Plevel okoli stare hiše

Migla  

član od: 16.6.2004

sporočila: 1892

10. maj 2006 9:49

Sem zaščitnica narave, zdravega okolja. Pazim, da ne škodujem naravi, pridelujem kompost, da ne naštevam kaj vse.... Toda kako boš imel vse urejeno okoli hiše, parcele, če nisi vedno doma. Imam veliko parcelo, 1 ha, na kateri cvetijo tudi zaščitene rastline (skrbno jih čuvam). Torej redno vzdževanje pravite!. Poizkušam. Pri hiši imam tudi asfalt, ob njem škarpo, ogromno zelenico. Med škarpo in asfaltom je nastala razpoka tako dolga kot je škarpa - 60 m, verjetno je nastala zaradi mraza in vročine. V tej razpoki raste plevel, kii ga redno čistijo (tudi sama ko sem doma) , vendar je s tem precej dela, kar mi ne dela težav. Problem je nastal zaradi gomoljev trdovratnih rastlin, ki imajo močen koreninski sistem. Te koreninei so začele prerivati asfalt in mi uničevati poti. No, pa kaj bi vi naredili v tem primeru? Velikokrat znamo svetovati drugim, toda realnost je drugačna. Tudi "kopijačino" in akacijo imam na koncu parcele, saj prihada od sosedov, ki imajo zanemarjeno parcelo. To redno kosimo, vendar dela je ogromno, saj imajo te rastline dolge korenine. Verjetno bom naredila akcijo za tiste, ki so mi pripravljeni pomagat. Odgovori in nasveti, ki ste jih dajali (ne vsi), pa niso bili prijazni. Lepa beseda, lepo mesto najde! Saj se učimo vse življenje, kajne? Ljudi je potrebno učiti, tako kot v šoli. Vse zaščitnike okolja in narave bi povabila v Afriko, da vidijo kaj se dela z naravo. Pa brez zamere! Migla

galyka  

član od: 13.10.2004

sporočila: 992

10. maj 2006 10:14

Za vsako težavo se najde rešitev. Saj imamo tudi mi doma vrt, drevesa, poploščeno dvorišče ipd. Tudi nam kaj začne izpodrivati kamen (dalmatinske plošče, nimamo asfalta), ker korenine dreves marsikam pridejo. Bi rekla da je to večji problem kot korenine "plevela", ker jih ne moreš kar tako porezati. Če veste kje rastejo bo pač treba žrtvovat en del asfalta, ga razbit, izkrpat ven korenine in potem nazaj pokrpat. Ja vem kaj delajo v Afriki, ampak če vsak pred svojim pragom ne pospravimo, in se ne potrudimo vsaj malo varčevat s strupi, potem nismo naredili nič. Proti temu kaj delajo v Afriki, amazonskem pragozdu, pa še marsikje pa jaz kot posameznica ne morem prav veliko, ker imajo prste vmes svetovni lobiji. Za plevel pred svojim pragom pa lahko poskrbim tako, da je ekološko prijazno. Glede besed je pa tako, kakor jih kdo vzame... Jaz vem da sem povedala kaj mislim in v vato zavijat pa res ne znam niti nočem. Enačba pri okolju je preprosta. Plevel -> uničimo s strupom -> dobimo strupeno in vodo. In to je to. lp, Marija

TORTICA  

član od: 5.8.2002

sporočila: 990

10. maj 2006 10:35

Se popolnoma strinjam z Galyko. Vsak mora pomesti pred svojim pragom, tu lahko kaj naredimo, v Afriki bolj težko... Tudi mi imamo asfalt, ki nam ga na delih dviga, če bi še enkrat delala, ne bi več asfaltirala, bi si uredila kak bolj naravi prijazen način utrditve. Je pa res, da je z asfaltom malo ali nič dela in bomo pač tudi mi morali, če nas bo motilo, razkopati, izkopati in zakrpati. Čist mimogrede malce off topic, pa vendar: Ali berete kaj knjige o Anastaziji? Ona o tem veliko govori ( no o rastlinicah mislim). Sporočilo je spremenil(a) TORTICA dne 10. maj 2006 10:36:36

Dolores  

član od: 20.6.2005

sporočila: 1304

10. maj 2006 10:45

Kateri Anastaziji? Romanovi? Lp Dolores

galyka  

član od: 13.10.2004

sporočila: 992

10. maj 2006 10:50

Mislim da Tortica misli na tole knjigo oziroma zbirko http://www.zdravduh.org/anastazija.htm Jaz se še nisem spravila, baje da te popolnoma privleče ali pa popolnoma odbije knjiga. lp, Marija

Robida  

član od: 4.7.2004

sporočila: 780

10. maj 2006 11:05

Jaz trenutno berem "Zveneče cedre tajge" - Vladimir Mengre. Včasih kar ne vem ali je ta knjiga plod domišljije ali je pisatelj zbral neka dognana dejstva in jih zavil v zgodbo ali gre za resnično žensko oz. njene sposobnosti. Kaj misliš ti, Tortica? lp, Robida

TORTICA  

član od: 5.8.2002

sporočila: 990

10. maj 2006 16:00

No, če Jernej dovoli: osebno poznam prevajalca, ki je večkrat srečal Megreja, pravi, da odkar ga pozna verjame, da Anastazija res obstaja. Pove tudi, da se je ta Vladimir toliko spremenil, da to ne more biti rezultat neke domišljije. Kaj si jaz mislim? Hm, ne vem. Prvič mi je prevajalec rekel, da niti ni važno ali verjamemo, da obstaja ali ne, bolj važno je, da razumemo, kaj nam Anastazija sporoča. Zveneče cedre tajge so prva knjiga, jih je pa več. Takole: iz teh knjig vzamem toliko, kolikor lahko v tem trenutku sprejmem, do točke, kolikor sem se tudi sama dokopala v svojem duhovnem razvoju, ostalo pustim. Naj znanje in vedenje zori..in jaz z njim... Je pa res veliko modrosti v njih in vse to ni moglo nastati v glavi nekega podjetnika...

Robida  

član od: 4.7.2004

sporočila: 780

10. maj 2006 17:04

Tortica hvala za pojasnilo, podobno poskušam tudi sama sprejeti. Dobro bi bilo, če bi tako razmišlalo čimveč ljudi... lp, Robida

juhica101  

član od: 28.10.2003

sporočila: 814

10. maj 2006 17:24

Če že res ne gre drugače, uporabite boom efekt...To je kontaktni totalni herbicid in zato je potrebno z njim previdno ravnati, ker lahko hitro poškropite še kaj drugega... Za več informacij pa se obrnite na svetovalca, ki to prodaja: npr. trgovine kmetijske tehnike..... LP PS. Naj živi zelenje... Pravkar grem na eko način uničevati prvi plevel letos.... Motika in vedro.... juhica

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

10. maj 2006 18:58

Jaz imam pred hišo tlakovce, pa mi trava veselo poganja med režami, tu pa tam se najde celo kakšen peteršilj, tudi stopnice imam na isti nači, tudi te so čisto zelene, pralca je že čisto skrhana, ko se pa hočejo pojavit žulji, pa vržem pralco stran, pa si rečem-saj je trava tudi lepa (hehe - od domačih me nihče noče vzpodbujati v lenobi, pa se kar sama!) cervus

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti