Shranjevanje grozdnega soka

spacetriper  

član od: 9.4.2006

sporočila: 1

tema odprta - 9. apr 2006 15:30 | ogledi: 6.555 | odgovori: 5

Tema ni ravno o vinu, je pa tesno povezana.

Zanima me, kako bi shranil grozdni sok, da mi ne bo zavrel ali se kako drugače pokvaril.

Mislim, da se ga lahko spravi v cisterno, v kateri ustvarimo tlak...nimam pojma pa kolikšen bi bil potreben, da ne bi mošt zavrel.

Kaj ima kdo kaj več podatkov o tem?

LP, Erik

spacetriper

nicol  

član od: 8.11.2004

sporočila: 120

9. apr 2006 22:07

pri mojem fantu doma sveže iztisnjen grozdni sok precedijo nalijejo v plastenke,ne čisto do vrha in potem dajo plastenke v skrinjo,ko se komu zahoče sladkega soka,ga vzamejo iz skrinje počakajo,da se odtali in to je to. lp nicol

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

9. apr 2006 22:43

Nicol kakšna dobra ideja, veš, da to se pa ne bi sama spomnila, bo uporabno, ko bo trgatev. jade

t-baby  

član od: 14.12.2003

sporočila: 698

12. apr 2006 23:08

mi sok prekuhamo in ga nalijemo v železn sod ki ma spodi pipco nevem kak se temu reče tak na nogcah stoji in čez nalijemo neko olje al parafin ka jst vem stvar se lepo obdrži

kresimir  

član od: 25.1.2002

sporočila: 180

15. apr 2006 23:27

Pozdravljen! Poznam, ne pa uporabljam, način pasteriziranja (segrevanje do vrelišča cca. 30 min) in pa shranjevanje v manjše posode. Za večje količine nimam iinformacij, da bi kdo to delal! krešimir

spacetriper  

član od: 9.4.2006

sporočila: 1

15. apr 2006 23:51

To z zmrzovanjem poznam in sem tudi že preizkusil. Vendar za večje količine ni prostora v skrinji. Torej če ga prekuham in shranim v navadnem rostfrei sodu kot vino, se bi sok moral obdržati. Kresimir: Kaj to je mišljeno, da naj bi najprej segreval na manjšem "plinu", po pol uri pa naj bi segrel do vrelišča in to je to. Zakaj je pomembno, da se segreva pol ure? Ali lahko segrevam dokljer ne zavreje, potem pa nekaj minut pustim vreti? Kako pa se obnese s cisterno na tlak pa nima nihče nič izkušenj? spacetriper

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti