Na pomoč! - pečica

Moycaa  

član od: 11.9.2004

sporočila: 738

tema odprta - 16. mar 2006 19:13 | ogledi: 2.697 | odgovori: 23

Lep večer želim!

Imam težavo, ki ji ne vidim konca... nova pečica. Prej sem imela neko staro od Gorenja, pri kateri sta delala samo spodnji in gornji grelec, brez ventilatorja, ali pa je celo spodnji grelec odpovedal. No, sedaj imam novo pečico, tudi od Gorenja in sicer tako brez gumbov - na dotik. Ampak, jojmene, ima toliko funkcij, da še navadne kure ne znam več speči.

Problem pa je, ko hočem speči torto ali šarkelj ne vem, katero funkcijo naj izberem. Kaj menite vi?

Ali spodnji in zgornji grelec ali spodnji grelec z ventilatorjem...

Tip pečice je, mislim da, 9000E.

Hvala!

Moycaa

galyka  

član od: 13.10.2004

sporočila: 992

16. mar 2006 19:39

Mi imamo navadni gorenjev štedilnik z ventilatorsko pečico na navadne gumbe pa so zraven točna navodila kaj kje pečt. Si sigurna da jih nisi tudi ti dobila zraven? Jaz ko pečem torto segrejem prej pečico, potem pa pečem na ventilator s spodnjim grelom. Lahko pa da katera peče drugače. Vsekakor pa moraš če pečeš z ventilatorjem zmanjšati temperaturo za približno 20°C, glede na temperaturo navadne. Najprej ti pa svetujem da prebereš navodila, ker bi morala biti notri točna tabela kje se kaj peče in na koliko stopinj. Če je nisi dobila pa pokliči na Gorenje, ti jo bodo sigurno poslali. lp, Marija

Vrana  

član od: 16.2.2006

sporočila: 620

16. mar 2006 20:21

Moycaa, poznam ta občutek Najbolje bo, da se zakoplješ v navodila, vmes pa še malo na kulslo pokukaš Pozdravček! Vrana

Blanchy  

član od: 22.12.2005

sporočila: 2016

16. mar 2006 20:40

Tudi jaz imam Gorenjevo digitalno ventilatorsko pečico in je kar razlika od prejšnje navadne. Vendar so bila zraven navodila, kjer so poleg tehničnih podatkov in navodil za montažo itd. še tabele za pečenje, posebej za meso in posebej za pecivo, kjer ti natančno piše, kateri način (navaden ali z ventilatorjem...) je najprimernejši za določeno vrsto testa (ali mesa), na kakšni višini je priporočljivo peči in okviren čas pečenja v minutah (in zdaj že imam toliko izkušenj, da vem, da njihovi podatki kar držijo). Zato ti tudi jaz svetujem, da si priskrbiš ta navodila, če jih nisi dobila zraven. Tabele pečenja pa ti lahko tudi poskeniram in pošljem, če želiš. Blanchy

Moycaa  

član od: 11.9.2004

sporočila: 738

16. mar 2006 21:09

Me je kar malo sram, ko ste omenile navodila. Ja, jih imam. Ampak je tako, da sem bolj praktik kot teoretik in z vašimi izkušnjami in navodili, mi je uspevalo že prej. Grem gledat tista navodila!!! Hvala vseeno! Lep večer! Moycaa

Blanchy  

član od: 22.12.2005

sporočila: 2016

16. mar 2006 21:39

Ja, kaj češ, teorija je ponavadi res dolgočasna, ampak včasih pa le ne gre čisto brez nje. Blanchy

ZLATA  

član od: 31.3.2005

sporočila: 100

17. mar 2006 8:52

tudi sama imam tako pečico in se strinjam s tem kar je napisala Blanchy. V začetku se tudi meni zdelo vse zelo " kujnštno", pa se je kar pametno držati navodil. Ko pa pečem pico ( menu za pico pa zvečam stopinje na 250). Kar korajžno in veliko uspeha s peko ter lep dan ZLATA Sporočilo je spremenil(a) ZLATA dne 17. mar 2006 08:53:11

Dolores  

član od: 20.6.2005

sporočila: 1304

17. mar 2006 9:49

Tudi jaz imam to pečico in v začetku me je bilo kar groza in mi je bilo žal, da se nisem odločila za klasično pečico z gumbi. No, sem si rekla, saj ta reč ima navodila, kar brez panike. Ko sem vtaknila nos vanje, sem si rekla, da jih itak ne bom nikoli dojela, pa sem kar začela malo šariti po gumbih. Ugotovila sem, da je vse zelo logično in uporabno. Ker ni gumbov, je zadeva tudi zelo enostavna za čiščenje. Torej, brez strahu in le pogumno se je loti. Sploh ni tak bavbav, kot zgleda. Jaz sem z njo zelo zadovoljna. Pri pici postopam enako kot Zlata. Lp Dolores

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15823

17. mar 2006 13:42

Jaz se držim osnovnega pravila, da pri uporabi ventilatorske pečice temperaturo pečenja nastavim za 20 nižje od običajne, močnejšo zgornjo ali spodnjo tempareaturo pa uporabim samo izjemoma, ko moram kaj zapeči. Jaz sem tu tako starokopitna, da bi menda raje imela pečico s samo tremi osnovnimi funkcijami, ampka kaj, ko danes ne gre drugače. Pa grill, pa vroč zrak, pa vrtenje grila, pa ne vem kaj....Sem si pa v navodilih, ki sem jih seveda temeljito preštudirala (in tudi prebrala, zakaj pečice ni dobro oblagati z alu folijo, kot nekatere gospidnjje rade počno zaradi lažjega čiščenja - seveda sem to počela tudi sama)) z redčo podčrtala tisto, kar najbolj pogosto potrebujem, in težav ni bilo več. Moycaa (Mojca, Mojica, črna ptica...tako mi kličemo našo hčero), verjetno si tako potrebovala samo kakšno vzpodbudno besedo oziroma spoznanje, da vsi srečujemo s težavami,kajne? Mamamia mamamia

antonija8  

član od: 13.12.2005

sporočila: 325

17. mar 2006 14:24

Moycca, Se pridružujem pisanju Mamamie. Jaz pečem vse na ventilator, za pečenke in podobne stvari dam notri tudi posodico z vodo. Peciva pa za 20° znižana temperatura. V začetku sem mislila, da znorim, te tipke in tehnika. Toda vaja dela mojstra in prepričana sem, da boš kmalu vse obvladala. Seveda, pa velja poiskusiti takrat, ko ni kaj posebnega; da delaš v miru in brez treme. Srečno, kraški pozdrav antonija antonija8

Moycaa  

član od: 11.9.2004

sporočila: 738

18. mar 2006 17:33

Drage dame, res je, kar je napisala mamamia. In moram vam povedat, da sem se danes lotila čokoladno - vanilijevega kolača in ne boste verjele - uspelo mi je. Hvala vsem! Moycaa

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti