Mravlje v stanovanju

balu  

član od: 26.1.2006

sporočila: 464

10. apr 2006 17:59

V stanovanju mravelj nimamo imeli pa smo jih zunaj,mož je naredil mešanico sladkorja v prahu in pecilnega praška, posipal po njihovih potkah in čez 2,3 dni so izginile. balu

jasna1  

član od: 24.9.2005

sporočila: 1986

1. maj 2006 18:01

Teka, upam da si se v tem času že znebila mravelj. Končno sem namreč našla tubo s peno, ki jih je lani zelo uspešno pregnala. Imenuje se Raid Schiuma, je 400 ml in ima narisane mravlje (čudno, ne). To je pena, ki jo našpricaš tam, kjer ti mravlje prihajajo v hišo. Mi smo imeli lani akcijo en dan in potem je bil celo leto mir. Veliko sreče!! Pa lepe praznike vsem, kolikor jih je še ostalo. jasna

gordana  

član od: 7.11.2004

sporočila: 539

1. maj 2006 18:08

Balu - mene pa zanima priprava mešanice - v kakšnem razmerju? Imamo jih v enem delu vrta in na tlakovcih (en del). Jasna1 - Raid ima dva spreja za mravlje - modri in rdeči - le ta je pena gordana Sporočilo je spremenil(a) gordana dne 01. maj 2006 18:09:34

krizanka22  

član od: 1.10.2005

sporočila: 86

2. maj 2006 9:32

Česen pomaga.

Teka  

član od: 21.8.2005

sporočila: 1151

2. maj 2006 9:46

Hvala za vse nasvete. krizanka22, kaj pa naredimo s česnom? Teka

t-baby  

član od: 14.12.2003

sporočila: 698

2. maj 2006 10:31

mi smo na morju posipali po veceju moko in mravlje niso mogle naprej ... mogoče so tudi pomrle kaj jaz vem ... nekako so izginle

tiny  

član od: 26.7.2005

sporočila: 50

8. maj 2006 12:45

meni jih je ratalo iztrebiti (vsaj za enkrat), imela sem jih pa praktično po celi hiši celo v spalnici...no v vseh prostorih...ko sem že misnila da se mi bo zmešalo mi je fant prinesel take "škatlice" potem pa notri vliješ modro tekočino ki jo mravlje nesejo v mravljišča...zdaj jih že lep čas ni več... joj ko bi se vsaj spomnila kako se reče...v glavnem je v zeleni embalaži, zraven sta 2 taki špkatlici in majhna flaška z modro tekočino.... probajte...mislm da vam ne bo žal..meni ni...

bejbigrl  

član od: 11.5.2006

sporočila: 5

11. maj 2006 18:48

Lep pozdrav! Tudi midva s fantom imava podobne tezave. Nekaj dni nazaj sva nasla predvsem v spalnici nekaj mravelj...okoli 30, mogoce malce vec.Prihajale so skozi razne spranjice pri balkonskih vratih.Postavila sva tiste hiske, ki so take bele, okrogle in ploscate, vendar samo dve, pri vratih in pri oknu.Ne veva ce je to sicer dovolj?Pospricala sva tudi z Baygon sprejem in naslednji dan se z Raid peno v spreju, ki se menda posusi in naredi neko prepreko za dva meseca.V bistvu dvomim da to kaj deluje noPred hiso smo odkrili da imajo majhna mravljisca in od tam lezejo po stenah navzgor vse do tretjega nadstropjazato so sosedje nasuli strup tudi pred hiso.No naj povem se, da mravlje v stanovanje ne hodijo v grucahampak tako...recimo na dan jih najdeva okoli 10, pa se to vsako posebej.Zato me zanima, ali imam kaksno podlago za paniko, da se to se bolj razsiri kljub strupomLastnik stanovanja nama je tudi povedal, da pridejo vsako leto spomladi, nekaj casa rinejo noter, poleti pa kar zginejo.Kako je to mozno?Naj se povem, da sva se vselila lani pozno poleti in da od takrat pa do zdaj nisem nikjer videla nobene mravlje.V bistvu me najbolj skrbi da bi se naselile v fasado in si ustvarile gnezdoNo upam da vas nisem prevec zamorila z mojim dolgim postom in se vam lepo zahvaljujem za odgovore! bejbigrl

balu  

član od: 26.1.2006

sporočila: 464

12. maj 2006 10:42

Gordana jaz vzamem 3 do 4 pecilne in jih pomešam s sladkorjem v prahu(3-4 zvrhane jedilne žlice) lp Balu balu

Taia  

član od: 2.11.2002

sporočila: 473

12. maj 2006 12:36

Pri nas so bile mravlje prejšnji teden. So imele prav cesto speljano v shrambo. Jaz sem šla in z Biokilom pošpricala celotno cesto, ter po tleh po shrambi in celoten okvir vhodnih vrat. Od takrat ni bilo niti ene več. Upam, da tako tudi ostane! Taia

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti