iz trte izvit...

 

 

Nasja  

član od: 10.6.2003

sporočila: 815

16. jul 2013 22:13

 

Še sreča, da imamo Googla in Wikipedio... preden sem se lotila preučevanja strokovne literature,  sem se na kratko informirala glede priznanih Zdravnikov z veliko začetnico  (tistih z medicinsko izobrazbo je tu bolj malo):

dr.? Walker - ni bil zdravnik, menda pleskar? vsekakor pa uspešen biznismen in izumitelj/prodajalec tržno najuspešnejšega sokovnika

dr.?Clark - hja, Clarkov je veliko; če misliš Hulda Regehr Clark, je bila menda zoologinja, ki je trdila, da so vse bolezni posledica parazitov in da jih zna pozdraviti - od raka do HIVa... obsojena oz. pregnana iz ZDA in Mehike zaradi goljufije,  žal je pri 81 l umrla za rakom

(dr). Gerson - sicer zdravnik, ki pa so mu v ZDA odvzeli licenco zaradi goljufije, med drugim zato, ker je nekaj bolnikov po terapiji pristalo na intenzivnem oddelku bolnišnic zaradi smrtno nevarnih stranskih učinkov 

dr. Budwig - biokemičarka; ni dokazov, da bi bila dieta zdravilna, nejbrž pa vsaj škodljiva ni

dr. Sears - ne vem, morda misliš tistega, ki na veliko prodaja neke kapsule  z uprašenim sadjem in zelenjavo? Po naključju je zdravnik, očitno pa je trgovska žilica pri njem bolj razvita ...

dr. Barnes - ne vem, na spletu jih je preveč, kaj posebej slaven pa očitno ni

dr. Simoncini - bivši onkolog, ki zdravi raka s sodo bikarbono? tudi že ostal brez zdravniške licence zaradi goljufij;

dr. Morell - no ja, še en zdravnik, ki je dober trgovec z bioreson. aparati , sicer tudi eden od prepričanih scientologov - bioresonanca ima približno toliko skupnega z znanostjo kot scientologija s krščanstvom...

Aja, Campbell je bil menda tudi kemik in ne zdravik, in kitajska študija je tako polna pristranosti, da je škoda prostora na forumu za komentar.

OK, lepo, da se vsak potrudi zvedeti čimveč o zdravju in o svojih boleznih, in če je branje takšne literature spodbuda k bolj zdravemu življenju , odlično! Gotovo ni nikogar med nami, ki mu ne bi koristila (še)  bolj zdrava prehrana in  odnos do življenja.

Ampak za božjo voljo, ohranite malo zdrave pameti in razsodnosti, ocenite, kaj vam prodajajo, in razmislite, komu je bolje verjeti in zaupati! V dobi interneta pač ni težko raziskati obeh plati medalje. In ne pozabite, navsezadnje vsi ti dušebrižniki , lažni doktorji z veliko začetnico, krepko služijo s prodajanjem svojih teorij.  Vsaj enako kot farmacevtske tovarne, ki morajo vsaj dokazat uspešnost svojega izdelka.

 

 

Se opravičujem za smetenje po temi.

Sicer pa ni problem probat in se za par tednov odpovedat mleku, in če bo astma slučajno prešla, tudi noben zdravnik ne bo več vsiljeval inhalatorjev.

 



Nasja

Sporočilo je spremenil(a) Nasja dne 16. 2013 22:14

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

17. jul 2013 8:53

Saj o Kitajski študiji je že bil vik in krik na kulinariki. Sicer sem pa hotela povedati, da sem se odpovedala mlečnim izdelkom in to za obdobje treh mesecev, pa še vsemu rdečemu mesu. Ne rečem, prebava se je poštimala, koža je bila lepša, sluz pa na žalost ni izginila.

Loni Makaroni

leandros  

član od: 19.8.2009

sporočila: 188

17. jul 2013 10:13

Nasja, dobro in prav fino si tole napisala. Kako mi gredo na živce raznorazni bioresonančni "guruji" in bioenergetiki, ki nategujejo naivne ljudi in jih prav fino molzejo. Ne rečem, verjetno obstajajo tudi taki, ki vedo kaj počnejo, vendar jaz še nisem na takega naletala, pa sem šla k opevanemu bioneregetiku, uradnemu zdravniku, ki se ukvarja s kitajsko medicino in tudi na bioresonanco. Ugotovila sem, da je na žalost veliko blefa, da ti povedo stvari katere jim ti nekako nakažeš, da veliko govorijo malo povedo, na koncu pa dobiš račun pri katerem ti sapo vzame (zdravnik s kitajsko medicino je bil Nr.1 - kar se računa tiče). In ko mi začnejo nabijat klasične fore u stilu, da se naj izogibam stresu, bi jih kar stresla....Ma ne bom več o tem, ker se mi kar pritisk dvigne na 500!!

Kar se pa moje astme tiče, mogoče še ena informacija več zate Mayisa, veliko je astmatikov katerim paše morje, meni sicer tudi paše kar se splošnega počutja tiče, vendar na žalost tam vedno dobim napad astme. Začne se s kašljanjem in nabiranjem sluzi in potem samo še pumpica pomaga, najprej Ventulin, da lahko normalno diham, potem pa vabi Alvesco. Sicer pa se da s tole damo na A, brez nekih groznih problemov čisto normalno živeti. Don't worry be happy       

leandros

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti