Kokosovi piškoti

Teka  

član od: 21.8.2005

sporočila: 1151

tema odprta - 18. mar 2006 11:25 | ogledi: 10.630 | odgovori: 11

Rada pečem, peka piškotov mi pa ne diši...

Prosila bi za preprost recept za kokosove piškote. Naprimer da delaš krogljice in jih polagaš na pladenj, ali pa da zajemaš testo kar z žličko. Rada bi da bi bili krhki..

Hvala in lep dan

Teka

Simona84  

član od: 27.10.2005

sporočila: 3036

18. mar 2006 12:04

No Teka, mislim da ta dva recepta ustrezata tvojim merilo KOKOSOVI HLEBČKI 25dag margarine 2 jajci 18dag sladkorja sok in lupina pol limone 45dag moke 3/4 pecilnega 12dag kokosove moke Penasto umešamo margarino, jajci in sladkor ter mešamo, da naraste. Med mešanjem dodamo sok in lupino limone, nazadnje pa moko, pomešano s pecilnim in kokosom. Z roko napravimo testo, vendar ga ne gnetemo. Počiva naj 1 uro. Oblikujemo enakomerne, za oreh velike kroglice, jih povaljamo v kokosovi moki in polagamo na pekač. Pečemo pri 180-200°C, da lepo zarumenijo. Shranimo v dobro zaprti škatli. OREHOVI, KOKOSOVI, LEŠNIKOVI IN MANDLJEVI ROGLJIČKI 20dag moke noževa konica pecilnega 1 vrečka vanilijevega sladkorja 10dag sladkorja v prahu 5dag zmletih orehov (oz. kokos, lešniki ali mandlji) 12dag masla 2 rumenjaka Premaz: 1 stepen beljak V moko damo pecilni, vanilijo, sladkor, orehe (oz. kokos, lešnike ali mandlje) in v roki zmehčano maslo. Naredimo kašico in s prsti vmešamo rumenjaka. Zgnetemo testo in ga damo za pol ure v hladilnik. Testo oblikujemo v klobaso, narežemo koščke orehove velikosti, posvaljkamo, oblikujemo v rogljičke in jih položimo na pekač ter premažemo z beljakom (ni pa nujno- jaz jih ne). Pečemo cca. 12min pri 180°C, ohlajene pa takoj povaljamo v sladkorju v prahu. Lep dan vam želim

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

18. mar 2006 16:36

Teka, če nisi razpoloženaza peko, je ta kokosova reč, ki jo omenja stana r., res en dva tri gotova. Nobene packarije, vse zmešaš v eni skledi, zliješ v model, pustiš na hladnem, razrežeš in - gotovo. Poznam pa še eno kokosovo zadevo (no, eeno izmed kokosovih, ker s kokosom delam do onemoglosti, nenehno si moramnekaj izmišljevat...), in sicer zelo sladko in sočno torto. Potrebuješ pšenični zdrob, jogurt, kokosovo moko, sladkorni sirup in še nekaj reči, zmešaš, pustiš stati pol ure ali uro, daš v šečico in čez dvajset minut je gotovo. Sporči, če te zanima, tinapišem recept za to kokosovo pecivo (arabska reč, torej sladkor kar teče...) Mamamia mamamia

stana.r  

član od: 28.11.2004

sporočila: 2909

18. mar 2006 18:05

mamamia je napisal/a:
Zala, 500 g kokosa je potrebnega, jaz uporabim tudi kosovo moko (oziroma kosmiče). AMpak ni nujno, da porabiš vso količino, jaz včasih porabim tudi po 10 dag manj. Za kokosovo pecivo pa: ta konec tedna sem goste na večerji navdušila z arabsko kokosovo torto. 40 dag pšeničnega zdroba zmešaš z 20 dag sladkorja in 10 dag kokosove moke, kar tako, v skledi, dodaš navaden tekoč jogurt (1/4 litra), dobro premešaš in pustiš stati dve uri. Potem daš v pečico, ogreto na 170 stopinj, in pečeš približno eno uro. Toplo torto preliješ s sladkornim sirupom (25 dag sladkorja na pol litra vode), v katerega zliješ še sok cele limone. Ponudiš takoj, pecivo pa tekne še nalsednjih nekaj dni. Mamamia mamamia
He he mamamia, če misliš na tole sem tudi sprobala stana

Teka  

član od: 21.8.2005

sporočila: 1151

18. mar 2006 19:58

Torej mamamia,a je to to, ta arabska reč, kar je napisala Stana? Slišat je mmmmm. A potem so kokosove kocke praktično samo iz smetane in kokosove moke? Koliko dni naj bi pa lako bile dobre, da se smetana ne usmradi, čepprav bi se verjetno slednje pri nas res težko zgodilo? Hvala vsem Teka

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

19. mar 2006 10:00

Teka, to je ta kokosova torta, kot je napisala stana r., ja. Menije tudi idlična. Kocke pa osatnejo tudi teden do deset dni, zaprte v škatli. Prvi dan jih pustiš na sobni temperaturi, da se posušijo, ker so precej mehke, potem si lahko brez skrbi nekaj naslednjih dni, nič se ne bo pokvarilo. V čem je štos, ne vem, vem le, da sem po enem tednu kocke nesla v službo, pa so bile še vedno super. Mamamia mamamia

pinka  

član od: 17.6.2004

sporočila: 929

19. mar 2006 12:03

V RAMINI zadni knjižici kokosovi hlebčki: 100g margarine, 100 g slakorja, 100g kokosove moke, 1 celo jajce, 1 čajna žlička pecilnega in 130 g moke. Margarino penasto umešamo, da naraste, dodamo sladkor in še nekaj časa mešamo. Dodamo jajce, moko s pecilnim praškom in na koncu kokosvo moko. Testo pustimo nekajčasa pučivati na hladnem, nato oblikujemo majhne hlebčke in jih pečemo 10 do 15 minut v naprej ogreti pečici pri 180 stopinj! Lep sončen dan!

pinka  

član od: 17.6.2004

sporočila: 929

19. mar 2006 14:35

pozabila sem napisati, da se zelo razlezejo!

jelcy  

član od: 7.2.2006

sporočila: 209

19. mar 2006 18:06

Recept za kokosova očesa: 400g moke/pol ostre pol gladke/ 300g masla 100g kokosove moke 140g sladkorja 1 jajce 2 noževi konici pecilnega sok in lupina 1 limone Vse skupaj zgneti v krhko testo ,napravi majhne kroglice,jih položi na peki papir ,z kuhalnico naredi na sredini luknjico,napolni z marmelado in speci,da bodo zlato rumeni.Zelo so okusni in hitro jih narediš. LP jelcy

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti