Vanilija

neznan uporabnik
tema odprta - 17. nov 2001 21:58 | ogledi: 3.967 | odgovori: 5

Pozdravljeni!

Na vse skupaj se obračam z vprašanjem, ali mogoče kdo pozna oziroma ve, kje bi lahko kupila vanilijo oziroma vanilijevo esenco. Zanima me, če pravzaprav obstaja kaj drugega kot sta vanilij sladkor in "burbonska" vanilija.

Najlepša hvala za odgovore.

lp, Ana

neznan uporabnik

18. nov 2001 12:16

Mislim, da dobiš vanilijo v večini samopostrežnih trgovin, na oddelku, kjer so tudi začimbe. Dobi se v rumenih vrečkah (tako kot npr. klinčki).

neznan uporabnik

18. nov 2001 13:46

Dobi se vanilij sladkor, prave vanilijeve palčke (Kotany), mislim pa, da se dobi v čisto majhnih stekleničkah tudi vanilijeva aroma (tako tudi malinova, jagodna, rumova itd.) Beti

neznan uporabnik

18. nov 2001 19:11

Živjo! Da se dobi v rumenih vrečkah, to vem (ali ni to "burbonska" vanilija - vanilijev strok) in da obstaja vanilij sladkor. Tudi sama sem tudi menila, da se dobi vanilijeva esenca v tistih majcenih stekleničkah, pa je na žalost zares še nisem zasledila. Mogoče sem bila premalo pozorna... Hvala in lep pozdrav! Ana

neznan uporabnik

19. nov 2001 7:42

Esence dela Etol Celje. Res je, da se jih ne dobi v vseh trgovinah - poskusite v kakšni večji trgovini na policah s stvarmi za peko.

neznan uporabnik

19. nov 2001 8:41

Najboljše esence so od dr. Oetkerja. Dobite jih v vseh večjih trgovinah in so pakirane po štiri majhne stekleničke skupaj.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti