Shranjevanje peciva

janmasa  

član od: 12.12.2003

sporočila: 78

tema odprta - 3. feb 2006 16:12 | ogledi: 3.217 | odgovori: 3

Glede na to, da sem si z prebiranjem foruma že velikokrat pomagala z vašimi nasveti, vas prosim še za kakšen nasvet glede shranjevanja pravkar pečenega peciva (šarklji,.....)

Ponavadi pečem zvečer, ko je bolj mir v hiši, vendar mi potem zmanjka časa za ohlajevanje peciva.

Če ga pokrijem s folijo ali ga zaprem v škatlo, se bojim, se bo čez noč "skuhalo", če pa ga pustim pokritega s krpo se suši.

Ne vem, kaj naj naredim, da bo drugi dan pecivo tapravo.

Hvala vam za pomoč in lep kuharski vikend!

Maša

Maša

ssilva  

član od: 23.2.2005

sporočila: 428

3. feb 2006 19:16

Sama pecivo obvezno zavijem v tanek bel papir - tiste velike pole, ki jih imajo v trgovinah pri kruhu. Tam tudi kupim nekaj rol, da ga imam za nekaj časa. Vse skupaj pa nato zavijem v rjuho in postavim na mrežo (kar na plinski štedilnik ali na mrežico iz pečice). Zjutraj je pecivo ohlajeno, prav nič posušeno in brez kakršnegakoli priokusa praška ali mehčalca - kar seveda prepreči plast papirja.. Poskusi - drži 100%. ssilva Sporočilo je spremenil(a) ssilva dne 03. feb 2006 19:17:11

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15824

4. feb 2006 19:08

Jaz dam pecivo v večjo posodo in ga pokrijem s platneno krpo ter shranim v hladni pečici. Tako se ne "skuha", je pa dovolj pokrito, da se ne izsuši. Tako ravnam tudi z biskivtom za torto, ko ga pustim, da čez noč počiva. Mamamia mamamia

janmasa  

član od: 12.12.2003

sporočila: 78

6. feb 2006 11:12

Hvala za nasvet. Bom poskusila. Maša

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Venturini
malo za hecanjica1998
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti