a še komu prija surovo?

lisicka19  

član od: 25.1.2006

sporočila: 52

tema odprta - 23. maj 2006 8:40 | ogledi: 5.115 | odgovori: 27

Včeraj sem spet nekaj pacala po kuhinji in kot ponavadi, spotoma pokušala kako fino je testo. Seveda je mami spet malce ponorela.... Že kot mali mi je govorila, da se tega ne sme surovega jesti, ker bo v želodcu ajoj - ampak verjetno zato,da ji ne bi zmanjkalo testa. No, meni je surovo testo blazno dobro - boljše od pečenega - in še nikoli mi ni bilo po njem slabo. Najboljše je od potice. Vsakič ko zamesim potico, moram količine povečati za 20% sicer mi pri zavijanju zmanjka testa.

No, zdaj me pa zanima, a ima še kdo take izpade, da mora vsako testo surovo poskusit.

Pa ne se prosim razpisat o salmoneli ipd. ... saj vem.... MA JE TAKO DOBRO!!!

LP,

lisicka19

majamarko  

član od: 26.9.2003

sporočila: 2565

23. maj 2006 8:47

lisička19 se podpisujem pod tvoj post, jaz vedno tako testiram, sploh pri breskvicah, da ne govorim da sem včasih jedla celo surov puding, cedevito z žlico (samo prah), uf pa še kaj bi se našlo...se spomnim moje babice, kadar je zamesila za krofe sva bili s sestro vedno zraven, in seveda ko je testo kvašeno potrebuje mir (tudi prepir ne sme bit), midva pa veselo na pokušino, joj je bila babica tečna, midve pa vedno z izgovorom da se nič kregat ker testo vse sliši in ne bo dober rezultat:) sedaj se ravno spravljam pečt goljatove išlerje, bomo videli kako bo to testo (jih delam prvič). Če se danes nič več ne javim na forumu, morda kje ležim z zvitim trebuščkom:) a do sedaj še ni bilo sile, me je prej surov marcipan vrgel kot testo! p, m Sporočilo je spremenil(a) majamarko dne 23. maj 2006 08:47:56

anka  

član od: 7.9.2005

sporočila: 4627

23. maj 2006 9:20

Surovega testa ne maram poizkušati, ker mi ne odgovarja okus surove moke, zmešane s sestavinami, ampak vedno pa ko delam peciva, enostavno moram preizkusiti tisto, ko rumenjako penasto zmešaš s sladkorjem, mmmm to mi je pa tako super, da se je že zgodilo, da sem mogla ali dodati rumenjak ali pa si ga posebej zmešati, temu se pa res ne morem odpovedat. Testa pa ne maram. Edino ko delam rumove kroglice, poizkušam, ampak to se potem itak je surovo. Ne maram niti kvasa, moja mami pa ga ima zelo rada in sama mi vedno reče "surovega ne smeš jesti krompirja in fižola, ostalo pa lahko", tako da pomojem če ne poješ preveč surovega testa, verjetno ne more nevem kako škoditi. Če paše, pač paše, to mogoče pomeni, da telesu to odgovarja. anka Sporočilo je spremenil(a) anka dne 23. maj 2006 09:22:09

piščanec  

član od: 15.1.2006

sporočila: 284

23. maj 2006 9:25

Tudi meni je surovo testo ful dobro, še najboljše je tisto od palačink. Se spomnim od malega, kako je mama delala palačinke, jaz pa sem z žlico testo jedla. Tudi kvašeno ali kakšno drugo je dobro. piščanec

lonygirl  

član od: 13.12.2002

sporočila: 167

23. maj 2006 9:34

Meni je bilo celo otroštvo surovo testo neprimerno boljše. Stara mama ni komplicirala, jaz sem pa pridno jedla vse vrste testa, najraje sem pojedla surov štrukelj, ki ga je mama odrezala od potice. Sedaj tega ne počnem več, ker se nekako bojim surovih jajc, ki so v testu. Kjer pa jajc ni, se pa kar težko zadržim. Lp, polona

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

23. maj 2006 10:01

Spoh pa tisto za kukije, mene so morali vreči iz kuhinje, ker mi je bilo tako dobro, da sem hotela svoj delež kukijev pojesti kar surov. Sem pa nekoč poznala eno dečvo iz ZDA, ki je grizljala špagete - tako kot mi bobi palčke. Loni Makaroni

Julya  

član od: 9.12.2004

sporočila: 3277

23. maj 2006 10:20

Tole je ša kar dobro, kar počnete. Moja hči in mlajši sin jesta surove tudi špagete in makarone. Prav uživata, ko jima škriplje med zobmi, mene pa srh spreletava. No, surovo testo je pa zanju itak zakon. Mene nihče ne bi prepričal, da bi jedla testo. Še, ko delam testo za palačinke, samo malček žlico z jezikom dotaknem, da vidim, če je dovolj slano. Kaj hočemo, sto ljudi, sto čudi. ))) Julija

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

23. maj 2006 10:34

JAAAAAA! Surovo testo je itak najboljše! Posebej biskvitno. Ko sem bila manjša, je mama pekla, jaz pa nestrpno čakala, da mi bo dala "skledo za polizat". Ker ni rada pekla, je bilo takih dogodkov bolj malo, mogoče sem se jaz zato bolj navdušila nad peko. Še zdaj zelo rada pečem. Probam pa tudi vse vrste testa. Celo moja hči, ki ima 2,5 let, gre očitno po mojih stopinjah: ko mesim, vedno čaka na kak košček testa. Zraven govori mmmmmmmm na ves glas. Joj, je hecna. Možu so pa vedno dopovedovali, da se tega ne je, in seveda ne poskusi. Meni pa NIKOLI ampak res nikoli ni bilo slabo od tega. Tako da testo veselo jem... Me veseli, da vas je še nekaj takih "čudaških sladokuscev" Atina

monro  

član od: 14.4.2006

sporočila: 140

23. maj 2006 11:01

Še ena s "čudnim" okusom Moj se samo za glavo lovi, ko me vidi. Nič mu ni jasno, jaz pa imam tako zelo rada testo za potico ali krofe-v času, ko jih delam, verjetno pojem testa za dva krofa, pa piškotno tudi-njami, pa od biskvita... tudi meni nikoli ni bilo slabo od tega. Zadnje čase pa si ne upam zaradi surovih jajc, tako da samo cedim sline in se komaj upiram... monro

proxima  

član od: 21.10.2003

sporočila: 2514

23. maj 2006 11:23

Meni surovo testo sicer ne pase, pac pa si ne morem kaj, da ne bi sunila kake zlice mesne mase za polpete, potem ko je ze zacinjena (s kruhom, surovimi jajci in vsem skupaj - ma je skoraj ku tatarski biftek:)) ), pa kadar dobim res sveze sardele, eno ali dve dam od kosti in naredim z njimi tak nordijski sendvic (kruh, maslo, sveza cebula, sol, poper, sfiletirana sardela.. mmm:)))) Se nikoli mi ni bilo nic slabo. lp, proxima

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15822

23. maj 2006 11:43

Surovo testo za pecivo je nekaj taaaakoooo zelo dobrega, sploh za biskvit. In če je zraven še čokoada ali grenek kakav...Pa piškotno testo.... Kot pravi proxima, je boljše le še surovo meso, že začinjeno...surovih čevapov sem nekaj pojedla, še preden smo začeli peči, enako mase za pleskavice..No, moja svakinja pa je kar surove kose vsega mesa, od svinjine do govedine in perutnine... No, tega pa ne zmorem, mora biti vsaj mleto. Mamamia mamamia

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?malaga
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti