Gostilna v idriji

hetero  

član od: 3.10.2001

sporočila: 273

8. maj 2006 16:56

Binca zadevo sem prekopiral v ocene lokalov. HERMAN

binca2  

član od: 3.5.2006

sporočila: 57

19. maj 2006 9:05

sem prebrala ja.Tako je napisno, da bom naslenji teden tudi sama šla v Idrijo probat ;-)... binca2

Dolores  

član od: 20.6.2005

sporočila: 1304

19. maj 2006 9:36

Tudi jaz bom izkoristila tako izvrstno priporočilo ob prvi slovesni priliki, saj vse crkljanje, ki ga navaja hetero in povzroča pravi naval sline v usta, pač ni za vsak dan. A je potrebna rezervacija? Dolores

binca2  

član od: 3.5.2006

sporočila: 57

27. maj 2006 17:32

Tudi jaz sem bila v gostišču Barbara v Idriji .Hrana je resnično špica, da padeš dol. Za predjed sva jedla dimljena račja prsa s kostanjevim pirejem v sladki omakci iz modre frankinje (vino).Potem pa sva prešla na ribe in morje.Za toplo predjed so nama naredili novozelandske dagnje velikanke z jurčki in neko omakco-vse skupaj zapečeno v pečici kar v lupini školjke, božanski okus.potem pa sva naročila jastogovo juho...mislim, tako dobre juhce v življenju še nisem jedla. Za glavno jed pa domače rezance s beluši,rakci in kombinacijo štirih sirov.Brez veze da še enkrat rečem, kako je bilo okusno-res odlična kuhinja.Sladica pa je bila pika na i.Tortica (nek čokoladni puh-rahlo da le kaj) iz 70% čokolade polnjeno s suhimi slivami in okrog polito z vinsko peno-iz sladkega vina.Poleg pa so nama priporočali kozarec istega vina kot je bila narejena ta omakca.Ker sva popila celo steklenico vina, pa potem še dodatno poleg sladice, sva vzela še sobo, ker je pot nazaj kar ovinkasta.Prej sva šla pa na en sprehod, da se je hranca malo polegla. Res se splača probat. binca2

binca2  

član od: 3.5.2006

sporočila: 57

27. maj 2006 17:35

aja, pozabila sem napisat, da sva naročila tudi (vsak polovično porcijo) žlikrofov z žafranovo omako in staranim ovčjim sirom.Krasna kombinacija okusov.Enkrat sem jedla žlikrofe z nekim golažem, ampak to je bilo 100 krat boljše. binca2

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

27. maj 2006 20:26

Dolores, za prvo pomoč. Danes sem bila v Logatcu in sem se že skoraj počutila kot doma. Potem sem šla še na Col, cel dan na frišnem luftu, zdaj nam pa tu razbijajo 100 na uro. Pred OŠ v Novih Jaršah je celodnevna fešta, pa še vrtec je imel eno, tako da smo čisto zaparkirani. Spat bomo šli pa s čepki v ušesih. http://www.freetime-slovenija.tv/05/gostilna/5280 Loni Makaroni

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

27. maj 2006 20:31

In ob tem razbijanju si želim, da bi bila doma v Idriji, mimo naše hiše gre samo poštar, pa še ta peš. Blažen mir. Loni Makaroni

binca2  

član od: 3.5.2006

sporočila: 57

28. maj 2006 8:38

Hetero, tam si že ti napisal, tako da po moje nima smisla da še jaz. Loni, a ti si iz Idrije, kako se pa tebi zdi hrana v Barbari ? binca2

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

29. maj 2006 7:39

Hetero, maš prav, ta link je boljši. Binca, ja, sem iz idrije, iz Barbar (kot rečemo mi) še nikoli nismo šli razočarani. Navadno gremo za kake obletnice ali pa samo popoldne na sladico. Edino nekaj časa je bil problem, ker so se lastniki kar menjavali. Zdaj pa zgleda, da se je ustalilo. Priporočam za res ta pravo razvajanje. Saj - tako kot je rekel Hetero - h Kosu gremo lahko vsak drug dan, ob nedeljah ima itak zaprto. Loni Makaroni

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti