Recepti

stasafrank  

član od: 29.6.2003

sporočila: 518

7. jun 2006 14:15

Saj sem se opravičila no... Pismo, morda tisti recepti sploh niso moji. Če pa so je jasno razvidno, da so iz spletne strani kulinarika.com, le avtorjev receptov ni zraven (za kar sem se tudi opravičila), ker niso bili namenjeni za javnost. In tudi ne bodo, obljubim...

alexis  

član od: 30.5.2006

sporočila: 884

7. jun 2006 14:18

Sem ena izmed "mlajših" članic Kulinarike. Moram rečt, da ste res odlični kuharji in kuharice. Kar se pa tiče teh receptov, ki so krožili po netu. Tudi jaz sem dobila sicer že natisnjeno verzijo. Nobena taka bukvica ne nadomesti Kulinarike in tako tudi pri meni ni dobila posebnega mesta v kuhinji. Vsak dan gledam in se učim iz vaših receptov in komentarjev ob njih. Upam, da bom tudi jaz kmalu kakšnega prispevala. Super ste. alexis

klavdija mustar  

član od: 16.7.2003

sporočila: 73

7. jun 2006 14:30

Jaz pa mislim, da kljub temu, da po netu kroži bukvica, to ne bo niti približno zmanjšalo obiska na Kulinariki, ker je edinstvena. Sicer se tudi sama ne bi pranila te bukvice, brez Kulinarike pa sploh več ne morem, ker sigurno parkrat na teden pripravim jed po njenem receptu, še posebno ko želim kako novost! Še tako naprej!!!! Klavdija Clody

KatkaD  

član od: 15.8.2003

sporočila: 136

7. jun 2006 14:36

Hm.... v mojem arhivu se že dolgo časa nahaja podobnih 130 strani, vendar je vse v PDF formatu in velikosti A4. Točno število receptov je 173, pa kuharčki so tudi poleg. Morda pa le ni Stašino "delo", ne prehitro obsojati. Lp, K.

stasafrank  

član od: 29.6.2003

sporočila: 518

7. jun 2006 14:48

No, Katka, hvala. Zdaj vsaj vem, da niso moji, ker z PDF-jem pa res ne znam delat. Sploh pa sem te recepte dala samo dvem prijateljicam, ki nimata dostopa do interneta in si teh receptov ne moreta sami ogledat, tako da mi je bilo že od začetka malo sumljivo. Lahko bi pa ... seveda... dali komu drugemu, ki bi jih posredoval dalje. Logično da nisem edina, ki bi si naredila neko zbirko receptov iz kulinarike. No, jaz vsaj priznam, da imam knjižico skopirano s kulinarike z recepti. Pa da vidimo, če se bo javil še avtor PDF-ja, da še njega malo okrcajo! Staša

katti  

član od: 4.11.2005

sporočila: 2109

7. jun 2006 14:51

Tudi jaz sem pred časom dobila ta mail in ga nisem poslala naprej, ker se mi je zdelo enostavno butasto. In res Jernej brez podpisov, brez vsakršnega vira!!! Ni fer!! Ni tako težko se priklopit na kulinariko in poiskat. Če maš pa pluskota je pa to sploh 100X lažje kot pa branje tistih pomešanih receptov. Vsaj men se tk zdi. katti

nola  

član od: 25.1.2006

sporočila: 3112

7. jun 2006 15:01

Pa prav težko mi gre to po tipkovnici, ampak se mi zdi, da ima tokrat Jernej prav. Seveda razumem stališče stasafranke/a, konec koncev je vsak, ki je poslal svoj recept (pa pustimo za trenutek razmislek o originalnosti receptov) tako rekoč spustil steklenico s sporočilom v morje, kjer je pač na voljo vsakemu, ki se mu zakotali pred noge. Mislim pa, da je prav, da tisti, ki širi ta sporočila zelo jasno navede: 1. vir - Spletna stran, dnevnik stare tete, beležka, priletela z vetrom 2. avtorja, če se ta seveda strinja z objavo svojega dela in/ali imena. Seveda se obisk zaradi piratskih izdaj ne manjša, logično je, da se veča - firbec je pač ena velika motivacija. Sploh pa se mi zdi, da je stasafrank napravila eno ogromno delo. Mislim, da si vsi želimo njene zbirke receptov. Zastonj je naredila tisto, kar večina portalov ponuja proti plačilu. nola

jernej  

član od: 30.8.2001

sporočila: 4876

7. jun 2006 15:15

No obisk se ne veča, ker tisto delo nima niti enega linka na stran, torej se strani samo po zvezščku ne najde. Ogromno delo res. Ampak jaz lahko naredim ogromno delo, zberem iz omrežja vse filme ki so se lansko leto predvajali v koloseju, jih lično zapakiram, opremim s podnapisi... Pa bo res veliko delo. Ampak vseeno nelegalno. Sicer pa te ni Staša nihče obtožil, da si bila ti. Kdorkoli je pač bil. Verjetno tisti, ki je bil, tega ne bpo tukaj priznal. Nola, da se pa strinjaš... tole sporočilo si bom pa nad mizo pripel Jernej - Urednik Kulinarične Slovenije

nola  

član od: 25.1.2006

sporočila: 3112

7. jun 2006 16:02

Priden, priden nola

pppp  

član od: 1.12.2005

sporočila: 231

7. jun 2006 18:19

tisti, ki je recepte prispeval v bazo, bo verjetno kvečjemu zadovoljen (vsaj jaz bi bila), če se bo kuhalo po njegovih receptih in bodo jedi teknile ljudem. če pa ni bil namen tak, potem pa boljše, da se receptov sploh ne pošilja in ta stran nima nobenega smisla. glede originalnosti receptov pa še tole: vsakdo, ki je kakšen recept prispeval, si ga sigurno ni kar izmislil. pa s tem ne mislim reči, da je prepisan, izjajdba pa gotovo ni! in navsezadnje, koliko izmed tistih, ki so poslali recepte bi se upalo trditi, da so avtorski? pppp

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecanjica1998
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti