Visok biskvit

teta torta  

član od: 6.9.2005

sporočila: 1268

4. apr 2006 8:05

Čeprav naj bi bila ena izmed prednosti ventilatorske pečice v tem, da lahko naenkrat pečeš na dveh višinah, uporabljam to samo za piškote. Pri višjem pecivu si ne upam. Res pa je tudi, da imam zelo veliko pečico in lahko precej pekačev stlačim na eno polico. Pomanjkljivost ventilatorja pri biskvitu naj bi ne bila v tem, da se biskvit na bi spekel, ampak, da bi se preveč izsušil. Vendar pri meni pride v redu. teta torta

stani  

član od: 10.11.2005

sporočila: 235

4. apr 2006 8:32

Veronika jaz delam rolado po temu receptu in je čudovita. 5 jajc 15 dag sladkorja + 1 vanilij sladkor 10 dag moke 2 dag gustina noževa konica pecilnega zniksaj beljake v trd sneg, dodaj postopoma sladkor z vanilijem in še miksaj. Posamično dodaj rumenjake in še vedno miksaj. Moko z gustinom in pecilnim praškom narahlo vmešaj v testo. pečeš 10-15 minut pri 200 st.C Probaj ti bo sigurno uspelo lep pozdrav stani stani

val  

član od: 7.3.2006

sporočila: 665

4. apr 2006 8:45

Kolikor jaz poznam pečice,se da v večini izklopiti ventilator,vsaj jaz imam takšno pa ni nič posebnega. Jaz pečem rolado po naslednjem receptu pa mi nikol dol ne pade. 6 jajc,6 žlic sladkorja,1 vanilija sladkor,6 žlic moke,1 pecilni prašek,in 6 žlic vode. Rumenjake ločim od beljakov,nakar beljake stepem v trd sneg,mu dodam sladkor in stepam še tolk časa ,da se masa sveti.Nato dodam še rumenjake in vodo.Dobro premešam in na koncu dodam še moko presejano skupaj z pecilnom praškom,vendar to umešam narahlo z šibo. Pečem pri 180 stopinj, Pozdrav Val val Sporočilo je spremenil(a) val dne 04. apr 2006 08:46:42

sanja  

član od: 19.9.2002

sporočila: 7

6. apr 2006 9:47

veronika, jaz sem rešila problem s "padanjem" testa tako, da vedno v pečico postavim kozico z vodo in to takoj ko začnem segrevat pečico, tako da je, ko postavim vanjo biskvit že vlaga v pečici in od takrat nimam nobenega problema več ne s padanjem biskvitnega testa ne z lomljenjem biskvita za rolado, ki tako rad poči ipd. Sanja Sporočilo je spremenil(a) sanja dne 06. apr 2006 09:49:56

Varia  

član od: 3.1.2006

sporočila: 108

6. apr 2006 10:11

Zdravo ! Jaz sem rešila problem z receptom: Biskvit za torto, ki nikoli ne pade dol. Tudi od Sanje predlog se mi zdi, da bi bil uspešen.Samo, nisem še preizkusila, zgornjega pa sem in je bil biskvit super ! Lp. Varia

teta torta  

član od: 6.9.2005

sporočila: 1268

6. apr 2006 11:07

Varia, pa je "biskvit za torto, ki ne pade dol" res primeren tudi za rulade? teta torta

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti