Profiteroles

gianja  

član od: 10.11.2004

sporočila: 203

tema odprta - 7. feb 2006 13:54 | ogledi: 3.669 | odgovori: 4

V Hoferju sem kupla Profiteroles (v posodici kot desertni puding), božansko dobra čokoladna krema, še boljši nekakšni krofki (kot princeske vendar majhne kroglice) polnjeni z nekakšno kremo. Ima katera kakšen recept. Verjetno bi bili domače izdelave še boljši. Na internetu sem našla nekaj receptov vendar so večinoma polnjeni z sladoledom, v originalu pa bi naj bila nekakšna krema. Če ima katera kakšen recept, bi prosla da ga napiše.

lp

gianja

majamarko  

član od: 26.9.2003

sporočila: 2565

7. feb 2006 14:06

Recepta ne poznam, ampak bi na tvojem mestu naredila testo za princeske in vbrizgala vanilin kremo (morda za začetek kar iz vrečke, kjer je tudi recept za pripravo). So mi pa tudi njami, ponavadi jih kupujemo pri Family frostu ali nekaj podobnega.... p, m

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

7. feb 2006 14:26

Za začetek bo res najbolje, da kupiš že gotovo zmes zaprinceske, skupaj s kremo. Testo je namreč enako, le da ga za profiterole ne režeš, pač pa kroglice napolniš z brizgalko. Če imaš raje čokoladno kot vanilijevo kremo, pač kremi, ki je že priložena, primešaj staljeno jedilno čokolado, pa žličko instant kave, in bo tudi dobro. Če pa imaš voljo, se paljenega testa loti sama, kremo pa naredi iz sladke smetane in čokolade, receptov je v bazi več kot dovolj. Če ne drugje, pri eni od čokoladnih tort, med njimi je tudi ena moja, orehovo-čokoladna torta Andreja. Pozdravček, Mamamia mamamia

mimika  

član od: 7.1.2002

sporočila: 2107

19. apr 2006 7:25

Zelo dobra krema za profiteroles je tista čokoladna smetana. Pred kratkim je bilo govora o njej. Pobrskaj malo po forumu. V principu je pa tako, da kuhaš sladko smetano in jedilno čokolado. Ohladiš, postaviš na hladno za čez noč in naslednji dan zmiksaš v kremo. mimika

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti