Aga! aga! aga!

proxima  

član od: 21.10.2003

sporočila: 2514

tema odprta - 2. apr 2006 11:13 | ogledi: 4.435 | odgovori: 21

No, obljubljeno porocilo iz Aga Shopa

Stacuna se nahaja v Knightsbridgeu, predelu Londona, v katerem mrgoli prestiznih trgovin - najbolj znana med njimi je veleblagovnica Harrod"s, pred katero se na predvecer razprodaj utaborijo orjaske vrste ljudi, v normalnih dneh pa ni posebnih mnozic, kar je razumljivo - malo je najbrz takih, ki si grejo vsak dan kupit kaksno obleko, torbico, perilo, garnituro posteljnega perila ali parfum s slavno znamko. Livrirani vratarji sicer vzbujajo malo strahu in odvracajo od vstopa tiste, ki zelo odstopajo od "dress code", nahrbtniki pa niso dovoljeni - ampak pri torbicah-nahrbtnikih pogledajo skozi prste in te samo opozorijo, da jih moras nosit v rokah. Vredno ogleda, ze zaradi obcutka, da se sprehajas po ekskluzivnem modnem katalogu (ma boljse ne gledat cen!!:)))

Tri ulice naprej je za vogalom Aga Shop, izvesek pade v oci, cim zavijes z Bromptonove ulice na Beauchamp Place. V trgovini se da videt "v naravi" kakih 12 Aga in Rayburn stedilnikov in veliki Aga dvovratni hladilnik, poleg tega pa posodo in pribor. Nekaj stedilnikov celo "obratuje" - med mojim obiskom sicer niso nicesar kuhali, dobis pa malo obcutka, koliko toplote stedilnik dejansko oddaja - pokrov kuhalne plosce ("insulating lid") je mogoce malo bolj vroc kot obicajen radiator, ravno toliko, da se ne opeces, ce ga primes z golo roko; ce je pokrit se s posebej izdelano prevleko iz blaga, je pa ravno primeren za polezavanje kakega macka (ali susenje perila, kot pravijo sami - o pozarni varnosti takega pocetja bi morala sicer malo razmislit in pobrskat za izkusnjami uporabnikov). Razstavljene aparature so izbrane tako, da je videt ves spekter izvedb - tehnicno, cenovno in ne nazadnje barvno:))) - od cisto majhnega z dvema pecicama, med srednje velikimi tudi izvedbo s steklokeramicno plosco, pa do najvecjega, ki bi bil cisto primeren celo za kako betulo.

"Cookware" je pa sploh tako ocarljiv, da sem se mu komaj uprla, se zlasti, ker me je mikalo, da bi si vsaj eno od kot svinec tezkih litozeleznih ponev kupila "za seme" - kot sem si prvih nekaj DVDjev kupila precej pred nakupom playerja..:)))))

Fotografirat mi je bilo nerodno, ker sta mi obe dami, zaposleni v trgovini, cim sem jima pojasnila, da prihajam iz krajev, ki jih ni na Aginem zemljevidu, takoj porinili v roke kataloge in mi svetovali, naj se o moznostih nakupa in servisiranja pozanimam v geografsko najblizjem predelu, torej v Italiji ali Nemciji, ce bi imela pa s tem kake tezave, pa naj se obrnem na njihovo centralo. Tudi sicer sta bili zgled prijaznosti.

Moram rec, da me je ogled stacune v zivo precej "zadel" - sem se ze zalotila pri tem, da se mi Aga stedilnik ne zdi vec samo sanjski, ampak ga bom najbrz prestavila kar med aktualne projekte. Moj dragi je modro komentiral, da "me pri tem popolnoma podpira - stanejo se vedno bistveno manj kot kaksen avto, no, pa mi pokazi avto, ki bo deloval 30, 40 in vec let". Pripomba ob pravem casu in na pravem mestu, kajne?:)))

lp,

proxima

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15823

2. apr 2006 16:27

Proxima, bi ti meni poslala kakšen scan iz kataloga, ali morda internetni naslov, da si še malo ogledam te aga zadeve? mamamia mamamia

Bojan  

član od: 29.8.2001

sporočila: 585

2. apr 2006 17:21

proxima, hvala za zanimivo poročilo! Jaz bi imel Ago, ampak le kam bi jo del Bojan

