Priprava kreme za torto

Ethel  

član od: 27.3.2003

sporočila: 35

tema odprta - 14. jun 2006 8:24 | ogledi: 3.104 | odgovori: 5

V forumu sem zasledila kremo ,ki se jo priprvi iz vaniljevega pudinga, želatine ter sladke smetane.

Rada bi poskusila naredit tako kremo a vendar ne vem razmerja med sestavinami.

Prosim za pomoč.

Hvala in LP

Ethel

zima  

član od: 16.1.2004

sporočila: 574

14. jun 2006 10:41

Ethel, ravno zdajle mi je Atina poslala na temo Malinova pita podoben recept. Poglej, mogoče je pa to to, kar ti iščeš. Pozdravček! ZIMA

Ethel  

član od: 27.3.2003

sporočila: 35

14. jun 2006 11:25

Ne Zima, ni ta krema. Kar jaz iščem je da skuhaš vaniljev pudig , dodaš smetano in želatino.Samo ne vem postopka ne količin in kdaj kaj dodajat v skuhan puding. Kaj res nobena ne ve za to kremo? Rada bi konec tedna naredila torto s to kremo. Ethel

Dolores  

član od: 20.6.2005

sporočila: 1304

14. jun 2006 11:58

Jaz nisem ljubitelj želatine in je pri kuhi ne uporabljam. S pudingom naredim kremo na naslednji način: 2 pudinga skuham v pol litra mleka (ne sladkam), eno margarino (250 g) v multipraktiku vmešam z 10 dag (ali po okusu) sladkorja, nato pa ohlajen puding žlico za žlico vmešam v to maso. Kremo je mogoče narediti v kateremkoli okusu, odvisno od pudinga pač. Meni je najbolj všeč čokoladna. Lp Dolores

mufin  

član od: 19.11.2004

sporočila: 259

14. jun 2006 13:19

Ethel, jaz delam kremo s pudingom in smetano na naslednji način: 3 pudinge skuham v 1 l mleka in jih ohladim, med ohlajanjem pa večkrat premešam. Sladkor daj po želji - mi imamo radi bolj sladko. 1/2 l sladke smetane stepeš in po žlicah dodajaš v puding in dobro razmešaš, da ni grudic. Vzamemm pa rastlinsko smetano, ki je bolj kompaktna in potem ne rabim želatine. Če pa uporabiš živalsko, pa lahko na koncu vmešaš želatino fix (2 vrečki) ali 10 g običajne želatine pripravljene po navodilih na vrečki. Tako kremo sem delala tudi s kokosovim mlekom in kokosom in je bila mufin

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

14. jun 2006 13:37

4 jajca 4 žlice sladkorja 0,7 l mleka 2 vaniljina stroka 0,25 l smetane + do 0,7 l smetane 1 žlica moke želatina fix (imeti tega več na zalogi) 1) Vanilijna osnova Segreti mleko - ne sme zavreti, notri položiti dva nerazrezana stroka vanilije. Odstaviti in pustiti, da se mleko ohladi. Iz hladnega mleka vzeti ven vanilijo. Medtem umešati jajca, sladkor, 0,25 l smetane, žlico moke. Temu dodati ohaljeno mleko in premešati. 2) Krema 0,7 l smetane umešati z želatino fix (je najhitreje in ne grudiči se). Kompaktni masi dolivati vanilijno osnovo. Ves čas mešati in po potrebi dodajati želatino. Ko je masa kompaktna tako, da izgleda kot sladoledna krema, je pripravljena za premaz. V hladilniku se strdi v 3 urah. Večkrat preverjeno. Vendelina jr.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti