Pekač - gre v korito?

mojka  

član od: 4.6.2005

sporočila: 95

tema odprta - 15. feb 2006 22:53 | ogledi: 2.856 | odgovori: 11

A mi lahko katera(i) pove kakšne so dimenzije pekačev v zdajšnjih pečicah. Jaz sem kupila Electroluxovo, ki pa je še lepo zapakirana (in bo še cca. 1 mesec), zdaj pa se moram odločiti še za pomivalno korito. Že več let imam ogledan Fosterjev big bowl, pa bi vseeno rada preverila, če gre pekač noter. Pomivanje pekačev (in velikih piskrov) je namreč moja šibka točka in bi si rada vsaj na ta način olajšala to delo, da kupim naaaajvečje pomivalno korito.

Lp,

mojka

tjas  

član od: 15.4.2003

sporočila: 2437

15. feb 2006 23:31

Mojka, moji pekači so sicer rahlo večji, ker imam še samostoječ štedilnik in ne vgradnih, ampak pri meni je mera 37 x 43 cm. In ga brez pretiranih težav pomijem tudi v mojem novem kuhinjskem koritu (je od kovinoplastike lož). Lp, tjas

Simona84  

član od: 27.10.2005

sporočila: 3036

16. feb 2006 6:30

Ali pa če v skrajnem primeru pomiješ pekač v banji- jaz delam tako ves čas, ker imam okrog pomivalnega korita drugače pravo poplavo Sem bolj štoraste narave... Lep dan vam želim

marelica  

član od: 27.8.2005

sporočila: 1398

16. feb 2006 10:11

Zakaj pa ne v pomivalnem stroju? marelica

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8701

16. feb 2006 10:18

Zakaj bi ti pa delal probleme velik pekač od pečice... Ne vem, če boš dobila tako veliko pomivalno korito, da bi lahko dala notri pekač od pečice, razen tistih profesionalnih... Pozdravček!

Julya  

član od: 9.12.2004

sporočila: 3277

16. feb 2006 10:41

Imam okroglo korito in pekač od pečice pomijem brez večjih težav. Sicer ne gre čisto notri, ampak toliko, da ne teče voda vse naokoli. ) lp Julija

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

16. feb 2006 11:10

Koliko vem, ni tako velikega korita, da bi šel pekač vodoravno vanj, razen ko ga položiš pokonci, da se odcedi. Jaz imam dvojno korito in pekač pomivam v enem tako, da ga postavim v korito malo poševno, nanj spuščam toplo vodo in detergent ter drgnem z gobico. Potem ga obrnem še na drugo stran in naredim enako, splahnem in postavim v drugo korito, da se odcedi. Je pa res da mi je to eno najbolj zoprnih opravil, sploh ko se kje na kakšnem robu zapeče in je treba namaka, pa je potem vsa voda s kakšno maščobo vred mrzla in je sploh bljak... Nisem pa pekača še nikdar prava v pomivalnem stroju. Zakaj, ne vem, čeprav bi ga lahko spravila noter. MAmamia mamamia

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

16. feb 2006 13:43

Mi imamo izvlečno pipo, pa gre, navkljub samo enemu koritu. Te pipe ne bi zamenjala nikoli več. Loni Makaroni

Vrana  

član od: 16.2.2006

sporočila: 620

16. feb 2006 17:27

Kar se korit tiče, so res malce miniaturna v primerjavi s pekači. Jaz pravim tako: vaja dela mojstra. Čimvečkrat z njim v korito, pa ne bo več težav! Priznam, da sem tudi sama od začetka bolj žonglirala kot kaj drugega, zdaj pa sem že KAR spretna. Še malo vaje.... Zdaj pa resno! Dobro je pekač najprej namočiti. Sama to naredim čez noč, na kuhinjski mizi, da se kaj ne poliva. Če imate doma muce, bodo verjetno z veseljem pokusile novo specialiteto...: mačjo župco ali kaj takega. V tem primeru pokrijte, če imate s čim tako velikim. V koritu pa potem pokonci, pravzaprav kolikor se da poševno...Je pa tudi rozanec dal dober predlog. Veliko uspeha in čim manj telovadbe s pekači! Vrana

teta torta  

član od: 6.9.2005

sporočila: 1268

17. feb 2006 9:42

Imam pečico širine 90 cm, tako da so pekači res veliki in ni korita, ki bi šli vanj vodoravno, pomivalni stroj pa seveda tudi ne pride v poštev. Ko sem pri prenovi kuhinje izbirala korito, sem se odločila za Blancovo veliko enojno korito z majhnim dodatnim koritcem (ki je super za pranje in odcejanje zelenjave), imam pa tudi izvlečno pipo. Pekač (zlasti po peki štrudla) namočim kar položenega čez korito (prestavljanje z mize se ne bi obneslo!), potem pa ga pokonci diagonalno postavim v korito (za to je dovolj veliko), podrgnem z gobico tisti del, ki stoji v vodi z detergentom, nato ga obrnem in podrgem še drugi del in splahnem z izvlečno pipo. Moji pekači od pečice so iz zelo kvalitetnega emajla, tako da ni treba preveč drgniti. teta torta

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti