Amis.net

terezija  

član od: 26.5.2003

sporočila: 931

4. maj 2006 21:49

Jaz dostopan na kulinariko preko amisa in do sedaj nisem imela prav novenih težav. lp zinka

jankica  

član od: 12.10.2005

sporočila: 856

4. maj 2006 23:37

Jernej, sporočam ti, da je imela velike težave tudi "vemves", ki se je zelo namučila, da je spet lahko z nami. Upam, da ne bo zamerila, ker bom nekaj skopirala iz maila in foruma - mogoče vam bo v pomoč. ... Odkar so prenovili kulinariko,sem se lahko 2 x prijavila in nic vec.Strani mi niti eden brskalnik ne najde,na amisu so naredili,kar so lahko,tudi jaz,pa ne gre. Ce bom lahko kdaj kako prisla noter,bo ok,drugace bom ze nekako. ... Kar se tice dostopa-brisala piskotke,skratka cel postopek,kot je opisan,pa ni slo,Potem mi je iz amisa dajal napotke,kaj naj naredim,da bi mi z njihovo pomocjo omogocili dostop,pa nic.Tako,da so rekli,da oni ne vejo,kje je napaka.Vse ostalo mi dela brezhibno.Dostopit sem poskusila iz treh brskalnikov,pa nic od nic. Sicer bom se poskusala,vendar ne vem se,kako. ... Avtor: vemves Član od:19.5.2005, poslanih sporočil:161 Odgovor z dne - 04. maj 2006 12:02:53 Zivjo punce! Pa sem le priplezala na kulinariko spet,verjetno imam edina tezave z dostopanjem.Danes sem "priplezala" preko opere,verjetno je sla kaka deka dol;))) ... lep pozdrav jankica

jernej  

član od: 30.8.2001

sporočila: 4876

4. maj 2006 23:56

terezija je napisal/a:
Jaz dostopan na kulinariko preko amisa in do sedaj nisem imela prav novenih težav. lp zinka
Odvisno katere DNS strežnike uporabljaš. Jernej - Urednik Kulinarične Slovenije

jernej  

član od: 30.8.2001

sporočila: 4876

5. maj 2006 0:00

jankica: Napaka je na Amis.netu in nikjer drugje. Noben brskalnik ne pomaga in nič, če njihov domenski strežnik javlja, da je Kulinarika.net še vedno na Viziji. In to po 14 dneh!!! Kdo ve koliko je še uporabnikov z Amisa, ki ne morejo gor. Jaz pač nimam konkrole nad njihovim DNS strežnikom. Jernej - Urednik Kulinarične Slovenije

terezija  

član od: 26.5.2003

sporočila: 931

5. maj 2006 7:07

Doma imamo amis priključen približno en mesec kateri strežniki so v uporabi pa pojma nimam, ker se s tem ukvarja sin in ker ga trenutno ni bilo doma,sem jaz od doma lahko bila na kulinariki. lep pozdrav zinka

valči  

član od: 5.2.2006

sporočila: 197

5. maj 2006 8:16

Jernej, tudi jaz imam amisevo povezavo, pa še nikoli nisem imela nobenih težav. Po moje mora Venturini podrobno pogledat navodila za aktivacijo, kajti tam so podrobno navedeni podatki in navodila kako to storiti. Če pa vseeno ne deluje naj pokliče na tel. št. 0802010 pa ji bojo pomagali.Amisovi tehniki so zelo prijazni. Lp valči

Simona84  

član od: 27.10.2005

sporočila: 3036

5. maj 2006 8:39

Ja Valči, če nimaš velikokrat težav so zelo prijazni, če pa ti povezava večkrat nagaja, znajo biti pa zelo zoprni! Lep dan vam želim

jankica  

član od: 12.10.2005

sporočila: 856

5. maj 2006 10:33

Jernej, hvala za odgovor, vemves pa mi je danes sporočila, da spet ne more sem. Mislim, da lahko javno objavim njeno izkušnjo, pa naj jo še kdo prebere - mogoče tudi iz Amisa. ... tudi link,ki si mi ga dala,ne pomaga.Ni mi jasno,po kakem cudezu sem lahko vceraj prisla v kulinariko,ampak se to samo za ene 5 min.Pa meje vrglo ven. Tudi meni net ne dela,kot bi moral(povezava),sinoci recimo,sem bila brez povezave,pa pri njih kao nic ni bilo narobe.Jaz jih skoraj vsak dan klicarim,potem mi narocajo,kaj naj odtipkam,pa ponovno zastartam,potem pa recejo,ce ne bo delalo,naj poklicem nazaj.Itak ne dela.Zdaj se mi niti klicat ne da vec,ker se isto ponavlja vsak dan.Zamenjala bom povezavo,ni druge. ... jankica Sporočilo je spremenil(a) jankica dne 05. maj 2006 12:37:28

jernej  

član od: 30.8.2001

sporočila: 4876

5. maj 2006 13:19

Zdaj sem spet govoril z Amisom in zadeva je takšna.... Njihov primarni DNS kaže narobe, sekundarni pa pravilno. Windowsi po naključju izbirajo med obema, zato enkrat lahko pride gor, drugič pa ne. So pa raziskovali in ugotovili, da imajo dva primarna strežnika, enega v Ljubljani, drugega v Mariboru. TIsti uporabnik, ki je bližje Ljubljani, bo vzel Ljubljanske podatke. In v tem grmu zgleda da tiči zajec, saj kot kaže, tisti, ki so dalj od MB kot od LJ jim ne deluje. Amisovi ljudje pa so v MB in njim seveda dela ves čas... Skoraj dam glavo, da ste tisti, ki jim ne dela, bližje LJ kot MB. Ampak! Amisovi operaterji so pred eno uro resetirali oba primarna strežnika, tako ljubljanskega kot mariborskega in zdaj meni odziv preko njihovega DNS-ja kaže prav, zato sklepam, da težav ni več. Njihovi strokovnjaki pa ugotavljajo, zakaj je prišlo do napake preko Ljubljanskega strežnika... Kakorkoli. So se opravičili za težave in raziskujejo, zakaj strežnik ni zaznal sprememb v IP naslovu kulinarika.net (in vseh ostalih strani, ki so spremenile svojega ponudnika). Napaka torej res ni na naši strani, ampak na njihovi. Vseeno pa nam je hudo, če kdo od obiskovalcev ni mogel gor. Mislim pa, da bodo zdaj videli tudi vemves na forumu kmalu Jernej - Urednik Kulinarične Slovenije

terezija  

član od: 26.5.2003

sporočila: 931

5. maj 2006 13:26

Jernej mi smo pod Ljubljano. ker je Maribor na čisto drugi strani pa od doma nisem imela prav nobenih težav. LP zinka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti