Kandida

Robida  

član od: 4.7.2004

sporočila: 780

tema odprta - 3. jun 2006 21:24 | ogledi: 37.394 | odgovori: 168

Pozdravljeni,

v zadnji št. Vive sem prebrala članek o glivici kandidi, ki se lahko prekomerno razbohoti v našem organizmu in povzroča težave, ki jih sploh ne bi pričakovali. Opisan je tudi test o prisotnosti kandide z jutranjo slino.

No, jaz sem ga opravila in bila kar malo šokirana, čeprav verjetno ne bi smela biti, saj imam težave, ki so opisane kot možna posledica.

Zanima me, ali ima kdo od vas izkušnje s tem, kako to zgago odpraviti.

lp, Robida

andreja č.  

član od: 3.4.2006

sporočila: 587

4. jun 2006 1:52

Kakšen pa je ta test? andreja č.

jasna1  

član od: 24.9.2005

sporočila: 1986

4. jun 2006 7:19

Slišala sem nekaj o kandidi. Mislim, da zna biti v nožnici zelo tečna in trdovratna. jasna

aki  

član od: 23.4.2004

sporočila: 1330

4. jun 2006 10:29

Vem da pomaga če črtaš sladkor z jedilnika, ker se s tem hrani. Aki

jasna1  

član od: 24.9.2005

sporočila: 1986

4. jun 2006 12:11

Robida, a lahko na kratko povzameš vsebino članka? In kako naredimo test? Gledala sem na vivini spletni strani, pa ne piše nič konkretnega. Hvala jasna

tasyka  

član od: 16.4.2005

sporočila: 120

4. jun 2006 20:39

Mislim, da gre test nekako takole: zjutraj, ko vstaneš pljuneš v kozarec vode, in če se slina nekako nitkasto razleze, imaš kandido, če pa ostane normalno pokupčkana, pa je vse v redu. Samo ne me držat za besedo. lp, tasyka

Robida  

član od: 4.7.2004

sporočila: 780

4. jun 2006 21:31

Tasyka, imaš prav, v Vivi piše tako : pljunite slino zjutraj na tešče, pred umivanjem zob v kozarec z vodo. Če po 10 do 15 minutah opazite, da se s površja spuščajo bele nitke, je to znak, da v vaši slini prevladuje kandida. Zdrava slina bo ostala kompaktna. Če zagledate takšno sliko, je to dobra in slaba novica. Dobra zato, ker ste odkrili vir slabega počutja, ter ostalih težav, slaba pa, ker obvladovanje kandide zahteva veliko časa in vztrajnosti...... Nekateri znaki : izčrpanost, pešanje spomina in koncentracije, občasna otopelost, mrzle roke in noge, bolečine v mišicah in še precej tega, kar pa sem našla na spletu. Na neki spletni strani je navedeno, da je prvenstvena naloga kandide, razkroj telesa po smrti, če pa pride v krvni obtok ali se prekomerno razširi, pa prične to že prej. Skratka, zadeva ni nedolžna. Njeno rast pa omogoči jemanje antibiotikov, daljše uživanje kontracep. tablet, izdatno uživanje ogljikovih hidratov. za ozdravitev je potrebno za nekaj časa povsem opustiti uživanje ogljikovih hidratov, kar žal zajema tudi sadje, živil na osnovi kisa. Priporoča se zelena zelenjava, soja, semena, meso, fermentirani mlečni izdelki in česen. Jutri grem iskat knjigo Montignaca - Jem, torej hujšam, zdi se mi, da tudi tam piše nekaj o tem. Toliko na kratko, lp Robida

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

4. jun 2006 21:44

Ta glivica, imenovana Candida albicans, je zelo pogosto prisotna v ustih in v nožnici. Lahko povzroči bele pike po ustni sluznici, ponavadi temu rečemo sor. Je precej pogosta okužba pri otrocih, mislim, da zdravnik predpiše Daktarin (za oralno uporabo). če se preveč razbohoti v nožnici, pa tudi lahko pomaga zdravnik in sicer z mazilom Canesten. Po jemanju antibiotikov se navadno ta glivica zato tako razmnoži, ker antibiotiki uničijo tudi bakterije, ki nadzorujejo razmnoževanje kandide. mislim, da kontracepcijske tablete v določeni meri spremenijo kislost nožnice in evo - kandida je spet na delu. Da bi bila kandida tako nevarna, kot omenja zgoraj Robida, sicer nisem še nikoli slišala, ne bom pa zato trdila, da ni res. Vsekakor je to gliva, glive pa so razkrojevalci, ki organsko snov spreminjajo nazaj v anorgansko. Pri živem telesu pa je to bolj redko.malce dvomim. Okužba s kandido je ozdravljiva precej enostavno, res pa je, da se rada ponavlja. LP cervus

mimika  

član od: 7.1.2002

sporočila: 2107

5. jun 2006 10:20

Tudi jaz sem malo posrfala, ker imam že nekaj časa kar nekaj od simptomov, omenjenih v Robidinem postu. Bila sem pri zdravniku, naredila teste za slabokrvnost in ščitnico. Vse vredu, jaz pa še vedno utrujena, težkih nog, smrkavega nosa, bleščavega pogleda... Jutri bom poskusila s slino, potem pa grem k zdravnici. Nisem prepričana, da se bo strinjala z mojo samodiagnozo. Pregledala sem tudi nekaj strani o ustrezni dieti. Groza, ravno stvari, ki jih imam rada: OH, solata, sladke stvari, med, vino. Tudi sadje v zelo majhnih količinah. mimika

jasna1  

član od: 24.9.2005

sporočila: 1986

5. jun 2006 10:32

Samo komentar na elaphusin stavek o enostavni ozdravljivosti: hitro se potuhne, tako da že mislimo, da je izginila, ob prvi priliki pa spet udari... Tako da jo je zelo težko odpraviti. jasna

Dolores  

član od: 20.6.2005

sporočila: 1304

5. jun 2006 13:56

Kako pa pride do okužbe? Ob branju gornjega sem se zgrozila, saj ima moj mož povsem tipične znake te bolezni. Lp Dolores

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?gobica1402
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti