Nasveti v vezi uparabe amc loncev

tema je zaklenjena

stana.r  

član od: 28.11.2004

sporočila: 2909

2. jul 2006 21:48

Petra, najlepša hvala za rešilni odgovor stana

Pingvin  

član od: 8.4.2003

sporočila: 162

9. jul 2006 14:12

Dragička in Petra 1, najlepša vama hvala za odgovor. Poskusili smo kar s kisom - in deluje:) Zdaj imam pa spet eno vprašanje: Kako peči krompir ali "pohati" meso v AMC loncih? Oba poskusa sta se končala precej klavrno. Pečen krompir je bil na plasteh zažgan, ko pa si to odstranil pa čisto OK. Pri pohanem mesu je bilo podobno. Drobtine oz. ta masa je odstopila po večjem delu mesa, potem pa je bilo spet črno; enako pa tudi lonci. Aja, nikoli nismo uporabili niti olja, niti margarine ali vode. Saj vem, da pohanje ni ravno primer zdrave hrane. Ampak včasih si tega enostavno zaželiš, še bolj pa otroci:) Hvala vam za pomoč. Lep pozdrav, pingvinčki. Pingvin

Petra 1  

član od: 1.6.2006

sporočila: 419

10. jul 2006 9:22

Dunajski zrezki Ponev segrej na srednji temperaturi. Pokrovka mora biti gor, zato, da na termostatu vidiš, kdaj pride kazalec do prve rdeče črte, . Sedaj je ponev segreta in zloži noter meso. Ponev je sedaj odkrita. Vsake toliko časa pokukaj pod zrezek, da vidiš ali se lepo peče. Temperature ne zmanjšuj, razen v primeru, če vidiš, da je prevroče. Ko bo na eni strani pečeno, zrezke obrni in jih speči še po drugi strani. Jaz za drugo stran uporabljam luknjičast obroč. Daš ga na ponev in odprtino pokriješ s pokrovko premera 20cm. Sedaj se zrezki in pečejo in dušijo. Pečeni krompir Ponavadi ga olipljenega in narezanega na velike kose -pod hitro pokrovko skuham ampak ne dolgo, toliko, da je še kompakten l ( 3-4 min). Ponev segrejem po enakem principu kot za zrezke, napol kuhanega naložim v ponev in popečem z vseh strani, če vidim, da rabi še malo časa, ga zalivam z zelo malo vode- nikakor pa ne olja ali druge maščobe.. Čez nekaj časa dobi krasno zapečeno skorjo. Če ne bo "ratalo", bova preverile kaj je narobe, prav ? Dober tek Petra 1

tinka  

član od: 19.4.2004

sporočila: 116

10. jul 2006 10:32

Že nekaj let imam AMC. Brez te posode si življenja ne predstavljam; no kuhanja. Imam tudi dve hitri pokrovki, eno večjo in eno manjšo - novejši model. Kuham brez maščobe. Zgodilo se mi je že, da sem posodo oz. dno popolnoma sežgala, ko sem prismodila riž ali krompir. Navadna posoda bi romala v smeti, to pa sem sicer z malo truda popolnoma očistila. Pri energiji se absolutno prihrani, ni mi všeč edino to, da jo je potrebno sproti čistiti. A s čistili, ki jih dobiš, gre enostavno, le zanemariti je ne smeš. Moram pa priznati, da ne poham v tej posodi, ker mi enostavno ne uspe. Pri ribah sem se nekaj trudila in ko so popile tisto malo maščobe in jo je bilo potrebno dodajati, sem nekako obupala. Pa palačinke. Enostavno ne gre. Bila sem že na dveh tečajih, kjer sem se na lastne oči prepričala, da jih je možno narediti, a meni enostavno ne ratajo. Lp

tinka  

član od: 19.4.2004

sporočila: 116

10. jul 2006 10:35

Petra 1! Pa si res pisala o dunajskih zrezkih. Sem nasmreč spregledala naslov. Ne dodaš čisto nič maščobe? Na tečaju je bilo vedno dodana žlica ali dve olja?! tinka

tinka  

član od: 19.4.2004

sporočila: 116

10. jul 2006 10:44

Že nekaj let imam AMC. Brez te posode si življenja ne predstavljam; no kuhanja. Imam tudi dve hitri pokrovki, eno večjo in eno manjšo - novejši model. Kuham brez maščobe. Zgodilo se mi je že, da sem posodo oz. dno popolnoma sežgala, ko sem prismodila riž ali krompir. Navadna posoda bi romala v smeti, to pa sem sicer z malo truda popolnoma očistila. Pri energiji se absolutno prihrani, ni mi všeč edino to, da jo je potrebno sproti čistiti. A s čistili, ki jih dobiš, gre enostavno, le zanemariti je ne smeš. Moram pa priznati, da ne poham v tej posodi, ker mi enostavno ne uspe. Pri ribah sem se nekaj trudila in ko so popile tisto malo maščobe in jo je bilo potrebno dodajati, sem nekako obupala. Pa palačinke. Enostavno ne gre. Bila sem že na dveh tečajih, kjer sem se na lastne oči prepričala, da jih je možno narediti, a meni enostavno ne ratajo. Lp

Petra 1  

član od: 1.6.2006

sporočila: 419

10. jul 2006 10:56

tinka vsa skrivnost je v temeperaturi segretega elementa, zato so tudi termostati na pokrovkah.. Vse ostalo je poezija. Petra 1

Petra 1  

član od: 1.6.2006

sporočila: 419

10. jul 2006 11:00

tinka, jaz ne dam nič olja, ne za dunajske, ne za ribe, ne za lignje...za nič ! Pol pa kdaj moja 18 letnica pride , pa mi reče...mami dej mi jurja grem na en kebab, da se mi bo maščoba po prstih cedila, in mi po bradi tekla, hahahahahaha. Tak mamo, ampak moje klasično kuhanje je brez olja.....razen pomfri....tega pa tudi jaz ne znam brez maščobe..... lep pozdrav Petra 1

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

10. jul 2006 12:47

Hja, vidim, da bi jaz tudi morala na kak tečaj... kuham namreč neko mešanico med klasičnim in AMC... Kje se taki tečaji organizirajo in kolikšna je (vsaj približno) cena? Atina

Petra 1  

član od: 1.6.2006

sporočila: 419

10. jul 2006 12:51

tečaji kuhanja so v naši pisatni v lj....ali če ste iz katerega koli drugega kraja v SLO, pač tam, kjer je najbližja pisarna. Ne vem kakšna cena je drugod...pri nas - v LJ je 3000 sit na osebo, mora biti vsaj 24 ljudi.. Kuha se 3 ure.....na koncu tudi vse pojeste. Kuha naš kuharski mojster Janez Vinšek. Petra 1

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Tema je zaklenjena, zato vanjo ne morete več pošiljati sporočil.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti