Pica za naslednji dan

Teka  

član od: 21.8.2005

sporočila: 1151

tema odprta - 26. maj 2006 15:50 | ogledi: 6.396 | odgovori: 7

Pozdrav...Ali ima katera iskušnje ali idejo, kako bi pripravila pico danes, jutri za kosilo pa bi jo spekla?

Ne maram, da bi se testo preveč dvignilo.

Hvala in lep dan

Teka

anamarija1  

član od: 19.8.2005

sporočila: 5381

26. maj 2006 15:58

Izkušnje nimam, ker jo pripravim svežo, oziroma jo delam isti dan. Pripraviš testo, daš sestavine katere želiš in vse skupaj spraviš v hladilnik in jo naslednji dan spečeš. lp Anamarija

karmenslo  

član od: 12.2.2002

sporočila: 87

26. maj 2006 17:44

jaz velikokrat pripravim vse vnaprej, testo vmesim (dodam manj kvasa kot v receptu) zvecer in ga dam v plasticno vrecko in v hladilnik (ali pa v pokrito posodo) V drugo posodo zmesam vse sestavine (sunko, gobice, cebulo, papriko, salamo, sir itd) Paradiznikovo omako tudi vnaprej pripravim in zacinim. Ko pridem domov naslednji dan, med casom ko se pecica greje razvaljam testo, premazem z omako in oblozim z nadevom! hitro in prakticno. Sem ze poskusila vse vnaprej (razvaljat, oblozit in s pekacem vred) v hladilniku shranit pa je testo bilo prevec vzhajano in je pizza bila podobna kruhu! Karmen

ursa40  

član od: 28.4.2005

sporočila: 610

26. maj 2006 18:22

Jaz jo naredim pa pripravljeno kar z pekač dam v skrinjo in potem zmrznjeno pečt.lp ursa40

pppp  

član od: 1.12.2005

sporočila: 231

26. maj 2006 19:29

jaz sem jo pripravila samo 1x dan prej, pa je ne bom nikoli več. je bilo testo predebelo in nekako prevlažno in packasto. naredi raje samo testo, zavij ga v vrečko in v hladilnik. ostalo gre tako in tako hitro. pppp

Teka  

član od: 21.8.2005

sporočila: 1151

26. maj 2006 19:43

Hvala vsem.Samo problem je da sem jaz v službi, mož in otroka pa morajo imeti kosilo ob dvanajstih pripravljeno, da bo samo v pečico dal... Testo sem naredila danes z malo manj kvasa, jutri zjutraj ko bom vstala ga bom razvaljala, nadevala in dala v hladilnik.Pa bomo videli kaj bo ratalo... Teka

drejcek  

član od: 11.1.2004

sporočila: 1028

26. maj 2006 20:03

naredi celo pa jo zamrzni... nato zamrznjeno vtakneš u ror in spečeš, traja mogoče 10 minut dlje... če pa boš ostala na le vnaprej pripravljenem testu, svetujem nekvašenega... za spremembo, pa sploh ni slabo če morajo imeti mož in otroka kosilo, naj si ga naredijo, ni treba da si deklica za vse! če ne naj pa halota pokličejo... tudi moški znamo speči pico, skuhati hrenovko, zakuhati juho,... ker sploh ni težko; tko kot zamenjat štekdozo ali pa žarnico za "tradicionalne tipe". sicer sem pa to tematiko o delu v gospodinjstvu že enkrat precej razburkal, pa zaenkrat ne nameravam preveč provocirat. LP Drejček

Blanchy  

član od: 22.12.2005

sporočila: 2016

26. maj 2006 21:21

Teka,ravno zdajle, kot že velikokrat, pripravljam pico za naslednji dan. Pripravim jo čisto do končne faze - se pravi, da je samo še za v pečico dat - in jo dam v zamrzovalnik. Ko je čas za kosilo, vzamem pekač s pico iz zamrzovalnika, prižgem pečico, ko se ta segreje na potrebno temperaturo, dam pico noter in jo pečem toliko časa, kot če bi bila sveže pripravljena (pri meni je to 15 minut na temperaturi 230ºC - program pizza ali z ventilatorjem). Še vedno je uspela in bila dobra, kot če bi bila sveže pripravljena. Preverjeno deluje s testom po receptu, ki sem ga objavila v bazi ( http://www.kulinarika.net/baze/recept.asp?ID=6549 ), za druge variante pa ne vem. Pozdravček, Blanchy

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti