Bradavice na rokah

smrkolina  

član od: 19.9.2002

sporočila: 378

6. jul 2006 11:01

Tudi jaz sem jih imela v srednji šolo polno po rokah in so mi jih v Ljubljani žgali, muke, in potem so v našem zdrvstvenem domu to prvič videli, ko so mi ponovno previli roke - krvave mehurje in so jih porezali. Potem sem v Ljubljani na kontroli mela cel cirkus kaj sem naredila in so me kratko malo odslovili. Bradavice so pa ostale. Soseda mi je svetovala naj si jh namažem z mlečkom rastline - cveti rumeno, na pogled ima žametne liste (ne gladke) ponavadi raste kje ob kakšni škarpi, ali za stavbami NE RASTE PA NA TRAVNIKU, ko rastlino pretrgate priteče ven rumen mleček. S tem sem namazala bradavice. Postale so črne in ob umivanju (ne drgnjenju) ti črni madeži niso šli dol. Namazala sem jih tudi večkrat na dan in v tednu dni so vse izginile, pa tudi pojavile se mi niso nikdar več. LP smrkolina

kobra 1  

član od: 15.6.2006

sporočila: 1881

6. jul 2006 12:07

Rastlini ce reče "krvavi mleček" , če smo vstrajni res pomaga. Je pa trajno pomagala tinktura( ki smo jo naročili v Avstriji, mislim ( je že kar nekaj časa od tega), da se ji reče Warzen. V lekarni bodo sigurno vedeli. Pomagala je tudi svakinji na podplatu ... Lp kobra 1

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

6. jul 2006 13:31

Neverjetno, kaj vse bi nekateri naredili, da ne bi bilo treba k dermatologu. Bradavice dermatolog žge z elektirčno iglo (če so rjave-virusne) ali pa s tekočim dušikom, če gre za večje reliefne. Odvsino od tega, koliko tega je, en tretman stane med 10 in 20 tisočaki. In bradavic po enem tednu, ko se rana zaraste, ni več. Vse zasebne prakse, ki dajo kaj nase, so na spletu in v vsakem večjem kraju je kak dermatolog, ki bo zadevo strokovno naredil, pa še takoj boš na vrsti. Ali pa išči zvarke, sukanec, mrtve mačke in ostali mambo-džamo, pa še eno mast, ki jo je mrzla teta od sosede kupila v Avstriji- in malo izračunja, koliko časa in denarja gre za to, popolnom neproduktivno samozdravljenje. Vendelina jr.

nike  

član od: 25.11.2005

sporočila: 522

6. jul 2006 13:52

katjushka je napisal/a:
Nike, kolikokrat si pa dala na bradavico surov krompir? Ta metoda mi je danes še najbolj dostopna. Lp katjushka
katjushka, samo enkrat - eno noč in to je to. vem, da se sliši malo neverjetno, pa tudi ne rečem, da bo tebi tako zginilo, ampak meni je. kar odpadla je dol... držim pesti :) nike

Lijana  

član od: 6.12.2002

sporočila: 1603

6. jul 2006 14:40

Vendelina, ne bo držalo, mene s hčero ja dermatologinja pošiljala gor in dol, pa sama jih je žgala po rokah, pa je bilo še slabše. LP

smrkolina  

član od: 19.9.2002

sporočila: 378

6. jul 2006 14:48

Vendelina, meni so jih tudi žgali dermatologi v Ljubljani v kliničnem centru z dušikom. Niti sanja se ti ne, kako je to bolelo - čez nekaj ure, ne žganje, in še pomagalo ni nič. Sicer pa mislim, da je stvar posameznika kaj se mu zdi najbolje. LP smrkolina

alexis  

član od: 30.5.2006

sporočila: 884

6. jul 2006 14:58

Vandelina koliko bradavic ste imeli? Kot sem jaz napisala že prej sem jih mela ful in vse so šle stran z "mambom-džambom" ! alexis

vanjatajnsek  

član od: 6.6.2005

sporočila: 1704

6. jul 2006 16:38

Teka je napisal/a:
Jaz sem zadnjič kupila v lekarni tekočino za odpravljanje kurjih oči, pa piše da je tudi za bradavice. Jaz sem namazala petkrat in je nimam več. Poskusi. lp Teka
Tudi jaz uporabljam to tekočino - ima zelo specifičen vonj in je oranžne barve ter je zelo močna. Tisti komentar, da je na podplatu treba rezat ne drži - ravno zato ker je hčera imela bradavico na podplatu, nisem pustila izrezat. Parkrat namažeš, sproti skraspaš ali odrežeš odmrlo kožo-bradavico in v enem tednu izgine - večkrat preverjeno, predvsem pa brez bolečin. lp, vanjatajnsek

zelvica  

član od: 2.12.2005

sporočila: 60

6. jul 2006 17:39

Tudi jaz sem v osnovni šoli imela polno bradavic po rokah. Odpravila sem jih z lastno slino. Moraš pa biti vztrajen. zelvica

goranka  

član od: 26.9.2005

sporočila: 86

6. jul 2006 21:28

zanimiva tale tema,in tudi vaši odgovori in mnenja.Tudi v naši hiši smo imeli težave z bradavicami.Hčerki so se naredile na petah in prstih na nogah,bilo jih je veliko in bolele so jo tako,da je komaj hodila.Seveda smo jih najprej probali odpraviti s pomočjo zdravnika pa nam po večih poiskusih to ni uspelo,bolečin katere je otrok pretrpel se pa ne da opisat.Pa smo se zatekli k stari dobri domači lekarni,Krvavi mleček ji je pomagal,saj je res trajalo malo dlje,ampak bradavice se niso več pojavile pa še odstranjevanje ni bilo boleče. gogi

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti