Zelje

vemves  

član od: 19.5.2005

sporočila: 337

tema odprta - 10. mar 2006 10:36 | ogledi: 13.373 | odgovori: 22

Nikjer ne najdem recepta za dušeno zelje.Ali kot rečemo pri nas,presno zelje(upam,da je eno in isto

)

Hvala

vemves

kokos  

član od: 31.10.2004

sporočila: 373

10. mar 2006 10:40

Jaz ga naredim takole in je zelo dober: prepražim čebulo, dodam kislo zelje (prej ga splahnem z vodo; najboljše je Tuševo kislo zelje - vsaj za nas), dodam paradižnikovo mezgo, premešam in dušim približno 20 minut. Čas je odvisen od tega kako mehko zelje imate radi. Pa dober tek! kokos

smrkolina  

član od: 19.9.2002

sporočila: 378

10. mar 2006 10:54

Jaz to zelje delam iz svežega zelja, glavo narežem bolj na tenko, pa ne tako kot za solato, prepražim čebulo, dodam zelje, prazžim mogoče minuto dve, zalijem z malo vode , solim in tako tenstam do mehkega, na koncu malo posujem z moko in rdečo papriko, in po potrebi dolijem vode. Kuham še cca 5 minut. Kot začimba zraven ustreza kumnina, vendar jo imam jaz samo nezmleto in so vedno proti njej. LP smrkolina

Vrana  

član od: 16.2.2006

sporočila: 620

10. mar 2006 12:24

Tudi moj način je takšen kot pri smrkolini, le da preskočim moko, namesto paprike pa uporabim paradižnikovo mezgo. Kumino imamo pa tudi pri nas zmleto... Aja, na krožniku izdatno popramo s svežo mešanico poprov Pozdravček! Vrana

miha-ela  

član od: 6.10.2005

sporočila: 150

10. mar 2006 12:39

Jaz ga pa naredim takole: prepražim čebulo, dadam surovo kislo zelje in malo popražim. Nato dodam paraižnikovo mezgo, malo česna, mleto kumino. To pražim do mehkega. Vmes zalivam z vinčkom. LP Mihaela miha-ela

Uly  

član od: 25.9.2003

sporočila: 572

10. mar 2006 12:43

Mi pa dodamo v kislo zelje še brinove jagode. Uly

onija  

član od: 21.11.2004

sporočila: 99

10. mar 2006 14:50

Jaz ga pa dinstam brez čebule. Zelje prej malo pokuham (pribl. pol ure), odcedim vodo. V lonec dam malo olja, zelje, malo vode, lovorjev list, pasiran paradižnik (ne mezgo), malo rdeče paprike in poper v zrnu. Po želji še malo mlete kumine. Dušim približno eno uro. Čebulo dam samo kadar kuham segedin. LP onija

aki  

član od: 23.4.2004

sporočila: 1330

10. mar 2006 20:21

Pod presno zelje razumem sveže zelje.Pripravljam ga na sledeč način: Na olivnem olju karameliziram malo zlicko sladkorja, dodam sesekljano cebulo, ko zarumeni dodam na kvadratke ( ali trakce) narezano sveze zelje, solim,popram, dodam cesen, kumino in dusim. Nazadnje dodam na kocke narezan blansiran paradiznik ,spet malo podusim.Nazadnje dodam podmeto iz 1 zlice moke (za svetle jedi uporabim tip 850 ali 1100, za temnejse pa kar polnozrnato moko) in zalijem z juho. Na koncu dodam za oreh surovega masla. Tako zelje smo dobili za prilogo k svinjski pecenki v menzi v sluzbi pred kakimi 20 ali celo 30-imi leti.Sodelavka se je pobrigala za recept in od takrat ga delam samo na ta nacin.Je res okusen,probajte.LP Aki PS:Pa ne predolgo dusit, samo toliko,da se zmehca, ohraniti pa mora lepo, svetlo barvo Sporočilo je spremenil(a) aki dne 10. mar 2006 20:27:40

PONVICA  

član od: 7.11.2009

sporočila: 2

8. dec 2009 14:39

Aki! Čestitke zelo dober recept. PONVICA

neznan uporabnik

8. dec 2009 15:20

Da ne odpiram nove teme: zanima me, kako na debelo režete/ribate sveže ali kislo zelje/repo. Pri nas je namreč navada, da se oboje nariba čisto na tanko, na debelino lasu, na drugem koncu naše lepe domovine pa je navada, da je oboje kar konkretno debelo ... in na obeh koncih mi zatrjujejo, da je obratno narobe ... Moja mama & co. pravijo, da je debelo rezano zelje simbol lene gospodinje ... moj najljubši pa takega zelja ne more spraviti po grlu, ker njegova mama & co. oboje režejo na debelo, in je pri njih tanko rezano zelje skorajda neužitno ... Jaz pa, itak, prav težko jem na debele rezine rezano zelje .. Saj ne sprašujem, kaj je prav, in kaj je by the book .. ampak, kako ste navajeni vi? jancka

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

8. dec 2009 15:27

jancka je napisal/a:
Da ne odpiram nove teme: zanima me, kako na debelo režete/ribate sveže ali kislo zelje/repo. Pri nas je namreč navada, da se oboje nariba čisto na tanko, na debelino lasu, na drugem koncu naše lepe domovine pa je navada, da je oboje kar konkretno debelo ... in na obeh koncih mi zatrjujejo, da je obratno narobe ... Moja mama & co. pravijo, da je debelo rezano zelje simbol lene gospodinje ... moj najljubši pa takega zelja ne more spraviti po grlu, ker njegova mama & co. oboje režejo na debelo, in je pri njih tanko rezano zelje skorajda neužitno ... Jaz pa, itak, prav težko jem na debele rezine rezano zelje .. Saj ne sprašujem, kaj je prav, in kaj je by the book .. ampak, kako ste navajeni vi? jancka

 

Jancka, Bom čisto kratka in jedernata: Če prebereš drugi stavek, ki si ga napisala, boš našla odgovor. Torej, eni tako, drugi drugače, da bosta oba z možem zadovoljna, pa najdi neko srednjo varianto.

Vanja

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti