Krofi-pomoč

miha-ela  

član od: 6.10.2005

sporočila: 150

22. jan 2007 12:32

Ja jaz sem jih že delala. Ker pa nisem bila natančna, so bili kranceljni postrani ali pa jih ni bilo. Zelo pomembno je, da daš marmelado ročna na sredino. LP miha-ela

zvezdica55  

član od: 8.8.2006

sporočila: 555

22. jan 2007 12:38

Pri nas doma smo zmeraj delali krofe iz dveh krogcev, na sredo pa dali marmelado. In to je bil prav poseben postopek. Mami je prišla pomagat ena dobra kuharica, kuhinja je morala biti prav posebno segreta, vrata se niso smela odpirat. Tudi jaz sem kasneje poizkusila delat take krofe in mi seveda nikakor ni šlo. Vsaj pol se mi jih je odprlo, pa koliko dela in pacarije je bilo z valjanjem in rezlanjem. Sploh nisem vedela, da se lahko krofi delajo še kako drugače . Ko pa sem prebrala vse dobre nasvete na Kulinariki, posebej te, da se delajo kar kroglice, pa Boni moka in prava temperatura, mi krofi končno uspejo . zvezdica55

ena mš  

član od: 18.11.2006

sporočila: 1184

22. jan 2007 17:04

Imam recept kateri 100% ratajo. ena mš

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

22. jan 2007 21:49

ena mš, na dan z njim:) Receptov ni nikoli dovolj:) Lepo prosim, seveda;) Veri

matilda  

član od: 16.8.2006

sporočila: 1981

22. jan 2007 22:46

bo treba še vadit - nekaj jih je ratalo, nekaj še vedno surovih, potem si pa radoveden in moraš vsakega probat al je al niin jih mimogrede preveč poješ. Upam, da se bom do pusta strenirala, hvala za nasvete. Aja, za testo sem uporabila moko boni, mešal je pa moj boschev mum - res je ratalo super testo, le kepice so se mi med vhajanjem malo na pult prilepile - bo treba pa kakšno podlogo kupit. lp matilda

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

22. jan 2007 23:22

Matilda, saj ne rabiš podloge: pomokana kuhinjska krpa je dovolj! Atina

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

23. jan 2007 6:35

Matilda, tu imaš dobesedno prepisan recept, po katerem meni vedno uspejo. Po svoje sem priredila le, da vse tekoče sestavine in sladkor dobro zmiksam preden vlijem k moki. 0,5 kg mehke moke (lahko tudi mešanica z ostro) 4 rumenjaki 0,25 l mleka 4 dag kvasa 4 dag olja ali margarine 4 dag sladkorja 1 vanilin sladkor slaba žlička soli 1 žlica ruma mleti sladkor za posip 1. vzhajaš kvas (žlica moke, žlička sladkorja, malo mleka, kvas) 2. Moko, sladkor, vanilijev sladkor, 4 rumenjake in toplo mleko z oljem ali margarino in soljo zmešaš, dodaš vzhajan kvas in veliko žlico ruma ter zmiksaš. Pokriješ in pustiš vzhajati (do enkrat več testa) 3. Na pomokan prtič polagaš kroglice, velike kot mandarine. Pokriješ s prtičem in ponovno pustiš da vzhaja (3/4 ure). 4. Pečeš v 1 litru FRIVITA olja z 2 žlicama ruma Obrnjene polagaš v olje in pokrite cvreš 2 minuti, nato jih obrneš in nepokrite cvreš še 2 minuti. Pečene napolniš z marmelado in potreseš z mletim sladkorjem Opomba: malce testa prihranimo za preizkus olja. Dovolj toplo je, ko košček testa priplava na vrh skoraj takoj zatem, ko smo ga vrgli vanj. Lp Cila

ati zlati  

član od: 24.11.2006

sporočila: 597

23. jan 2007 6:41

Dobro je,če so krofi med vzhajanjem pokriti.V ta namen lahko uporabiš tudi platneno rjuho,jo 2 krat preložiš in pomokaš.S polovico rjuhe pokrij pult,z drugo pa krofe.Kuhinjski pult je vedno hladen,zato tudi testo slabše in neenakomerno vzhaja. ati zlati

matilda  

član od: 16.8.2006

sporočila: 1981

23. jan 2007 8:50

ja, ati zlati, saj to vem, ampak sem preveč neučakana, da bi si rihtala še rjuho ali prt. Nekateri dajo celo volneno dekico spodaj. Tudi to bom še nabavila, zaenkrat pa le krpa čez. Pa najhuje, na koncu sem ugotovila, da sem zgleda sanjala, da imam doma plastično brizgalko za marmelado - sem poskusila potem z vrečko, pa mi je pri šivih vse ven mezelo. Na koncu sem si pomagala z najlon vrečkico, da sem napolnila tistih par krofov, da sem vsaj mojemu dragemu upravičila vse to packanje. Cila, hvala za recept, bom gotovo tudi tega sprobala. (čeprav ne vem, če bi v olje rum dajala) matilda

Julya  

član od: 9.12.2004

sporočila: 3277

23. jan 2007 8:57

Tole tudi mene zanima, kako se rum "obnaša" v olju?? Ali nič ne šprica?? Julija

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Venturini
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti