Omake

sara  

član od: 2.10.2001

sporočila: 383

tema odprta - 2. maj 2006 11:24 | ogledi: 4.321 | odgovori: 8

Hojla!

Imam dva vprašanja....

Zelo rada imam omake in vedno zraven vmešam malo smetane...meni se zdi okus bolj poln,....no, mozek meni drugače in se vedno razburja da jemo samo smetanove omakice... Kakšne omakice delate, oziroma s čim izboljšate okus, ga naredite bolj polnega...razena s podmetom, smetano,....

Enkrat sem poskusila naredit telečji fond, da bi mga imela kot osnovo za omake....pa mi ni najbolj uspel ima kdo dobre izkušnje, oziroma kako ga delate?

Lp,

veverica

vanjatajnsek  

član od: 6.6.2005

sporočila: 1704

2. maj 2006 11:56

Včasih omako zgostim tako, da zelenjavo, ki jo, na koščke narezano, dušim zraven mesa, spasiram. Včasih zgostim z jedilnim škrobom. Včasih pa celo s peščico pšeničnega zdroba. Je pa omaka dobra, če jo izboljšamo s kakšno žlico vina - belim ali rdečim - odvisno od omake - zraven šampinjonov dam belo vino, za divjačino pa črno oz. rdeče. lp, Vanja vanjatajnsek

mateja11  

član od: 8.3.2006

sporočila: 35

2. maj 2006 13:16

Uporabim veliko sesekljane čebule, ki da super okus. Ko pa se razpusti, pa še zgosti omako. LP M mateja11

venera 99  

član od: 20.4.2006

sporočila: 41

2. maj 2006 13:30

jaz pa včasih tudi zgostim s kakšno žlico moke ki jo zmešam z malo vode. L.P. venera 99

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

2. maj 2006 13:49

Poprašim s topiokino moko sicer pa raje dam veliko čebule. lp Vesna

t-baby  

član od: 14.12.2003

sporočila: 698

2. maj 2006 13:58

z sirom včasih krar z krušnimi drobtinami mam pa tudi jaz precej rada kremne omake in zgoščene z ostro moko

Vrana  

član od: 16.2.2006

sporočila: 620

2. maj 2006 18:17

Veliko čebule; če se okusi ujemajo, naribam olupljeno bučko; stopim topljeni sir(ta, v trikotnikih); vmešam žlico ovsenih kosmičev; hrenovo podprem z žličko instant pire krompirja ; moko razpustim v vodi ali mleku.... Preveč eksperimentiram? No, moji so še živi... Vanja pa ima ZELO prav, kar se tiče vina - to je tako, kot pri orehovi potici rum Pozdravček! Vrana

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15823

2. maj 2006 19:22

Najprej opečem meso, ga shranim na toplem, potem na maščobi prepražim precej čebule, česna, korenja, korena peteršilja, zelene, pora. Ko se vse zmehča, vse skupaj s paličnim mešalnikom zmiksam v gladko maso, jo dam nazaj v ponev, po potrebi razredčim z malo ovde, dodam začimbe po okusu in v omako zopet meso, malo pokuham in to je to. Če vlijem preveč vode, včasih malo goljufam z gostilom za omake (imam doma vedno svetlo in temno, nikoli ne veš, kdaj potrebuješ prvo pomoč), ampka pri omaki, kot sem opisala zgoraj, se to le redko zgodi. Če dodam še malo vina ali konjaka, je okus še boljši. Ali pa meso malo pomokaj, preden ga daš v ponev, potem pa postopoma zalivaj, po malem, s toplo vodo, in naredila se bo čisto naravna omaka, ki ne potrebuje nobenega dodatka. Mamamia mamamia

maestro1  

član od: 1.7.2005

sporočila: 43

2. maj 2006 20:14

z zelenjavo lahko dobiš res super omako kot so že ostale povedale, brez dodatka moke ali smetane ker spasirana zelenjava že sama nato malo zgosti(če je tapravo razmerje seveda). v nasprotnem primeru pa že skoraj moraš dodat kakšno gostilo. Tudi za telečji fond dodaj čimveč zelenjave, kuhat moraš tudi dovolj dolgo, obstojn je pa tudi kar nekaj časa na hladnem. maestro1 Sporočilo je spremenil(a) maestro1 dne 02. maj 2006 20:15:29

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti