Varčevanje v kuhinji

katrin11  

član od: 3.1.2010

sporočila: 2344

6. mar 2014 0:52

Ob vsem temle šparanju, mi pride na misel šala o Gorenjcu. 

Starega oča je rešilec pripeljal na urgenco. Zdravnik, ki ga je prevzel, je videl, da se mu življenje izteka, pa je bolj zase zavzdihnil: "Ja oča, kaj pa naj naredim z vami?"

"Če morte, naredite toko, da bo pogreb u nedelo!" je bi šparoven Gorenjec do konca.

Katrca11

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17787

6. mar 2014 6:11

babka1951 je napisal/a:

Meni je pa tako zelo všeč, da po vsem varčevanju v kuhinji, kar naenkrat postane vse tako zelo tiho...

eni se zatipkajo, ker delajo več stvari vzporedno, drugi splakujejo zobe in usta bolj potiho, pljuvajo v lavorje, ki jih potem v Wc školjko zlivajo, nihče pa nima odgovora, na predlog, ki sem ga izpostavila, dokler ne razumete, kaj sem vam želela dopovedati, me tudi obsojati ne morete... sorrčy...

Čudno, koliko nas je, ki ne uspemo razumeti, morda je pa težava nekje drugje.

Ja, eni delamo več stvari hkrati, drugi potiho pljuvajo v lavorje, tretji ................in kaj potem? Menda ni prepovedano?

Saj, mogoče pa smo v poplavi besed tvoj predlog preprosto - spregledali.
rimljanka

MiriBon  

član od: 25.10.2011

sporočila: 1764

6. mar 2014 8:57

Zadnje čase skušam racionalizirati predvsem porabo vode v gospodinjstvu, kolikor se pač da racionalizirati:

- pri pomivanju (ročnem) začnem z velikimi skledami, ki jih nato uporabim kot mini korita za nabrano vodo, katero zlivam v korito za pomivanje, kamor se na začetku dala zelo malo vode, in pa za splakovanje wc-ja

- prašek za pomivanje posode, šampone, gele za tuširanje itd. redčim z vodo, saj je tako potrebno manj snovi za isti/boljši učinek, kot pa če uporabiš koncetrat

- vodo od umivanja rok/obraza/občasnega ročnega pranja prestrežem, kolikor se pač da, in zopet  uporabim za splakovanje wc-ja, vodo od pranja solate pa po možnosti za zalivanje rastlinic

- ogibam se uporabi papirnatih servietov pri kosilu in uporabi papirja na splošno

- v službi tiskam samo najnujnejše stvari in po možnosti obojestransko ter s šibkejšim tiskom (razen če dokument ni namenjen meni)

- vodo med umivanjem rok zaprem, dokler dodobra ne nanesem milnice, in šele potem ponovno odprem

- med pomivanjem posode v službi vodo prav tako zaprem, medtem ko čistim posamezne šalce, posode itd., in ponovno odprem, da na hitro splaknem

- televizor/luči za seboj in navadno tudi za drugimi ugašam (še zlasti v službi se luč na stranišič zelo redko ugaša...)

- zaslon računilnika ugašam, ko grem za dlje časa stran

- sprintane dokumente, ki imajo eno stran nepotiskano, uporabim za najrazličnejše zapiske (pri telefonskih pogovorih, manjših to-do opombah itd.)

- najpogosteje/najdlje prižgane luči opremim z varčnimi žarnicami

- na splošno se izogibam pretiranem osvetljevanju prostorov (žal nekateri domači ne delijo tega načela)

- hrano, ki ostane od kosila, dobijo živali (mački)

...



Life is war against boredom~

Sporočilo je spremenil(a) MiriBon dne 06. 2014 09:14

slivovi cmoki  

član od: 7.8.2012

sporočila: 444

6. mar 2014 10:34

Katrca11 je napisal/a:

Ob vsem temle šparanju, mi pride na misel šala o Gorenjcu. 

Starega oča je rešilec pripeljal na urgenco. Zdravnik, ki ga je prevzel, je videl, da se mu življenje izteka, pa je bolj zase zavzdihnil: "Ja oča, kaj pa naj naredim z vami?"

"Če morte, naredite toko, da bo pogreb u nedelo!" je bi šparoven Gorenjec do konca.



Katrca11



Nič ne obtožujem, samo povedala bom, kar pa ni zraslo v mojem zelniku: da so že naši predniki, tisti(njih), ki ni(niso) imel-i, dobro poznal-i in občutil-i, nerazumevanje s strani tistega(tistih), ki je(so) imel-i. Danes pa ni nič drugače.



slivovi cmoki

Sporočilo je spremenil(a) slivovi cmoki dne 06. 2014 10:36

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15188

6. mar 2014 14:17

Slivovi cmoki, dobro si zapisala.

Vsak po svoje poskuša privarčevati. Kotliček, pranje zob, to so zanemarljivi zneski napram davkom, ki se nam obetajo- nepremičninski, meteorna voda, energetska izkaznica.... Tu nas bo šele udarilo po žepih in se strinjam z Babko1951, da so investicije v obstoječe bbjekte preprosto predrage. Drugo je, da je načrt novogradnje in glede na vremenske nevščenosti letošnjega leta preprosto predvidiš vse omejitve. Tako kot so to delali še naši dedki in vgrajevali peč na drva, kuhali na drva, imeli šterno... Ko bi le mi lahko vgradili kamin, drv imamo dovolj...

Jaz se že veselim vrta, upam, da bomo dosegli soglasje s kmetom, da nam spusti ceno za najem zemljišča( zaenkrat hoče 1 euro na m2) in bom sicer s trdim delom imela svojo zelenjavo ( če bodo semena dobro vzklila bom imela lastne sadike in tu privarčevala).

Kar se pa tiče nakupov s popusti ali brez pa je naša izkušnja ta, da mnogokrat kupiš drago. Npr. tablete( 40 kom) za pomivalni stroj v Dm stanejo okoli 4  eure - ne me držat za besedo, ker jih kupuje mož. Zdaj pa je bila akcija v Tušu za tablete Jar platinum 20 tablet 3,99... Smo jih sprobali, ker so nekaj novega in najbolj učinkovitega, pa lahko rečem, da ni popolnoma nobene razlike pri pranju z Dm in bomo še kar naprej kupovali tam. Velikokrat se izkaže, da če kupujemo po diskontih (Hofer, Lidl, Eurospin) plačamo manj, kot pa recimo en izdelek v akciji, ki ni rečeno najboljši. Dokaz je zobna pasta v Lidlu, ki je dobila najboljšo oceno, pa jogurti itd.. Druga stvar je kupon s katerim dotičen izdelek kupiš ceneje, to se tudi nam obrestuje. Drugače pa sem včeraj kupovala perutnino na tržnici in je file brez kosti 6,99 za kg, kar se meni za domačo perutnino ne zdi pretirana cena.  Da pa bi tam pustila denar še za brokoli, beluše,korenje,paradižnik,kumare, blitvo....pa mi na misel ne pade, če to lahko dobim za dosti manj cene v diskontu, izvor je pa isti...

Glede tv in drugih aparatov pa smo mi kupili energetsko varčne in je tu največji prihranek.

Največji prihranek bodo danes domače sarme pečene naenkrat in za ene par kosil....

 

 

 

Kjer je volja, tam je pot. Trixi

dari  

član od: 21.8.2004

sporočila: 1521

6. mar 2014 14:38

Ko že omenjaš recimo zobno pasto,ki je dobila najboljšo oceno,pa ni tista ta draga.Test glede masla,maslo po ceni 5,80 kg, je dobilo najvišjo oceno,tisto za 8,56kg pa najslabšo.

zzak1977  

član od: 31.7.2009

sporočila: 2193

6. mar 2014 16:34

MiriBon je napisal/a:

 

- v službi tiskam samo najnujnejše stvari in po možnosti obojestransko ter s šibkejšim tiskom (razen če dokument ni namenjen meni)

 

 



Sporočilo je spremenil(a) MiriBon dne 06. 2014 09:14

Imaš večjo dioptrijo od ostalih, ali si zgolj sebična?

Commis débarrasseur

slivovi cmoki  

član od: 7.8.2012

sporočila: 444

6. mar 2014 17:21

Katrca11 je napisal/a:

Ob vsem temle šparanju, mi pride na misel šala o Gorenjcu. 

Starega oča je rešilec pripeljal na urgenco. Zdravnik, ki ga je prevzel, je videl, da se mu življenje izteka, pa je bolj zase zavzdihnil: "Ja oča, kaj pa naj naredim z vami?"

"Če morte, naredite toko, da bo pogreb u nedelo!" je bi šparoven Gorenjec do konca.



Katrca11



Meni osebno ni nobena regija v Sloveniji, boljša ali pa slabša. Povsod se da srečati dobre in slabe ljudi, kot tudi varčne in take, ki jim ni težko za svoje odločitve cekine potrošiti. 

Stare mamce, ene so že, ene pa še bomo, če bomo dočakale. Prišli so časi in prinesli svoje, ter odnesli brezskrbne čase za jesen življenja - biti starostnik. Bolj, ko pri odpiranju denarnice pojejo , manj je strahu in nelagodja. Bolj, ko je v denarnici tišina, več je strahov in nelagodja, ob dejstvih, da bomo (bi bili) zapuščeni, da nas bodo (bi nas) zanemarili, ker si ne bomo zmogli plačati.

Ne zdi se mi najbolj smiselno šaliti na račun zdravja. Da bom v pozni starosti, pri dobrem zdravju bo to zame pravi blagoslov.

slivovi cmoki

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

6. mar 2014 17:40

Malo se pa že lahko pohecamo! Jaz že dolgo govorim, da smo vsi Slovenci Gorenjci. Brez pametnega ravnanja z denarjem ne gre več, če spadamo med tiste, ki ne služimo štiri ali pet mestnih plač, od 2000-22000 eurov recimo/glavo. Eni boste rekli, ja le kdo pa zasluži dva jurja, jaz pravim sem pa tja kakšen že, vem pa, da imamo večinoma tja do jurja. Na palec ocenjeno.

 

 

 

naor

JanisJoplin  

član od: 20.1.2011

sporočila: 1953

6. mar 2014 18:50

zzak1977 je napisal/a:

MiriBon je napisal/a:

 

- v službi tiskam samo najnujnejše stvari in po možnosti obojestransko ter s šibkejšim tiskom (razen če dokument ni namenjen meni)

 

 



Sporočilo je spremenil(a) MiriBon dne 06. 2014 09:14

Imaš večjo dioptrijo od ostalih, ali si zgolj sebična?



Commis débarrasseur

 

Očitno ima nekdo še večjo dioptrijo, piše namreč: (razen če dokument ni namenjen meni). To pomeni, če je namenjen komu drugemu. Sicer se pa z dioptrijo ni čisto nič za hecat.

JJ

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti