Riž

nike  

član od: 25.11.2005

sporočila: 522

tema odprta - 28. jun 2006 17:32 | ogledi: 3.967 | odgovori: 7

doma se mi je nabralo skoraj 3 kg tistega "navadnega" riža - mehkega, belega, ki se razkuha in je primeren za kuhan riž z mlekom ali za sladice. Se da z njega narediti tudi kaj drugega? za rižoto ga namreč ne morem uporabljati, jaz bi še pojedla, mojemu pa ful ni všeč.

ali pa - če ne drugega - poznate še kakšno varianto sladkega riža? jaz skuham navadni mlečni riž ali pa mu dodam cimet, jabolka in malo limonine lupinice, ta varianta je krasna, ampak bi še kaj drugega.

riževih narastkov pa ne maram preveč...

hvala pa lp!

nike

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

28. jun 2006 20:43

Rižev narastek morda, z dodatkom sdja, rozin ipd? Mamamia mamamia

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

28. jun 2006 21:55

BAJE se riž krasno zmelje v kavnem mlinčku. lp Vesna

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

29. jun 2006 9:15

nike, jaz ne bi vrgel puško v koruzo. Če kuhaš riž po " absorbcijski " metodi se da lepo naredit, ne da bi bil pocast. Riž operi, tako kot običajno do bistre vode, pol vodo le odlij in ga pusti stat v pokriti skledi za 30 min. Za zelenjaven riž lahko na malo maščibe dušiš korenje ali grah ali kar radi jeste, ( cvetačo jaz ne dušim nič ) daj gor riž in ena pa pol kratno količino vode ( se pravi na šalico riža ena pa pol šalica vode ) vse daj na močen ogenj da zavre, potem zmanjšaj toploto na minimum in dobro pokrito naj se kuha 10 -13 min, ( čas računaš od takrat ko si ogenj zmanjšala, poskusi pa ugotovi pravi čas , morda tudi za malenkost zmanjšaš količino vode, če delam z zelenjavo iz konzerve, zelanjavo odcedim, tekočini iz zelenjave dodam potrebno količino vode ), nič odpirat pokrovko mad kuhanjem ( bog varuj da bi mešala ). po kuhanju naj pokrito še stoji 5 minut in serviraj. Namesto zelenjave lahko daš kar koli, piščanca, mal golaža........... ) . Če se odločiš in poskusiš, poročaj dober tek lp pa še to: zadnjič sem nekje na radiu slišal da rizi- bizi ( riž s grahom ) mora bit " pocast " ( to sicer ni po mojem okusu, vendar se o okusih ne razpravlja ). lp ežoj

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

29. jun 2006 9:27

Tudi morska rižota mora biti malo pocasta, tako da je riž, ki ga imaš, idealen za to. Mamamia mamamia

Kyara  

član od: 24.5.2006

sporočila: 2384

29. jun 2006 18:04

Jaz na primer ne maram pocastega riža. Kaj pa če bi naredila mlečni riž? Pa gor potrosiš cimet ali čokolado, ali kakšen đem, morda. Pa je to ohlajeno lahko tudi sladica ali pa toplo oziroma mrzlo kosilo? Če pa tega ne marate, pa eno varianto kitajskega kosila v voku z to rižo? Kyara

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

29. jun 2006 22:40

nike, spet jaz, tam pri eksotičnih jedeh se zanimajo za suši. Za suši se uporablja kratkozrnati riž, ki mora bit pocast, da se suši skp drži, da ne razpade. Začni pripravljat suši! ežoj Sporočilo je spremenil(a) ežoj dne 29. jun 2006 22:40:51

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti