Prekmurje

ŽBLJ  

član od: 25.8.2009

sporočila: 8

3. sep 2010 12:10

Spoštovane in spoštovani, najprej se opravičujem za nekulinarično vprašanje, takoj za tem pa lepo prosim za pomoč. Stvar je sledeča: kot skupina dolenjskih konjenikov (konjeniško društvo) vseh starosti načrtujemo v tem mesecu enodnevni, skupinski izlet. Ker sem sama zagovornica tega, da je Slovenija prelepa in jo premalo poznamo, da bi hodili v tujino, bi rada kolege peljala v Prekmurje. Zakaj? Preprosta dva razloga: prvi je ta, da ostale dele Slovenije še nekako poznamo, o Prekmurju pa na žalost vemo bore malo (naj nam bo oproščeno); večina kolegov sploh še ni bila v tem koncu Slovenije ali pa so se zgolj peljali mimo. Drugi razlog pa je, da sem bila pred leti z mamo na sindiklanem izletu v Prekmurju, ki me je zelo presenetil in očaral, zato bi lepo doživetje rada ponovila še enkrat. Čeprav je tega že kar nekaj let, še vedno pomnim prijaznost domačinov in ogromno zanimih reči, ki smo jih videli v enem samem dnevu. Spomnim se mlina na kopnem, mlina na Muri in Otoka ljubezni, vem da smo spoznali kar tri domače obrti - čebelarstvo, lončarstvo in (meni daleč najlepše) pletenje iz slame. Ogledali smo si še rotundo in jedli odličen bograč. Mislim, da nam je ušla (na vso žalost) prekmurska gibanica, ki jo bomo - upam - poskusili tokrat. Na žalost sem pozabila imena krajev in ljudi, izlet pa mi je v spominu kot eden najlepših. In sedaj prošnja za pomoč: če mogoče ve kdo za kakšno prekmursko turistično agencijo oziroma lokalnega vodiča, ki bi nam zgoraj omenjene stvari lahko spet pokazal in predstavil, lepo prosim za nasvet. V naše potepanje bi seveda radi vključili še druženje s kolegi "istega foha" - torej s konjeniki oz. konjerejci. Domačini in poznavalci Prekmurja - prosim, imenujte mi kakšno kmetijo oz. ranč, kjer se ukvarjajo s konjerejo ali pa konjeniško društvo, klub....kjer bi nas (mogoče) bili pripravljeni sprejeti za kakšno urico ali dve, poklepetati z nami in deliti izkušnje, nam pokazati svoje konje... Google mi je sicer predlagal: Ranč Vermida, Konjeniški klub Grad Rakičan in Konjeniško društvo Križevci. Mogoče še kdo, ki bi ga lahko kontaktirala? Najlepša hvala za vaše nasvete in pomoč že vnaprej! :) Še enkrat opravičilo, ker besedilo in prošnje niso zgolj kulinarične. Lep pozdrav z Dolenjske, Maja :) ŽBLJ

Blanchy  

član od: 22.12.2005

sporočila: 2016

3. sep 2010 12:40

Turistično informacijski centri (TICi) so prava zakladnica takšnih informacij.

Blanchy

KARMINA  

član od: 17.11.2003

sporočila: 755

3. sep 2010 12:58

Za ranč Vermida nisem prepričana, da je to to... Probaš lahko pri RIS raziskovalno izobraževalno središče dvorec Rakičan 02 535 18 96. V prekmurju je tudi konjeniški klub Zaton http://www.panon.si/sl/provider.cfm/789. Na Zavodu za turizem in šport Radenci je dela ga. Kreslin, katera je polna takih informacij. Če najdem telefonsko javim. K Sporočilo je spremenil(a) KARMINA dne 03. 2010 13:13

katti  

član od: 4.11.2005

sporočila: 2109

4. jan 2011 11:14

Kako bi vprašala??.!!

Kaj je fino počet sedaj v januarju v Prekmurju?

katti

KARMINA  

član od: 17.11.2003

sporočila: 755

4. jan 2011 12:37

Svetujem ti razvajanje v katerih od toplic. K

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

4. jan 2011 13:52

Tek na smučeh???? (nimam pojma, če je gor sneg trenutno)

lp

cervus

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

4. jan 2011 14:05

elaphus je napisal/a:

Tek na smučeh???? (nimam pojma, če je gor sneg trenutno)

lp



cervus

 

Samo moraš bit na strme spuste dobro pripravljen ...

 

Meni je Prekmurje vedno lepo, tam je en tako fini zrak, pa vzdušje, neka melanholija me zagrabi ...

Na Gorčkem je vedno lepo, sicer pa res razvajanje v kakšnih toplicah pa obhodi po prekmurskih gostilnah, kar nekaj jih je vrednih obiska.

 

Mamamia

mamamia

KARMINA  

član od: 17.11.2003

sporočila: 755

4. jan 2011 15:39

elaphus je napisal/a:

Tek na smučeh???? (nimam pojma, če je gor sneg trenutno)

lp

cervus
Lahko so tukaj v toplicah in se vozijo na Pohorje smučat! Tukaj ni "ne gor ne dol" snega oz. ga je samo za vzorec. Tek na smučeh pa trenutno ni možen! K

yulchi  

član od: 16.8.2007

sporočila: 630

4. jan 2011 16:17

V prekmurju se pozimi ne da veliko delat, razen obiski raznih kopališč in ob velikem snegu tek na smučeh. :))) Sprehodi so tudi pogosti, vsakič ko sem v Lendavi, vidim turiste, ne glede na letni čas. Toplo priporočam terme Lendava in Moravce, predvsem Moravce za relaksacijo. No, v Lendavi imajo kar nekaj vinotočev in turističnih kmetij, vrednih ogleda in pokušine. Radenci pa so bolj ali manj propadli. Goričko je prečudovito zaradi zanimivega reliefa in turističnih krajev, vendar tam povsod še nisem bila. Obvezno probat langoš, bograč, ocvirkove pogače, gibanico, retaše... če jih še kdo ni ;))) yulchi

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

4. jan 2011 16:23

Pa dodole, skuto z bučnim oljem in bučnicami, ajdov krapec, bujto repo ... Mamamia

mamamia

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti