Skrivnostni nadev za torto ?

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

18. mar 2006 10:20

Frina, ravno zato ni vseeno, ker vem, kaj sem lahko jedla, zdaj pa ne smem! Tista nesramna zelena žleza v mojem trebuhu je namreč od dobrot dobesedno razpadla oziroma zgnila, in zdaj moram trpet, ker gospodična žleza zarašča počasi nazaj in okreva,,,In to je njena sreča in ji odpuščam, ker upam, da bo po okrevanju v takšni kondiciji, da bo pri Šikerju spet "padla" kakšna šarlota. No, cela nikdar več, to vem, pa pohane kure prej tudi ne bom smela jest, ampak kak košček pa že... Gordana, ti kar pošiljaj take linke...paša za oči... Dekleta, lepo se imejte, Mamamia mamamia

gordana  

član od: 7.11.2004

sporočila: 539

19. mar 2006 10:09

Mamamia, glede na to da si "strastna" kuharca ti pošiljam še nekaj okusnega www.kolaci-torte.tk Upam da boš uživala ob krasnem in slastnem pecivu!!! LP Gordana gordana

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

19. mar 2006 10:26

Ti meni tako deluješ, kot da si iz neke žitnice v najboljšem pomenu te besede: - moka, jajca in posledično sladke dobrote..Mamamia mamamia

gordana  

član od: 7.11.2004

sporočila: 539

19. mar 2006 11:28

Sladke in krasne dobrote iz "žitnice - So ti všeč??? gordana

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

19. mar 2006 13:04

Mljac. mamamia

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

19. mar 2006 14:58

"Torta, torta, torta!", spregovori fantek v jugoslovanskem filmu Šesti kontinent. Filma najbrž večina od vas ne pozna, meni pa je ostal v spominu, ker sta v njem igrala dvojčka, s katerima kot otrok obirala hmelj... In prav ta izrek mi pride na misel vsakič, ko zadenem novo torto. Jasno, to gre na rovaš današnje torte. Teta Torta, hvala. Zelo se mi zdi, da je to zadetek. Prav tako se mi je zlomil čokoladni del ( pristal je v sredini). najbrž pa je pomotoma izpuščena količina sladkorja v kremi, ki sem ga dodala. Torej: " nova torta, nova torta, ta prava torta !" Gordana, se mi zdi, da bom morala biti nesmrtna, da poskusim vse, kar najdem privlačnega. frina

Tatjana Bergant  

član od: 27.2.2006

sporočila: 49

19. mar 2006 17:19

Teta torta, koliko sladkorja pa daš v kremo za schilerjevo torto? Me pa še nekaj zanima. V receptu za šarloto je omenjeno da rumenjake+sladk.+mleko kuhamo nad soparo,(koliko časa?), nato da to ohladimo in nato v hladno kremo zamešamo beljakov sneg? Ne gre mi skupaj hladna krema in sneg, a ni potem to tako, da ta krema hitro zvodeni?? Pri kuhanju take kreme za kremšnite pač moraš v vročo kremo zamešat sneg, da so take kot je treba, zato mi tole ni najbol jasno, pa me zanima če ima kdo kakšno razlago o tem. Tatjana Bergant

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

19. mar 2006 22:57

Rumenjakov zmese se zgosti, kar se občuti pri mešanju. Jaz VEDNO v vročo zmes zmešam beljakov sneg, ker imam predsodek pred nekuhanimi jajci. Struktura potem ni najbolj gladka, se pa da pojest. Res pa nekateri v to kremo zmešajo surov stepen beljakov sneg, česar pa vsaj jaz še nisem bikoli poskusila ( pa najbrž tudi ne bom!). Moja schilerjeva torta je bila oslajena z eno razano žlico na rumenjak. frina

teta torta  

član od: 6.9.2005

sporočila: 1268

20. mar 2006 9:16

Frina in Tatjana, hvala za opozorilo, sem že popravila v forumu (moram še pri receptu), 10 dag sladkorja! Sicer pa je to tudi krema za domače kremšnite, ki so drugačne od slaščičarskih, a zelo slastne. teta torta

Tatjana Bergant  

član od: 27.2.2006

sporočila: 49

20. mar 2006 12:40

Se strinjam, krema za kremšnite je iz jajc, sladkorja, mleka in moke ali škroba. To je tudi recept za blejske kremšnite, včasih je tam tudi to bolj držalo, danes so precej manjše in slabše. Ampak doma narejene so pa ZAKON! Tatjana Bergant

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti