Torta za abrahamovko

sajovict  

član od: 5.4.2005

sporočila: 337

tema odprta - 10. feb 2006 22:40 | ogledi: 4.379 | odgovori: 6

Pozdravljeni!

Moja bodoča tašča praznuje drug teden abrahama in je mene prosila, če naredim torto!

Ker bi rada pustila dober vtis, vas prosim za nasvete!

Praznovanje bi bilo za 20 ljudi, nič večjega! Zaželela pa si je torto iz borovnic s skuto!

Prosila bi za kakšen nasvet za kremo, ker zelo skbijo za svoje zdravje more biti ta iz kar najmanj sladkorja!

Še bolj, kot sama torta, me skbi zunanji videz! Torej, kako naj jo okrasim. V mislih sem imela 4- kotno torto!

Najlepše se vam zahvaljujem za nasvete!

tamara

tamara

selce  

član od: 4.11.2004

sporočila: 74

10. feb 2006 23:05

tamara za okrasitev torte najdi ideje na iskalniku klikni torte pa se ti bodo odprle slaščičarne ki prodajajo torte s slikami. za nadev ti pa svetujem da ga naredi iz skute (najbolša je vipavska) in jogurta notri daj želatino sladkaj po okusu,lahko s sladilom,po vrhu nadevaj borovnice. lp selce

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

15. feb 2006 13:43

No, jaz sem v istih letih kot tvoja bo-tašča.Za klasično velikost imaš preveč gostov. Zato zi svetujem večji okrogli pekač, tak kot za pice. V Interšparu prodajajjo zdaj po cca 1000 sit plastični obroč, ki se raztegne do mislim da do 30 cm premera. Uporabi se za torto v nadevom z želeatino, ki se ohladi v hladilniku. Sama delam tako torto s smetano, johurtom in sadnjem ( borovnioce, jagode) in se mi zdi "lahka". Po izkušnjah zdaj upoštevam toploto materialov, pa gre, pred odstranjevanjem obroča pa odrežem. Okraševanje: isto sadje in tortni preliv, lahko pa smetano in okraske iz razvaljanjega marcipana ali pa kupljene okraske, ki so zelo zeli , včasih pa tudi zanimivi. Okraski: za svoj 40 rojstni dan sem napikala točno toliko svečk in smo jih trije prižigali. Za enak jubilej je prijatelj dobil višnjevo torto s čokoladno smetano in žarnico s 40W.Evo, da 50. rojstni dan bom zmontirala dve žarnici po 25 W. Moje torte so redko lepe kot iz slaščičarne- so pa sočne, okusne in nikoli ni potrebno koga siliti, naj vzame kaj s sabo. Še zmanjka. "Dodatki" pa se zlepa ne pozabijo. Še to: velika, okrogla torta se nareže tako, da v sredini oblikuješ še en korg, zunanji obroč pa razrežeš tako je triokotni prisekan. Pri malo večji torti je potrebno razmisliti, na kak odstavek jo bomo položili.Upam, da ne v zadnjem trenutku. Vem, da bo tvoja bo-tašča vesela tvojega truda. frina

antonija8  

član od: 13.12.2005

sporočila: 325

15. feb 2006 16:10

Pozdravljena, Koliko prijaznosti, samo, da so tašče zadovolne z nami in kadar se najbolj trudimo se nam sigurno kaj sfiži. Tudi jaz ti predlagam, da narediš pravokotno torto. Tako vsak dobi enak košček. Mislim da je bolj pomembna kakovost kot lepota. Predlagam tole, sicer je bolj za poleti toda se nikoli ne pokvari ker se je ne peče. Piškotne mrvice, rastopljeno maslo in orehi ( lahko tudi lešniki , mandeli) zmešamo in to je podlaga. Nadev pa skuta,stepena sladka smetana, borovničev jogurt, borovnice in želetina. Okrasiš jo pa lahko z kupljenimi okraski, saj se da dobiti mnogo tega.Lahko pa spečeš klasično iz desetih jajc in isti nadev. Kakor koli srečno, naj ti uspe, da bo tašča ponosna nate. Kraški pozdrav, antonija antonija8

sajovict  

član od: 5.4.2005

sporočila: 337

15. feb 2006 21:41

Ja no upam, da se ne bo nič sfižilo! Ideja z đarnicami se mi zdi zelo zanimiva! Imate mogoče še kakšne predloge, kako okrastit torto? Nekaj sem gledala po internetu, pa ne najdem nič, kar bi mi padlo v oko, pa da bi znala narediti tudi sama tako lepo! hvala za nasvete! lp tamara

mimika  

član od: 7.1.2002

sporočila: 2107

16. feb 2006 7:22

Tukaj je recept za zares lahko torto. http://www.kulinarika.net/baze/recept.asp?ID=1840 Sicer ni iz skute, pač pa samo jogurta. V receptu so jagode, ki jih lahko mirno nadomestiš z borovnicami. Če rabiš še kakno dodatno informacijo o receptu, vprašaj. To torto naredim večkrat, saj mi je zares dobra. mimika

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

19. feb 2006 17:03

Sicer je zabava najbrž že minila, pa vseeno še ena ideja. V torto je možno vstaviti tudi darilo. V rumenjak od kinder jajčke gre kakšna zlatnina ( uhani,obesek), za otroke pa denar. Nato se zapre. V sredino torte se napravi ravno prav velika luknjica, ki se nato pokrije in okrasi naprej. Torto razreže slavljenec iz sredine in ugotovijo darilo. Iz moje izkušnje otroci nato ne odrežejo niti rezine več, kar je najdba preveč zanimiva. frina

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Venturini
malo za hecanjica1998
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti