Predikatno vino

gregorm  

član od: 4.10.2001

sporočila: 35

tema odprta - 23. feb 2006 15:08 | ogledi: 6.399 | odgovori: 8

kako bi prevedli v francoščino predikatno vino?

Temo je spremenil(a) gregorm dne 23. feb 2006 15:08:49

Nena-morje  

član od: 21.12.2005

sporočila: 1110

23. feb 2006 15:39

Bi rada pomagala, pa se v slovenscini ne vem, kaj je to! lp Nena Nena-morje

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

23. feb 2006 15:58

Za francoski prevod ne vem, zato odgovor samo neni-morje: predikatna vina, preprosto in kratko povedano, so vina posebne kakovosti, na primer pozna trgatev, ledena trgatev, jagodni izbor, suhi jagodni izbor, ledeno vino. Na prodaj so v majhnih stekleničkah (razen pozne trgatve), tudi izjemno draga so. Pijejo se po požirkih in ob poebnih priložnostih, saj so zelo sladka. Trgatev za ta vina poteka v posebnih pogojih, na nizkih temepraturah - vsako od omenjenih vin zahteva posebne pogoje oziroma zorenje, pravzaprav zmrzovanje grozdnih jagod na določenih temeparaturah in potem ustrezno dodelavo oziroma negovanje vin. To na kratko, če se oglasi kateri od dobrih poznavalcev vina pa bo gotovo napisal še kaj več oziroma bolj podrobno. Mamamia mamamia

Nena-morje  

član od: 21.12.2005

sporočila: 1110

23. feb 2006 16:27

mamamia, vsa vina, ki si jih nastela poznam, samo nisem pa vedela da se imenujejo predikatna, pa se z vinorodnih krajev sem doma!!!Sem mislila, da je to nekaj v zvezi s slovnico....clovek se uci vse zivljenje.... lep pozdrav Nena Nena-morje

kresimir  

član od: 25.1.2002

sporočila: 180

23. feb 2006 22:52

Priporočam da besede predikatna vina ne prevajate, ker oni imajo svojo besedo za ta vina. Naj poskusim pojasniti: Pod tem terminom se nahajajo vsa vina ki niso normalne trgatve - trgatve z ozirom na tehnološko zrelost oz.prezrelost. Vsako leto kmetijska svetovalna služba poda dovoljenje o trganju posamezne sorte (gre za minimalno vsebnost sladkorja oz. optimalno razmerje kislin in sladkorja ker se alkohol da urediti z vrenjem). Taka vina so vina normalne trgatve.Če pa se grozdje pusti določen čas na trti in se bere pozneje (vsaka trgatev se imenuje po svoje in ima svoje značilnosti ter jo je potrbno prijaviti) so to predikatna vina. Gre za to da sladkor relativno raste, urvnavajo se kisline in da se na račun kvanititete dobi kvaliteta. Toliko na hitro. Za več informacij na moj naslov ali pa knjigo dr. Julija Nemaniča: Vino,pijača doživetja. Ker ste v vinorodnem območju se obrnite na vašo svetovalno službo in si nabavite zakon!!!!???? lp. krešimir

kresimir  

član od: 25.1.2002

sporočila: 180

24. feb 2006 23:35

mamamia Ledena trgatev ni vino, ampak se z ti. ledeno trgatvijo dobi ledeno vino oz. pravilno vino ledene trgatve, pozabili ste omeniti izbor in še kaj, polnitev ni določena ampak se vsak pridelovalec odloča sam v katere oz. količnsko kakšne stkl. bo polnil, cena pa je pogojena z odnosom kvantiteta-kvaliteta trgatve, omenjeni postopek trgatve ne velja za vsa vina ampak samo za ledeno trgatev, dodelava kaj je to?, kletarjenje pa je res zahtevnejše, ... Na to temo se lahko pogovarjamo do ... sem pa pripravljen na vprašanja. krešimir

alex5kids  

član od: 1.11.2005

sporočila: 13

25. feb 2006 10:02

koliko sem razumela, naj bi se to imenovalo vin de prédicat alex5kids

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti