Poročno pecivo

anja27  

član od: 2.6.2005

sporočila: 1085

7. maj 2006 21:29

jesen, prosim Te za recept za češnje. Oziroma- ali je isti kot za breskvice, le da delaš manjše kroglice? S čim jih obarvaš rdeče? Hvala in LP Anja

mizarka  

član od: 24.5.2006

sporočila: 988

23. avg 2009 14:03

Bom vprašala kar pod to temo.Pečem pecivo za poroko in imam naročenih 7 kg piškotov za 70 ljudi.Naročeno je samo pri meni . Zdi se mi zelo malo, glede na to, da imam napečenih že več kot željeno količino, pa nisem spekla še nič takega , kar mislim, da na poroki ne sme manjkati, razne breskve, orehe, bela pita, madžarice.

Kaj menite, ali bo dovolj, poleg tega so mi omenili, da so kupili tudi kartonaste škatlice, da bodo ostanek peciva dali gostom pri odhodu.

Hvala za vaše mnenje.

 

mizarka(http://mizarka.moj-album.com/

adalbert  

član od: 2.2.2008

sporočila: 285

23. avg 2009 14:19

Res da se na poroki poje zelo malo peciva (je ostalega preveč in ne tekne ) mislim da je 7kg premalo.Po mojih izkušnjah je to, zelo premalo. Probaj jih opomniti, morda si ne predstavljajo o količinsko,ker jih nameravajo dati za "šeskalico "je to malo.Mi smo jih imeli okro 3o kg svatov 80 in je vse šlo, saj po poroko pogostiš tudi sosede in dalne sorodnike.Taka navada je pri nas.Tudi sama sem za september naprošena za peko, nas bo več peklo in 10 kg bo sigurno mojih, če delaš samo tisto kar za poroko paše.Pozdrav. adalbert

čoko  

član od: 19.11.2007

sporočila: 867

23. avg 2009 15:04

Ojoj, 7 kg za 70 ljudi? To mora bit pa prav v prestolnici gorenjske...

Po mojem tako ene 30 dkg peciva po osebi skoraj mora bit.

čoko

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

23. avg 2009 20:10

V hladilniku imam eno škatlo peciva od sosedove ohceti od včeraj. Vse so kupili v eni pekarni, jaz pa sem spekla kozaške kape, ki jih obožujejo in jih v darilni varianti ni.

 

F r i n a

ttanya  

član od: 8.5.2004

sporočila: 9

24. avg 2009 8:25

Ravno pred štirinajstimi devi sem pekla pecivo za poroko.Meni so naročili peciva za 110 škatlic-srčkov,10 pladnjev za pogostitev po civilni in cerkveni poroki,ter 10-15 dag peciva po osebi za zvečer.Bilo je 90 svatov.Pripravila sem 9 kg in pol piškotov plus orehova in potratna potica. Bilo je čisto dovolj,je še ostalo. Vsa peka pa je bila težka 61 kg. Mi je hči poslikala,da bom lahko pripravila album. Sporočilo je spremenil(a) ttanya dne 24. 2009 08:59

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

24. avg 2009 14:18

Jaz sem lani prekla za moje slavje pecivo,ki ga je bilo 28kg in vsak gost in sosedje ( tudi tisti s psi), so dobili škatlo, v kateri je bilo cca 50dag slaščic. Ja kakšne škatle pa si imela. Dodatno so bileše tri potice, za potratno vem, da tehta 47 dag, pa kokosova in plitvička.

Me je pa za en čas minila peka, mi lahko verjamete.

Bila je huda zabava s slow foodom, plesnimi točkami, peciva pa ni nihče pozabil. In zaradi tega sem vse to napekla v tisti strašni vročini.

F r i n a

Anomis  

član od: 4.11.2003

sporočila: 1175

24. avg 2009 14:30

Čao, tudi meni se zdi 7 kg za 70 ljudi zelo zelo malo. Ok, samo za na mize (za pladnje) ja, samo še za škatle za domov pa ne bo zadosti. Če gledaš, pride 100 g na osebo, to je komaj toliko, kot tehta ena tablica čokolade.... Kaj šele, če so bolj sladkosnedi vmes.... No, sicer pa res, da si jaz ne predsatvljam te teže. Jaz recimo računam tako, da vsaj 5 ali 6 vrst peciva minimalno mora bit in na vsakega najmanj en komad. Toliko ga vedno gre, malo moraš pa imet rezerve. Pa tudi odvisno, kaj še vse pred tem ponudiš - recimo na porokah so ponavadi kar bogati meniji, največ peciva gre pri postrežbi med obredi, ko so ponavadi vsi lačni in pa v škatle za domov... Lep pozdravček, S. (http://nevemkaj.moj-album.com/album/10877539/)

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

MOJ vrtrdkapica
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti