Kokice

fakin712  

član od: 29.3.2005

sporočila: 2682

29. jul 2006 20:33

Ja gordana, to se pa strinjam. Jih ima od moža sestra in je super. Nič ne zažgeš in nič ni treba tresti posode, da se kaj ne prismodi. Lepo nedeljo želim vsem tukaj gor. fakin712

majdi  

član od: 18.11.2003

sporočila: 359

30. jul 2006 15:56

jaz jih tudi v aparatu za kokice spečem ali pa v mikrovalovni. Majda

slovinkita  

član od: 6.3.2006

sporočila: 248

6. jun 2011 15:43

Ker nimam mikrovalovke, sem kupila koruzo, da bi kokice naredila na ponvi. Pa je očitno zelo slaba koruza, ker rezultat ni nič kaj preveč kokicam podoben  

Normalno, kupila sem pa cel kg tele robe. Kakšen nasvet kako porabit, ker za kokice ni :(

 

Sara



slovinkita

Sporočilo je spremenil(a) slovinkita dne 06. 2011 15:46

666  

član od: 14.7.2005

sporočila: 686

6. jun 2011 16:07

slovinkita je napisal/a:

Ker nimam mikrovalovke, sem kupila koruzo, da bi kokice naredila na ponvi. Pa je očitno zelo slaba koruza, ker rezultat ni nič kaj preveč kokicam podoben  

Normalno, kupila sem pa cel kg tele robe. Kakšen nasvet kako porabit, ker za kokice ni :(

Ni vsaka koruza primerna za pokovko, ne.

Koruzo v zrnju lahko uporabljate kot npr. ješprenj ali pšenico - čez noč namočite, naslednji dan skuhate. Pozor: koruza je tudi po daljšem kuhanju še kar trda. Uporabite jo lahko za kake enoločnice, npr.

Jaz jo včasih po tem, ko se je skuhala in ohladila, v blenderju spremenim v neke vrste "polento" (ki je precej bolj okusna od polente iz onega običajnega instant čuda iz trgovin).

V skrajnem primeru pa jo bodo hvaležno pozobali ptiči - divji ali gojeni. 

javr  

član od: 11.10.2011

sporočila: 95

24. apr 2019 8:57

tole imajo jutri v Hoferju. Ima kdo izkušnje s tem ?

 

 

anka  

član od: 7.9.2005

sporočila: 4627

24. apr 2019 11:54

javr je napisal/a:

tole imajo jutri v Hoferju. Ima kdo izkušnje s tem ?

Jaz imam aparat za kokice, ni iz Hofer-a, a ni to sploh pomembno, dela super, kokice so tiste prave, napihnjene. Namasti in soli pa si jih potem vsakdo, kolikor mu je volja. Tako da, če se vam jedo kokice, priporočam nakup.

NutellomAnka

javr  

član od: 11.10.2011

sporočila: 95

25. apr 2019 19:16

v čem pa je razlika med pečenjem v tem aparatu in v mikrovalovki ? Ker če gledam po trgovinah, na večini koruz piše "za pripravo v mikrovalovki, salted, buttered,..." itd.

 

___

the tina  

član od: 5.10.2013

sporočila: 302

25. apr 2019 21:06

Kokice za v mikrovalovno so koruza pakirana skupaj s soljo in neke vrste ponaredka masla oz. maščobe, ter najbrž kakšen konzervans. Te vrste kokic ne moreš naredit v aparatu. Za v ta aparat je primerna samo koruza za kokice pakirana v plastični vrečki (izgleda kot majhna zrna suhe koruze). Kokice se naredijo popolnoma brez maščobe in soli, oboje po želji dodaš na koncu. To je ponavadi precej bolj zdravo, ker lahko nadziraš koliko soli in dodatkov dodaš. Isto koruzo lahko pripraviš tudi v ponvi, samo v tem primeru jih pražiš z oljem. Osebno mi je aparat za kokice preveč neroden, poleg tega mi je všeč okus na olju pečenih kokic, tako da se za nakup aparata ne bi odločila.

the tina

anka  

član od: 7.9.2005

sporočila: 4627

25. apr 2019 21:48

Jaz pa sem pečene iz aparata pojedla kar brez dodane maščobe in soli sem jih napadla takoj, ko so bile gotove. Seveda se pa lahko doda maščobo, jaz bi maslo in pa dodala malo soli, da se oprime kokic

NutellomAnka

javr  

član od: 11.10.2011

sporočila: 95

26. apr 2019 7:22

torej: tista predpripravljena "salted" in "buttered" koruza za v mikrovalovko ni za v aparat za kokice. Obratno pa gre: "čisto" koruzo pa lahko pečeš v obojem, tako v mikrovalovki, kot v tem aparatu ?

   Predpripravljene še nisem poskusil, a že na nalepki vidim da je preslana (za moje pojme je preslano vse na čemer piše več kot 1,9g soli na 100g) .

   Če ta Hoferjev aparat (16,99€) sedaj zamudim, pa tudi zgleda da ni prav huda  tragedija; gledam po ostalih ponudnikih: Bigbang Camry 17,99; Bigbang Blaupunkt 18,99; Mimovrste Camry 18,99; Mimovrste Blaupunkt 20,70; potem pa še dva izstopajoče dražja: Mimovrste Severin 26,10 in Merkur Russel 31,99.

   Tale navedba iz navodil pa mi ni všeč:"Če aparata ne napolnite dovolj, se bo odprlo manjše število koruznih zrn in iz aparata bo padlo več zaprte pokovke". Torej, moraš vedno speči za en lavor te koruze da naprava deluje kot mora. Pri mikrovalovki tega problema najbrž ni ? Če daš noter 10 zrn, jih bo pač 10 speklo ?

 

 

 

 

   

___

Sporočilo je spremenil(a) javr dne 26. apr 2019 07:40

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti