Mravlje v stanovanju

ataman  

član od: 28.3.2006

sporočila: 2

12. maj 2006 13:33

v Italiji, v trgovinah za kmetijstvo, se dobi sredstvo z imenom NEXA-FORMICHE. Škatlico postaviti na določen kraj, kamor se mravlje sprehajajo ( okenska polica, npr ) po dveh-treh dnevih je problem rešen za več časa... (..pridejo v škatlico, se zastrupio in na nogah raznesejo strup v mravljišče...) ataman

hana  

član od: 31.8.2001

sporočila: 88

13. jul 2006 7:56

Pri nas pa imamo probleme s letečimi mravljami. S Sestro se že en teden ubadava z njimi, pa ni posebneha učinka. Nekaj dni je bil mir, včeraj pa so spet prišle. Sej jih pošpricala s Raid peno in upam, da bo nekaj časa držalo. Imate še kakšno idejo? Lp, Andreja

Klea  

član od: 16.6.2006

sporočila: 495

13. jul 2006 11:29

Pri meni je uspešen "Pips natural". Posprejaš mravlje in mesto od koder prihajajo (ne šparat), prostor prezračiš (najboljše čez noč) in mravlje drugi dan posesaš. Res pa je, da to ni ravno trajna rešitev in odsvetujem uporabo v kuhinji (pač vonj Pipsa in hrane nista najbolj usklajena). Klea

dj  

član od: 14.1.2003

sporočila: 445

13. jul 2006 11:49

balu je napisal/a:
Gordana jaz vzamem 3 do 4 pecilne in jih pomešam s sladkorjem v prahu(3-4 zvrhane jedilne žlice) lp Balu balu
Jaz sem pa mislila, da jih sladkor še dodatno privabi.

ninky  

član od: 19.1.2005

sporočila: 127

2. nov 2010 8:26

Tema sicer že kar nekaj časa ni več aktualna, pa vseeno... Pri nas so se pojavile mravlje. Menda da so faraonke, ki se jih je zelo težko znebiti. Prebrala sem, da naj bi pomagal borax. A kdo ve kje se ga da kupiti? ninky

Milži  

član od: 8.6.2007

sporočila: 1427

3. nov 2010 8:55

Borax ,se kupi v lekarni,vsaj moj ga je kupil tam,res da že spomladi. Milži Sporočilo je spremenil(a) Milži dne 03.nov 2010 08:57

daga  

član od: 18.5.2007

sporočila: 1410

8. mar 2016 11:01

Pred dnevi sem na strani Dom in vrt prebrala, da se je mogoče rešiti mravelj tako, da zmešamo detergent za pomivanje posode in vodo, v razmerju 1:1 in to nanesemo na kraj kjer se mravlje najprej pojavijo.

Ker so se mravlje pri meni že prikazale, sem mešanico takoj uporabila. Deluje! 

Zaenkrat mravelj ni na vidiku, če se bodo prikazale, bom postopek seveda ponovila. Všeč mi je, da deluje in mi ni potrebno uporabiti insekticida. 

 

 

daga

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti