Krčne žile-operacija

kuharca37  

član od: 21.3.2006

sporočila: 563

tema odprta - 30. jul 2006 12:21 | ogledi: 9.859 | odgovori: 11

Pozdravljeni!Stara sem 37 let in zelo velike probleme s krčnimi žilami(venami) na nogah.Pred dvemi leti sem že bila operirana na levi nogi (klasično-u bolnici),vendar se je stanje že po pol leta poslabšalo in sedaj sem spet po starem-grozno izstopajoče vene.Pozimi bom operirana na desni nogi in nato čez eno leto spet na levi.Pred kratkim sem v časopisu prebrala en oglas-en gospod operira krčne žile s postopkom popravljanja zaklopk na venah in ne operira tako kot v bolnicah,kjer ti obolelo veno v celoti potegnejo ven.Ta gospod se nahaja u Kopru-mislim ,da v hotelu Žusterna-tam ima ambulanto.

Sedaj pa vas sprašujem:Ali je kateri že bil pri tem gospodu-ali je komu že zdravil oboleke vene na njegov način.Operacija je samoplačniška-jaz bi jo plačala ,samo da bi bilo bolje.Prosim za odgovore glede gospoda iz Kopra.Lep dan.

kuharca37

peresce  

član od: 23.3.2006

sporočila: 131

30. jul 2006 12:29

moja bivša sodelavka je bila pri tem gospodu in je zadovoljna. Res je samoplačniška, vendar je večkrat rekla, da se splača. Spomnim se, da je takrat takoj po operaciji že mogla začet hodit in v bistvu je prišla že takoj tudi v službo. Ona je šla najprej na eni nogi, po določenem času pa še na drugi nogi. Po treh letih je še vedno dobro. peresce

moja  

član od: 18.9.2004

sporočila: 163

30. jul 2006 15:20

Pozdravljene. Tudi mene zanima, če katerakoli karkoli ve o tej ambulanti v Žusterni - kdo je to (priimek), kdaj je odprto, telefonska številka... skratka podatki, ki bi mi prišli prav. Še kakšna izkušnja? Lepa hvala, lp moja

kuharca37  

član od: 21.3.2006

sporočila: 563

30. jul 2006 15:39

Jaz sem tega gospoda klicala letos pozimi.Povedal mi je ,da on popravlja(ne vem kako se temu reče strokovno) zaklopke,ki ti ne delujejo in posledica je nastanek krčnih žil.Operacija stane nekaj čez 100.ooo sit za eno nogo.Nato sem govorila še z eno gospo,ki ji je naredil operacijo,je bila super zadovoljna.Jaz sedaj čakam na operacijo v NOVI Gorici.Imam pa res obsedeno stanje na nogah in ne kakšne kapilarce ali pa malo vidne žile kot nekatere. Tukaj imaš št.-pokliči ga jutri,seveda če nima sedaj dopust in se javi kaj si izvedela . 05/640 0233 Še vedno pa čakam ,da se še kakšna javi. kuharca37

moja  

član od: 18.9.2004

sporočila: 163

30. jul 2006 21:45

Kuharca37, najlepša hvala! Ta informacija sicer ni zame, je za mojo kolegico ki se prav sedaj odloča ali bi šla na operacijo ali ne. Jaz sem ji jo odsvetovala, imam prijateljico, ki je šla , pa so se ji ponovile in to skorajda na istem mestu. in še bolijo jo menda še bolj kot preje. Te kčne žile so res h....! Moja mama jih ima - menda že od zelo mladih let - in vem , koliko je prestokala zaradi njih. Kolegica pa bi rada nosila krilca... taka ta kratka in jih zaradi njih mneda ne more. Jutri ji sporočim telefonsko številko in potem javim tudi tebi kaj bo izvedela. Kuharca in jaz čakava še kakšne informacije in izkušnje... halooooooooo? Lp moja

tutifruti  

član od: 21.10.2005

sporočila: 151

30. jul 2006 23:14

Punce me pa res zanima kakšne čudeže dela ta gospod. Jaz sem tudi že bila na klasični operaciji pred tremi leti. - na obeh nogah. Ena je v redu, ker tudi prej ni bila tako žilava , na eni pa so se mi zopet pojavile, to pa mi je že sam zdravnik takoj povedal, da bojo ponovno prišle ven. Žilave noge od žilavih se tudi razlikujejo. Jaz sem imela na eni za prst debele (celo po onkološkem sem hodila češ, da je tumor- tako je namreč pokazala slika - pa se je hvala bogu izkazalo, da je le krčna žila. ena kolegica je šla v Avstrijo na operacijo -operirajo in greš domov -par dni imaš povoje in to je vse- ampak vam rečem. da proti mojim nogam ni imela nič. Jaz sem nosila nogavice po operaciji 9mesecev. na obeh nogah čez celo noge. Tudi sedaj jih čez zimo še nosim samo do kolen, ter tudi poleti, če grem na kakšno daljšo turo. Čudežev z zelo žilavimi nogami se ne da delat. Jaz sem to prepričana in zadovoljna, da se mi je stanje vsaj malo izbojšalo. če pa jih res delajo, se pa tiste javite- mogoče bom pa tudi jaz reskirala in šla. Šlišala pa sem za enega zdravnika na reki. ki zdravi krčne žile barez operacije s neko terapijo, povijanjem in obkladki, baje zelo uspešno. Nekje imam tudi naslov.Seveda tudi samoplačniško. Pa lep pozdrav! Sporočilo je spremenil(a) tutifruti dne 30. jul 2006 23:15:26

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

31. jul 2006 9:19

Kuharca37! Moja mami je bila na operaciji v Novi Gorici in je z učinkom zelo zadovoljna. Jeseni ima pregled še za drugo nogo, pa se bodo odločili, ali operirati tudi to. Je pa tudi ona morala že kmalu vstati in hoditi. pa vse najboljše. Loni Makaroni

syu  

član od: 10.9.2009

sporočila: 482

2. jul 2015 22:02

Je kaj novega na tem področju?

Jaz imam grozne krčne žile in nosim krila samo na morju.

Moja mama jih ima tudi, jih je operirala in so se ponovile.

Zato se jaz za operacijo nočem odločti.

Morda ima kdo med vami kako pozitivno izkušnjo ali nasvet, ali se s čim maže, da malo omili zadevo.

V naprej hvala za odgovore in nasvete.

syu

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

3. jul 2015 7:21

syu, z mažami se pa tazadeva res ne da omilit. Lahko se malo bolečine lajšajo, razen operativnega posega pa dejansko ne pomaga nič drugega. Pri zdravniku še nisi bila? Saj imaš tudi veliko zasebnikov, ki se s tem ukvarjajo, če se ti ni za čakat.

mamamia

Valchi  

član od: 15.1.2015

sporočila: 71

3. jul 2015 10:57

Sama sem bila v Izolski bolnišnici na ultrazvoku ožilja. Med 6-urnim čakanjem smo se pogovarjale z pacientkami, ki so operirale krčne žile. Bile so zelo nezadovoljne, večini so se vrnile. Ena mi je rekla, da če bi vedela, ne bi nikoli operirala. Bijo je pa tudi nekaj takih, ki so bile po posegu prerojene.

 

Moj kolega je bil operiran v bolnici, nekje okoli Krškega, če se ne motim. Hitro je prišel na vrsto, čakal en mesec z napotnico, super zadovoljnen, so mu pa žilo potegnili ven. Hitro je okreval,  v bolnici pa je rekel, da je bil kot v hotelu, prijazno osebje, odlične ekipa. Tudi drugo nogo je šel po pol leta operirat v isto bolnišnico. Zelo zadovoljen.

 

 

Valchi

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti