S čem navlažite čokoladno torto

val  

član od: 7.3.2006

sporočila: 665

5. maj 2006 7:53

Jaz čokoladno torto navlažim z mlekom v keterega dodam 2 žlici čokolade v prahu,samo toplo mora biti ,da se čokolada lepo raztopi. lp val val

Lisa  

član od: 13.1.2005

sporočila: 1812

5. maj 2006 8:41

velikokrat berem vaše razprave o vlaženju tort, pa mi ni vse jasno. Namreč - sama sem naredila v svojem življenju ogromno tort, navadnih nedeljskih, okrašenih prazničnih, biskvitnih, iz paljenega testa, krhkega testa, umešanega testa, beze mase...in upam si trditi, da veljam za primeren naslov za to temo. Ampak vlažila sem le nekaj variant, kjer je bilo to že iz sestave potrebno. Biskvitno torto naredim tako, da kremo mažem na tanke plošče povsem puhastega biskvita. In krema je mehka, voljna, mazava, kar po kakšnih 12 urah da rezultat - sočno torto. Na teh straneh pa sem brala celo o namakanju sacher torte. Tudi o tem, zakaj je torta "pustila Vodo". To me čudi. Za koliko časa pa delate torto? Pri nas se poje takole v dveh dneh, tako da nobena ne postane suha. Ko sem bila otrok, so totre namakali tisti slaščičarji, ki so imeli preslab promet, da bi torte podali sveže. Morda mi je odpor do tega ostal od takrat. Lisa

binca2  

član od: 3.5.2006

sporočila: 57

5. maj 2006 8:41

čokoldane torte se NE navlažijo s sadno tekočino (te so za sadne torte)razen če delaš zaherico, ali višnjevo torto. Njaboljša kombinacija je prevreti sladkor v vodi seveda in rum binca2

*Etka  

član od: 19.2.2004

sporočila: 744

5. maj 2006 8:57

Jaz torto navlažim zato, ker imamo radi bolj sočne torte. Če bi bil biskvit suh, bi vsi godrnjali. Marjetica

Anomis  

član od: 4.11.2003

sporočila: 1175

5. maj 2006 9:34

čao, jaz sadno ponavadi navlažim s sokom tistega sadja, ki ga uporabim (če vzamem sadje iz kompota), dodam kakšno žličko ruma. Vendar pa nikoli ne vlažim preveč, samo kake par žličk, bolj za aromo, ker so ponavadi biskviti dovolj sočni, pa tudi kreme in sadja je ponavadi veliko, in potem, ko čez noč stoji na hladnem, se vse čudovito prepoji. Čokoladne sicer ne pečem, razen sacherce, ta pa postane sočna zaradi marmelade (+malo ruma) - jo zelooooo namažem z marmelado, ki se kar vpije v biskvit. Imam pa zelo slabe izkušnje s kupljenimi tortami, ki so dobesedno prepojene s sladkorno vodo. O, hudo! Sploh včasih, ko so bile skoraj vse torte iz naše slaščičarne z masleno kremo. Ko se danes spomnim na njih, mi je kar slabo, takrat pa so bile pač zakon. Nazadnje sem imela takšno neprijetno izkušnjo za nečakov krst (po dolgem času ena zelo zanič torta). Sem pač mislila, da mora biti torta kupljena, pa lepo okrašena, da moja pač ni dovolj dobra - huda zmota! Biskvit je bil presušen, po moje ful star, potem pa totalno prepojen s sladko vodo. Da ne rečem, preden smo stopili pred oltar, sem bila popolnoma "limasta" in mokra, pa sem jo nesla samo v avto, kar teklo je iz pladnja. Sadaje pa iz konzerve, nedoločljive vrste in okusa. Res bljak! Pa nisem izbirčna, res ne, pri nas vse pojemo. Ne vem, če me kmalu vidijo, pa tako dobre so bile včasih. Lep pozdravček, S.

galyka  

član od: 13.10.2004

sporočila: 992

5. maj 2006 9:49

binca2 je napisal/a:
čokoldane torte se NE navlažijo s sadno tekočino (te so za sadne torte)razen če delaš zaherico, ali višnjevo torto. Njaboljša kombinacija je prevreti sladkor v vodi seveda in rum binca2
To je stvar okusa. Nam je tudi na čokoladnih tortah všeč sadna tekočina, ker jo naredim manj sladko kot je prevreti sladkor v vodi, ruma pa sploh ne prenesem. lp, Marija

Natassa  

član od: 29.1.2003

sporočila: 97

5. maj 2006 12:42

Pri čokoladni torti, sploh če je biskvit bel, krema pa čokoladna, paše pomarančni sok. Doma stisnjen, ne kupljen, malo razredčen! Sicer pa pri sadnih tortah plasti, kamor nalagam sadje, ne vlažim. Navlažim pa gornjo plast. Natassa

piškotek  

član od: 14.11.2001

sporočila: 519

5. maj 2006 13:08

Tudi s kakavom (benko, ipd) je dobro, sploh če so jedci otroci Irena

ealy  

član od: 27.5.2004

sporočila: 173

5. maj 2006 14:03

Jaz tudi navlažim sacher torto, ker se mi zdi drugače čisto presuho testo. Stvar okusa verjetno. ealy

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

5. maj 2006 18:47

Na misel mi ne pride, da bi vlažila testo z vodo. Jaz ga navlažim s kakim sokom, naprimer malinovec. Najraje pa malo jagodne marmelade in jagodnega soka segrejem in s tem polije, pa malo ruma ali maraske. Lahko tudi sladkano mleko. jade

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti