Poročno pecivo

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

24. avg 2009 16:23

Mesni so gostilni rekli, da je 3 kga dovolj za 35 ljudi. Pecivo je dodatek, ker je običano še sadje in druga hrana.

Pri nas ga niso jedli, ker je izdajalka v napih vrstah razširila novico, da so pripravljenje škatle. Potem tudi poskušali niso.

Zato se meni zdi dovolj 7 kg za 70 ljudi.

F r i n a

ttanya  

član od: 8.5.2004

sporočila: 9

25. avg 2009 7:14

Naj povem kako sem prišla do take količine peciva. Škatlice 34 kg (110 kom),pladnji 8,5 kg (10kom), potica-orehova in potratna dobrih 6 kg,pecivo za zvečer 9,5 kg in 100 kom labodkov dobre 3 kg. Labodke sem naredila zato,ker si je nevesta zaželela,da bi vsakega svata en labodek pričakal na krožniku ob prihodu na večerjo. Peciva na poroki je bilo dovolj,kar nekaj ga je ostalo. Pojedlo se je pa precej sadja. http://ttanya.moj-album.com/ Sporočilo je spremenil(a) ttanya dne 26. 2009 08:04

Palma  

član od: 29.9.2003

sporočila: 285

26. avg 2009 10:56

Ttanya ogledala sem si album, ki je vreden ogleda in seveda vse čestitke za zelo lepo (verjamem), da tudi dobro pecivo. Zanima me po katerem receptu si delala ježke in pikapolonice. Izgleda zelo cart. Palma

GocaP  

član od: 9.5.2009

sporočila: 508

26. avg 2009 12:07

tudi jaz sem ogledala album,vse čestitke.Zanima me kje ste kupili škatle-srčka? GocaP

ttanya  

član od: 8.5.2004

sporočila: 9

26. avg 2009 19:01

Škatle so kupili nekje v Grosuplju ali okolici,ne vem natančno. 110 škatlic okrog 40 eur. Pikapolonice delam po istem receptu kot breskvice,ježke pa tako: 10 dag mletih lešnikov 10 dag gustina 2 pecilna praška 40 dag moke 20 dag kristalnega sladkorja 2 vanilina 2 jajca 25 dag masla 1 limona (sok in lupina) Iz sestavin zamesimo testo.Oblikujemo kroglico,nato jo na pekaču oblikujemo v solzico-s prsti potegni v špičasti smrček.Pečemo pri 200 stopinjah.Nad paro stopimo čokolado in maslo,pomažemo hrbet ježka in ga potresemo z mrvicami.Nato naredimo še očke in pobarvamo smrček. Sporočilo je spremenil(a) ttanya dne 26. 2009 19:01

HEMA  

član od: 2.3.2004

sporočila: 505

26. avg 2009 21:18

Dober dan. Jaz imam pa drugačen problem. Zadolžena sem za peko slanega peciva za poroko pa me zanima če imate kaj iskušenj koliko časa to pecivo zdrži v škatli (mora biti pokrito ali ne?) ker ga res nebi pekla šele en dan prej. Pekla bi slane palčke (listnato testo narezano na palčke in pomazano z jajcem in posuto z makom). Ali bi se verjetno dalj časa obdržalo kvašeno testo ( mislim tri do štiri dni pred poroko) Če ima katera kakšno idejo, pa lepo prosim. Hvala Hema Sporočilo je spremenil(a) HEMA dne 26. 2009 21:19

Anomis  

član od: 4.11.2003

sporočila: 1175

26. avg 2009 21:37

Čao, hema, kaj pa vem, kvašemo pecivo je kar hitro izsušeno. Jaz delam kvašene slane rogljičke vedno zadnji dan. Palčke iz listnatega testa zdržijo dalj časa, kvašemo testo pa ne. To je v bistvu kot kruh... Recept za eno varianto ježkov je tudi v bazi. in so zelo zelo dobri, meni med boljšimi. Jaz jih pečem za otropke zabave in so pravi hit. Mislim pa, da bodo naslednjič na vrsti tudi pikapolonice, ker so zelo luštne. Lep pozdravček, S. (http://nevemkaj.moj-album.com/album/10877539/)

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8688

26. avg 2009 22:01

Hema, imaš variante lisnato testo tako in drugače. Kvašeno pa nikakor ne pripravljaj prej. Na dan "D" se dvigni ob  5. uri zjutraj in do osme, devete ure boš imela vse pripravljeno.

 

Pozdravček!

HEMA  

član od: 2.3.2004

sporočila: 505

28. avg 2009 17:13

Hvala, bi vas pa prosla če ima katera izkušnje in kakšen recept kaj bi lahko nardila že v petek ali četrtek in bi lahko malo počakalo. Ker imam še druge zadolžitve na poroki (glavni fotograf... pa sestro (nevesto)oblečt pa narezke naredit......)in v soboto ziher ne bo časa še pečt. Hvala

Katarina K  

član od: 5.7.2008

sporočila: 2741

28. avg 2009 18:04

lahko kupiš listnato testo, ga razvaljaš m ane preveč na tanko in razrežeš na male kvadratke. lahko s tistim okroglim vijugastim, da bojo imeli valovito obliko. In pol na ene daš malo maka, na druge polovico oreha, na tretje malo sira, na četrte sezam,... to je fino za hrustat ob pijači, pa še lepo je za videt in lahko nardiš kakšen dan prej, pa zapreš v posodo, da ne navzame vlage. še to sem pozabla napisat. preden jih posuješ z makom, al pa karkoli daš gor, malo namažeš z rumenjakom, da se lepo prime. Katarina K http://katarinak.moj-album.com/ Sporočilo je spremenil(a) Katarina K dne 28. 2009 18:06

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti