S čem navlažite čokoladno torto

SUZANAZ  

član od: 11.6.2003

sporočila: 878

5. maj 2006 20:20

Jaz ponavadi z razredčeno ožeto pomarančo, še posebno Sahar torto. Vlažim pa zato, ker imam rada sočne torte in ne zato, da bi jo imela cel teden v hladilniku. Kar se še nikoli ni zgodilo, jo vedno pojemo prvi dan. Suzi

pppp  

član od: 1.12.2005

sporočila: 231

6. maj 2006 9:47

jaz vse torte vlažim z prevreto vodo z sladkorjem. (na dcl vode dam 4 žlice sladkorja, kar je ravno prav za 1 oblat torte premera 40 cm) pppp

Majuska  

član od: 23.7.2005

sporočila: 83

6. maj 2006 11:32

jaz vse torte navlazim z bolj tekoco domaco marmelado v katero dodam se kaksen likercek. Pri nas imamo radi socne torte. Pojemo pa jo navadno v 2 dneh. Lp, M

Robida  

član od: 4.7.2004

sporočila: 780

6. maj 2006 18:18

jaz jo navlažim z grenkim kakavom raztopljenim v mleku. Se mi zdi, da se bolj poudari okus in ni presladko lp

sara.vidmar  

član od: 12.1.2005

sporočila: 654

6. maj 2006 22:01

Navadno s pomarančnim sokom.

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

8. maj 2006 16:02

Vlažila sem že z vsem naštetim, najrajši pa s sadnim sokom od kompota z malo limoninega soka, lahko pa še z dodatkom kakega alkohola, recimo kirša. tudi pomarančni sok je zakon. najmanj rada z mlekom, mi ne paše, razen v zelo specifičnih primerih (bounty torta). Tudi s sladkorno vodo ne maram vlažit, mi je vse skup presladko, to je bolj za baklave & co:) Lisa, jaz torte vlažim prav iz obratnega razloga - zato ker nikoli ne stojijo 12 ur v hladilniku, da bi se prepojile... Ker jo vedno pojemo najkasneje 2 uri potem, ko je spečena... Ampak imamo pa radi zeloooo sočne torte, take, da teče od njih kar se mene tiče... Ampak ne namočene s sladkorno vodo, ampak z nečim, kar ima okus. Mami pa nikoli ne vlaži svojih tort, ampak meni so moje po pravici povedano bolj všeč... Tako lahko tudi v biskvit ne dam veliko jajc in sploh nič masti, pa je torta še vedno sočna, sicer bi bil biskvit lahko presuh (zame:), sploh naslednji dan, če bi torta morala čakati. je pa res, da če ga ne spečeš preveč, je lahko sam biskvit zelooo sočen. Samo vseeno imam rajši, če je tak, da ne ločiš med kremo in biskvitom, čisto mehek in čisto moker. Veri

Lisa  

član od: 13.1.2005

sporočila: 1812

8. maj 2006 18:10

Hvala Veri, to je podatek, ki sem ga rabila. Če torto načneš takoj ko jo zložiš, pa verjetno res rabiš kakšno dodatno tekočino. Lisa

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti