Konvekcijska pečica : parni kuhalnik

TUMAAVGUST  

član od: 2.9.2009

sporočila: 120

26. apr 2010 14:54

rada bi naredila v konvekcijski pečici pečenko Štefani, in ne vem ali jo naj pečem na 1 ali 2 rešetki, ali na foliji ali jo naj zavijem v folijo in jo pečem. Ima kdo izkušnje, prosim če mi napiše. Lep dan. TUMAAVGUST

Hobotka  

član od: 2.11.2004

sporočila: 274

1. maj 2010 22:01

Moja konvekcijska ima priloženo eno rešetko ki je samo malo dvignjena od dna steklene posode, potem ima rešetko ki je recimo na 5cm nogicah in mrežasti pladenj, nikjer v navodilih ne piše zakaj se katera reč uporablja . Jaz bi pa skupaj pekla celega piščanca in krompir, na katero rešetko moram dati krompir in na katero piščanca, predvidevam da piščanca na spodnjo na zgornjo, ki ima 5cm nogice pa krompir, mogoče krompir tudi v mrežasto rešetko. Samo ker je piščanec velik in višji potem moram rešetko dati neposredno na njega, na ta način potem ne bo prostora za kroženje zraka ... mogoče zveni vse skupaj neumno samo , če ni izkušenj ...... Hobotka

kajzar  

član od: 28.2.2010

sporočila: 39

2. maj 2010 22:56

-Zelenjave in mesa ne zavijamo v folijo, vode ne solimo. -Celega piščanca pri nas nismo nikoli pekli, ker je v kosih ravno tako odličen - meso zgoraj, krompir spodaj. Če pa je res želja po peki celega piščanca pa po moje krompir odpade, razen mogoče z obročem, ki je priložen za povečanje/povišanje posode za peko npr. purana... kajzar

sonic  

član od: 1.3.2006

sporočila: 319

3. maj 2010 8:53

Jaz nekatero zelenjavo obvezno zavijem v folijo (brokoli, šparglji) in se lepo skuha v sopari. Tudi jaz piščanca raje razkosam. Krompir pa obvezno spodaj, da se maščoba iz mesa po njem sceja. sonic

Hobotka  

član od: 2.11.2004

sporočila: 274

3. maj 2010 20:00

No med tem ko sem čakala na vaše odgovore sem spekla celega piščanca in sicer cca 60 minut na 200 stopinj, bil je že lepo zapečen in moje mnenje je bilo, da je tudi prepečen, žal ko sem ga dala na polovico je bil pri kosti še krvav, zato hop nazaj v pečico in se je peklo še 20 minut če bi bil še kakšnih 10 15 minut več ne bi škodilo, drugič ga bom zagotovo razkosala. Krompir sem naložila okoli njega, na spodnjo rešetko ga nikakor ne bi dala, ker bi se po njem stekala maščoba od piščanca, mi pa ne maramo mastnih jedi. Tako se je lepo spekel in bil hrustljav. Prva ocena +3, vendar ne bom vrgla puške v koruzo in pospravila pekač na oddaljeno polico. Naslednjič probam ribe, verjetno najprej sardele, nato kakšne orade in brancina, upam da ne bo suho kot žagovina - mogoče kakšni koristni nasveti ????? Hobotka

TUMAAVGUST  

član od: 2.9.2009

sporočila: 120

5. maj 2010 16:28

Še vedno čakam in upam, da je že kdo pekel pečenko Štefani ali pa vsaj pleskavice v indukcijski pečici. TUMAAVGUST

nokica  

član od: 26.4.2010

sporočila: 2

10. maj 2010 10:13

Vprašanje imam za sonic, na koliko stopinj in kako dolgo ima brokoli zavit v folijo in v pečici? Svinjske kareje sem pekla na 230 približno 15-20 min. Nič jih nisem namazala z oljem, pa so se mi zdeli kar suhi. Ali ima kakšna kakšen nasvet? nokica nokica

sonic  

član od: 1.3.2006

sporočila: 319

10. maj 2010 10:36

Brokoli na 200 stopinj 5-6 minut, tak da še vedno malo hrusta. Obvezno v folijo zraven par kapljic vode. Pri svinjini je pač tako, da je bolj suha, zato je jaz ponavadi ne pečem v tej pečici. sonic

Hobotka  

član od: 2.11.2004

sporočila: 274

14. maj 2010 21:57

Kako pripravite ribe za v konvekcijsko pečico in ali niso suhe po pečenju Hobotka

Blitva  

član od: 9.5.2007

sporočila: 61

21. maj 2010 12:24

No prosi, danes bi meli za kosili ribe, spekla bi jih v konvekcijski pečici, prosim vse tiste ki to delate, kako jih pipravite - nasolite , naoljite ????, na kateri temperaturi pečete, kako dolgo ???? Blitva

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti