Ikea

nenči  

član od: 25.10.2005

sporočila: 165

tema odprta - 18. feb 2006 10:02 | ogledi: 34.966 | odgovori: 361

v

Vem,da je že bilo govora o nakupih v Ikei,vendar bi vseeno rada iz prve roke slišala kaj se splača pogledat in kaj kupit. Ali je bila katera pred kratkim v nabavi?Odločam se, da bi šla,pa mi bo vsak nasvet dobrodošel! Hvala že vnaprej! Lep pozdrav iz sončne Dolenjske!

nenči

_ZALA_  

član od: 21.10.2003

sporočila: 982

18. feb 2006 10:21

nenči, nazadnje sem bila v ikeii lani septembra, tako da z zadnjimi novostmi nisem kaj prida seznanjena....ti pa vsekakor svetujem, da greš na njihovo spletno stran <www.ikea.at> in tam imaš zelo nazorno (po predalčkih oz. pogalvjih:)) prikazano večino stvari, ki jih prodajajo. Če vsaj malo znaš nemško, ne bo problema....Poskusi! LP Zala

TanjaG.  

član od: 6.7.2002

sporočila: 509

18. feb 2006 10:39

Ja, mi smo bili pred kratkim v Grazu in še bomo šli. Kupili smo posteljo, ki je v Slo nismo in nismo našli. Ker je moj dragi malo večje postave, sva iskala posteljo dolžine 220 cm. Že itak najdet kakšen model, da je soliden, da vidiš, da niso tri deske zbite skupaj, je cela študija, potem pa ko najdeš...so problemi zaradi dolžine, problemi za jo dat naredit, problemi za to in za ono, ki tudi če bi se jih rešilo, bi se jih petkrat preplačalo. Tako sem na spletni strani našla posteljo, ki sva jo prejšnji teden zmontirala, je iz masivnega lesa, solidna, trdna, skratka tako kot je treba. Za borih 160 eur. Ker sva že bila tam in ker mi ni dalo miru, sva kupila tudi garderobno omaro, ma vse živo ima notri, vse se da izvlečt ven, da se ne tlačiš notri, da se ne sklanjaš brezveze, pa lučke so notri, tako da ti posvetijo, ko odpreš omaro. Seveda sva kupila še cel kup reči, od lustra do krožnikov. Mislim...jaz sem navdušena, našla sem ogromno reči in v kratkem se bova spet odpravila po otroško sobico in vse potrebščine za otročička, tega je pa kolikor hočeš. Jaz ti povem tako, vzami zadevo kot izlet, odpravite se, poglejte si, če vas ne zanima, če vas ne navduši, imate še vedno druge trgovine v bližini, če pa je lep dan, pa ga izkoristite s kakšnim sprehodom in dobrim kosilom. Za dušo če ne drugega. Jaz lahko rečem, da za vse kupljeno mi ni žal niti tolarja in niti sekunde. TanjaG.

juhica101  

član od: 28.10.2003

sporočila: 814

19. feb 2006 0:07

TanjaG, tudi jaz se odpravljam tja gor, pa me zanima, kako si zadevo spravila domov? Ker je malo daleč za izlet, ne bi si pa zaman izposojala kombija. Se da preveriti, če imajo reči na zalogi? Njihov katalog je res super in imam nekaj stvari že nagledanih.. Hvala za dogovor LP juhica

VesnaG  

član od: 30.8.2003

sporočila: 65

19. feb 2006 8:56

Načeloma imajo skoraj vedno na zalogi vse - mogoče je najboljše, da si na spletni strani pregledaš ponudbo, potem pa za kakšno specifično zadevo pokličeš v trgovino. Po mojih izkušnjah je IKEA super za najrazličnejše drobnarije in dodatke - tepihi, luči, slike, posoda, klubske mizice, stolčki, otroško pohištvo, kakšne komode ali omarice, lonce za rože..., večji kosi pohištva pa me nekako ne uspejo prepričati. Saj ne, da niso lepi ali da niso kvalitetni - osebno mi je pač bolj všeč drugače design (italijanski) kot je ta skandinavski stil. Sicer pa je pohištvo (midva sva pred letom in pol kupila kuhinjsko mizo, stole, pisalno mizo s predalnikom ter 2 klubski mizici - večjo in manjšo, pa še tepih in nekaj luči) res enostavno sestaviti, tudi če doma nimaš nobenega posebnega orodja (osnovni ključi so bili celo priloženi). Še to - če ste že v Grazu z namenom kupovanja pohištva in dodatkov za dom, se vam splača pokukati tudi v MoemaX - je čisto blizu IKEA centra - takoj ko na tistem velikem rondoju prideš iz avtoceste in zaviješ desno proti IKEI - IKEA je malo naprej na levi strani ceste, MoemaX pa je prva trgovina na desni strani ceste. Oni imajo pa stvari bolj v stilu Rutarja. Marsikaj je na zalogi, tako da lahko takoj odpelješ - midva sva tam kupila nočne omarice in komodo za spalnico. Njihovo ponudbo si lahko ogledate tudi na www.moemax.at. Zraven je še en center, ki ima samo kuhinje, tega pa ne poznam. Lep pozdrav, Vesna

Sasenka  

član od: 5.9.2005

sporočila: 252

19. feb 2006 11:00

V graški Ikei tudi hitro in prijazno odgovorijo na kakršne koli poizvedbe. Tako da lahko zalogo preverite tudi po mejlu (in si morda celo kaj rezervirate). Sama sem se pred dobrim letom selila v le delno opremljeno stanovanje in takrat mi je Ikea zelo prav prišla. Tam sem kupila namreč čisto čisto vso kuhinjsko "galanterijo" (kozarce, krožnike, pribor, posodo, pekače...), založila sem se s koši, poličkami, posteljnino, kopalniško opremo... V glavnem sem pokupila po mojem občutku pol Ikee, zapravila pa bistveno manj, kot bi v kakem slovenskem Rutarju, Lesnini ali v kaki podobni trgovini. Žal sem - kar se velikih nakupov tiče - tudi zelo lena in se mi enostavno ne da letati iz trgovine v trgovino, zato da bom nekje dobila ugodne kozarce, drugje poceni koše, itd., zato se mi je zdela Ikea odlična izbira. Dejstvo je, da v določenih primerih od Ikee ne moreš pričakovati ne vem kakšne kvalitete, je pa tudi res, da je nižji cenovni razred po mojem mnenju najkvalitetnejši v primerjavi s ponudbo v zgoraj omenjenih tipih trgovin. Res je tudi, da človek, ki ima na voljo 2 mio za opremo nove (povprečno velike) kuhinje, ne bo kupoval v Ikei, tisti z 10× manjšim proračunom pa bo v Ikei našel marsikaj lepega, uporabnega in zanesljivega. Meni je zelo všeč, kako predstavijo vse mogoče rešitve in ideje pri opremi stanovanj, ki jih lahko uporabiš tudi brez nakupa njihovih izdelkov. Zato prav rada polistam njihov katalog (in si vedno znova pišem seznam, kaj vse še rabim . Moram pa še posebej pohvaliti graško Ikeo, ker so mi po pošti poslali vijake, ki so v paketu manjkali in so bili tako tipski, da jih v LJ nisem nikjer našla. Sicer so rabili 14 dni za to, ampak v Ikeo mi pa vseeno ni bilo treba iti še enkrat.

TanjaG.  

član od: 6.7.2002

sporočila: 509

19. feb 2006 19:48

Tako kot pravite, da se zmenit preko mejla, mi smo posteljo rezervirali. Glede prevoza pa je bla ena manjša kriza Mi smo šli gor s Peugeot Partnerjem (to je kot kangoo) in sva imela namen kupit samo posteljo. To dobiš zapakirano v posameznih paketih (hrbet v enem paketu, stranice v drugem), samo potem smo kupili še omaro...in smo zlagali na milimetre...in še tako sem jaz sedela stisnjena zadaj za voznikom, moj je vozil, ostalo je bilo do stropa naloženo, plus na strehi. Drugič si sposodimo kombi, je pa Peugeot Partner zelo velik. Sicer pa imaš na spletni strani pri vsakem izdelku tudi mere in težo in količino paketov. In tako kot piše, tudi velja. Vsaj pri nas je bilo tako. In ja, pogledaš če je na zalogi, če je, pošlji mejl, ti rezervirajo brez problema. TanjaG.

carmen  

član od: 30.9.2001

sporočila: 306

19. feb 2006 20:01

Vidim da imate z Ikeo iste težave kot sama Vedno je avto premajhen. Všeč mi je ta trgovina, saj imaš vse na enem mestu in še cene so znosne. Vso opremo za stanovanje (razen kuhinje) sem si kupila v Ikei. In tudi tiste drobne stvari so super. Prejšni teden sem bila spet na obisku v Ikei in si kupila posodo za začimbe iz masivnega lesa, seveda poceni serviete in dišeče svečke. In še veliko drugega se je našlo v vozičku. Aja punce še to: v mesecu februarju imajo akcijo včlanitve v famili ikea, kjer plačaš 10 eurov in istočasno dobiš za ta znesek bon, ki ga lahko takoj vnovčiš pri nakupu. In prednosti te včlenitve so brezplačni prevozi v Slovenijo, daljši čas za reklamiranje, določeni popusti na izdelke itd..

galyka  

član od: 13.10.2004

sporočila: 992

19. feb 2006 20:37

carmen je napisal/a:
brezplačni prevozi v Slovenijo
A so omejeni s kilometri ali pridejo tudi do Ljubljane? Imam namreč family card, nemščine pa ne obvladam toliko, da bi vse razumela lp, Marija

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

19. feb 2006 20:55

Ikea je tudi meni super, tudi če koga samo spremljam, vedno nekaj kupim, ampak dol pa padem tudi v Kiki...tam šele imajo opreme za gospdinjstvo....Kaj pravite? Mamamia mamamia

Zara-Marisa  

član od: 12.6.2003

sporočila: 351

19. feb 2006 21:02

Tudi mene to zanima, kajti na letaku o dostavi, ki je priložen katalogu, je označeno samo mariborsko območje - torej da dostavljajo samo v Maribor in seveda v njegovo okolico. Namen imam kupiti posteljo, a imam premajhen avto. Je kdo najel kak kombi? Izkušnje, cena, kje ste najeli (in kaj)? Hvala in LP Sporočilo je spremenil(a) Zara-Marisa dne 19. feb 2006 21:03:57

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti