Kje je najceneje ?

631141  

član od: 14.11.2003

sporočila: 612

tema odprta - 7. mar 2006 11:13 | ogledi: 2.088 | odgovori: 28

Kupovala bom večjo količino raznih sestavin za peko. Kje mi svetujete, da nabavljam, ker gre iz sponzorskega denarja, da bom za določeno vsoto dobila čim več? Kupovala bom: moko, jajca, sladkorno moko, maslo, orehe, mak, kakav, čokolado..... itd. Kje mislite je najcenejše.

Lp,

Klavdija

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15822

7. mar 2006 11:41

Koliko pa je to večja količina? Več kilogramov, več deset kilogramov? Ne vem na pamet, nikdar nisem primerjala cen, verjetno zato, ker kupujem "običajne" količine, pa za nekaj tolarjev razlike res ne bom letala za vsako sestavino v drugo trgovino. Če pa gre za večji nakup, bo morda kak diskont pravi odgovor. Sicer ne bo druge kot listek v roko, pa primerjat. Ne pa pozabit, da imajo povsod vedno kakšne akcije in se verjetno splača malce pogledat naokoli. Izbira pa tako ni velika: Interspar, Sosed, Tuš, morda Hofer, kjer pač že je...Mamamia mamamia

Ognjič  

član od: 18.1.2006

sporočila: 4733

7. mar 2006 11:44

Se mi zdi, da je Euro Spin kar ugoden, tudi Hofer Ognjic

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

7. mar 2006 11:49

Če boš kupovala sladkor v prahu ti svetujem, da kupiš navadni sladkor in ga zmeleješ sama, pri večji količini se kar pozna pri ceni. Jaz ga zmeljem z mlinčkom za kavo, ki ga imam samo za ta nemen. Drugače pa malo prelistaj reklame sigurno jih imaš veliko doma pa boš videla kje so akcije. jade

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

7. mar 2006 11:51

Meni takrat pomeni največ, da dobim vse na enem mestu. Ko kupujem z naročilnico, grem kar k najboljšemu sosedu, kjer imamo že itak odprt račun. Loni Makaroni

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

7. mar 2006 11:55

Ali pa Tuš cash and carry. jade

smrkolina  

član od: 19.9.2002

sporočila: 378

7. mar 2006 12:11

Mislim, da posebne razlike ni, ene trgovine imajo nekaj v akciji, druge drugo, v končnem seštevku pa je več ali manj povsod isto. Vsaj po mojih izkušnjah. razen če se ti ljubi hoditi od trgovine do trgovine in v vsaki kupiti kar je v akciji. Za vanilijev sladkor ti priporočam vanilijev srok in navadni sladkor. To so mi tu svetovali in to delam že nekaj časa, cca 5 kg sladkorja sem že "predelala" se mi ga sedaj ne zdi škoda in ga tudi ne merim, če piše 1 vrečka van. sladkorja, jo jaz vržem kar eno žlico, ga namerim k navadnem pa je. LP smrkolina

maestro1  

član od: 1.7.2005

sporočila: 43

7. mar 2006 12:31

če imaš kakšnega poznanega da lahko nabavlja v mercatorjevemu c&c , je to definitivno najcenejša varianta,k so cene kr nižje k v navadni trgovini. maestro1

gordana  

član od: 7.11.2004

sporočila: 539

7. mar 2006 14:45

Po mojih izkušnjah se večje količine nabavljajo v večjih trgovinah, saj le-te nabavljajo večjo količino in zato imajo tudi same nižjo MPC, razen seveda AKCIJ ki potekajo v ostalih trgovinah (Interspar, Koloniale CC, Spin, Hofer). Pri Tuš-u se mi zdi da ni več tako ugodno kot včasih. LP gordana

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

7. mar 2006 16:07

Mislim, da so nekoč nekaj tu pisali, da naj bi bili oreški in podobno dokaj poceni v Hoferju, fantova mami pa pravi, da so zelo poceni v Tušu. Moka je poceni tudi pri sosedu (89 sit na kg res ni nek strošek...) Mogoče se splača malo pogledat reklame na netu in primerjat različne diskonte... Jajca jaz kupujem talno rejo (se mi zdi fer do kur) ali pa na tržnici, tako da ne vem, kjer so najcenejša... Poročaj, kaj boš ugotovila;) Veri

volkmm  

član od: 17.1.2006

sporočila: 40

7. mar 2006 16:30

V glavnem kupujem v TUŠ- Vič ker je dobro založen ni prevelik in tudi cene so dokaj nizke. Lešnike in mandeljne sem kupila v Hoferju ker so po ugodni ceni in zelo dobri. Vsekakor bi predlagala, da za večjo količino živil obiščes diskont. LP volkmm volkmm

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?malaga
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti