član od 200415865 sporočil
Evo še recepta za kneza Pucklerja (u ima še tisti dve pikici gor)
200 g malo grenke kuverture raztopimo v vodni kopeli.
Tri cela jajca, šest rumenjakov in 200 g sladkorja segrevamo v vodni kopeli, potem pa z električnim mešalcem stepamo, da masa postane penasta in se ohladi (ko začnemo stepati posodo seveda umaknemo iz kopeli).
Posebeje stepemo 600 g sladke smetane in jo vmešamo v jajčno maso.
1/3 te mase gladko zmešamo z zmehčano kuverturo. V drugo tretjimo jajčno-smetanove mase vmešamo 250 g na večje kose narezanih jagod, od tega jih pomečkamo, da se smetana obarva rdečkasto. V treji del smetane vmešamo izluščeni del vanilijevega stroka ali žličko vanilijevega ekstrakta.
Za podlago lahko uporabimo poljuben biskvit ali pa jo naredimo iz baby piškotov. Najprej pride na podlago čokoladna krema, potem jagodna in na vrhu vanilijeva.
Ta torta naj bo čez noč v hladilniku, poleti je lahko tudi v zamrzovalniku, bo teknila kot sladoled.
Mamamia
mamamia