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15823

2. apr 2006 17:23

Sem jaz en bimbo. Saj grem lahko sama na internet. Sem namreč že šla in že gledam...Mamamia mamamia

nola  

član od: 25.1.2006

sporočila: 3112

2. apr 2006 19:35

Hvala za poročilo, proxima. Se bo treba res bolj natančno pozanimati v Italiji, trgovini sta v Pietrasanti in Forte dei Marmi blizu Lucce, kakšnih 500 km od Trsta. Pred časom sem že povpraševala pri njih, pa mi niso nič pametnega predlagali. Mogoče zdaj, ko smo takorekoč bratska republika kaj manj komplicirajo. Naslov je www.forteshire.it Še vedo upam, da se bo oglasil kdo, ki je Ago že uvozil v Slovenijo in nam pomagal pri logistiki. nola Sporočilo je spremenil(a) nola dne 03. apr 2006 09:22:05 Sporočilo je spremenil(a) nola dne 03. apr 2006 09:22:28

proxima  

član od: 21.10.2003

sporočila: 2514

3. apr 2006 16:57

Jaz sem bolj razmisljala o tistem nemskem zastopniku iz Koblenza, ki pokriva tudi Avstrijo - ce lahko naredi 800 km do Celovca, bi jih mogoce tudi 900 do Ljubljane... Sicer je tukaj en zanimiv link - namesto kislega grozdja :)) http://ribuck.com/2004/might-not-want-aga.html (mene sicer ni preprical). proxima

ivonja  

član od: 26.2.2005

sporočila: 523

3. apr 2006 18:12

Proxima, zanima me v čem je razlika med Aga in Rayburn štedilnikom? ivonja

proxima  

član od: 21.10.2003

sporočila: 2514

3. apr 2006 18:27

Aga je "samo" stedilnik, Rayburn je pa kombinacija stedilnik + pec za centralno ogrevanje + bojler. Temu primerno so kar nekaj drazji, imajo malo drugacen design, princip kuhanja je pa isti. lp, proxima

ivonja  

član od: 26.2.2005

sporočila: 523

3. apr 2006 20:13

Aha. Hvala za obrazložitev! LP ivonja

Lunika  

član od: 30.8.2004

sporočila: 254

3. apr 2006 20:50

Ojej, sem prebrala protiargumente in sem jih poslala mami, da malo premisli. Tudi ona sanja o Agi, ampak jaz si ne predstavljam kako bi to izgledalo poleti, ko je na Krasu takoj 30c in več... Lp, Tina

nola  

član od: 25.1.2006

sporočila: 3112

3. apr 2006 22:03

[citat=--proxima--]Jaz sem bolj razmisljala o tistem nemskem zastopniku iz Koblenza, ki pokriva tudi Avstrijo - ce lahko naredi 800 km do Celovca, bi jih mogoce tudi 900 do Ljubljane... Sicer je tukaj en zanimiv link - namesto kislega grozdja :)) http://ribuck.com/2004/might-not-want-aga.html (mene sicer ni preprical). Sem pogledala ja, jasno da Aga ni za ljubitelje mikrovalovk in steklokeramike. Jo je tudi škoda za take. Sicer se pa vidi da stric bolj malo kuha, kaže, da je eden od tistih, ki se spoznajo na vse, stojijo zraven in svetujejo. Ago sem imela priložnost sprobati v živo in to poleti v Firencah, ki so v tem letnem času predsoba pekla. Nič dramatičnega, je pa res, da je bila kuhinja prostorna in na široko odprta proti vrtu. In je res trajalo nekaj časa, da sem se privadila na specifičen način kuhanja, ampak jaz rabim tudi za novo kuhalnico uvajalno obdobje. Mislim, da je tistim, ki jih Aga zanima, popolnoma jasno, da to ni štedilnik za v garsonjero v petem nadstropju bloka. Jo pa kar vidim v bivalni kuhinji na Krasu, Lunika, bo pa mama odprl vrata na borjač. Zanimiv in vreden premisleka se mi zdi odgovor možaka, ki omenja razliko med Ago z dvema in tisto s štirimi pečicami. Jaz sem imela opravka s tako na štiri pečice in s tako gre vse gladko. Se sprašujem, če mogoče ni pametno načrtovati take s štirimi pečkami? Kar se pa tiče servisiranja - moji znanci so kupili štedilnik s hišo vred od nekih Angležev, ki so peč montirali v kuhinjo takoj po drugi svetovni vojni. Močno dvomim, da je bila od takrat sploh servisirana. nola Sporočilo je spremenil(a) nola dne 03. apr 2006 22:06:32

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti