2. srečanje kulinarične slovenije

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

18. jan 2006 13:30

No, hitro napredujemo. Torej, za Štajersko prihaja osrednja Slovenija, Ljubljana (ali okolica). Organizatorice Dragička, Dolores, Tjas &co. Pa še za srečo. Gremo dalje: datum. Glede hrane: predlagam, da vsak nekaj prinese, čeprav naj to ne bo obveznost. Zato bi bilo morda dobro vsaj informativno zbrati predloge, kaj bi kdo prinesel - saj veste, vsakomur nekaj leži bolj in nekaj manj, pa tudi zaradi transporta. Če pa se vseeno odločimo za gostilno, sem tudi za. Meni je pomembno srečanje. Mamamia mamamia

riba-ribica  

član od: 25.2.2005

sporočila: 1436

18. jan 2006 13:35

Mamamia, tudi jaz se priporočam za prevoz. Nimam ne avta ne izpita, še manj pa smisla za vožnjo. Zato že leta govorim, da je zaradi mene manj nesreč. Lp riba-ribica

Bojan  

član od: 29.8.2001

sporočila: 585

18. jan 2006 14:11

joze2, tvoji predlogi se mi zdijo dobri in bi bilo fino, če bi razmislili, kako so izvedljivi. Za srečanje je dobro, da imamo en program, eno temo, bi rekel. Tako, da dobimo občutek, da smo nekaj novega spoznali, izkusili in se zraven še fino imeli Bi pa rekel, da počakajmo na pomlad in lepo vreme, da ne bo srečanje gostilniško-sedeče, ampak da gremo ven...in si kakšen golaž privoščimo! Bojan

Dolores  

član od: 20.6.2005

sporočila: 1304

18. jan 2006 14:35

To! Lp Dolores

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

18. jan 2006 15:22

Ja, ta "gremo ven" mora imet pa tudi kako streho v bližini, da nas ne bo odplaknil morebitni dež. Vsekakor lahko sodelujem pri organizaciji (če le ne bo vse junija, ko je v službi najbolj vroče). Sicer nisem Ljubljančanka (ampak tudi Tjaš ni), sem pa Rimljanka na stalnem delu v Ljubljani, kot rada rečem. Predlagam tudi, da dobro premislimo o lokaciji (najboljša bi bila kombinacija s kakim uradnim piknik prostorom, da potem ne ostanejo 4 žrtve, ki vse pospravljajo, ....pa zaradi vremena, ...) Če bi se zadovoljili z lastnimi prigrizki, bi se morda dalo zmeniti tudi v taki ustanovi, kot je Botanični vrt (bi jim bila taka reč dobra zastonj reklama), potem pa bi najbolj zagreti lahko nadaljevali na kaki gostilniški lokaciji. Bi to šlo? Če bi ideja bila uporabna, se lahko jaz pozanimam v vrtu, sem tam zelo domača. Pa še med cvetočimi gredami bi lahko pobrskali za uporabnimi (v kulinariki in še kako drugače) rastlinami. Prijetno s koristnim torej, pa še vrt lažje upraviči našo prisotnost tudi v času, ko se bašemo z dobrotami, ki jih malce tudi poplaknemo. Vaz zanima ta varianta? Za (morebitni) "gostilniški" del srečanja pa bi že našli kako bližnjo in dobro lokacijo. Pozdrav vsem. rimljanka

Ognjič  

član od: 18.1.2006

sporočila: 4733

18. jan 2006 16:02

Hojla, sem stari odvisnik od KUL SLO vendar novo prijavljena članica iz Posavja. Kar se tiče srečanja: se strinjam z Jozetom2 in Bojanom in vsekakor pridem. Če se bo slučajno dogajalo v našem koncu, pomagam pri organizaciji, pridem pa seveda kamorkoli, tudi domotožje me ne zagrabi prav hitro ..., razdalja ni noben problem, na kateremkoli koncu SLO si v 2 urah. Sicer pa sama sebi medaljo obešam, ker sem se končno opogumila in se prijavila, do sedaj sem vas namreč le redno prebirala od A do Ž. Pa prijazen pozdrav vsem skupaj. Ognjic

anamarija1  

član od: 19.8.2005

sporočila: 5381

18. jan 2006 16:38

Strinjam se, z Bojanovim predlogom. Po možnosti pred kakšno kočo. V primeru slabega vremena pa v kočo. Če bi bilo po moje, pa še pohod do koče....... preprosto in poceni LP

ligojna  

član od: 22.12.2003

sporočila: 1501

18. jan 2006 16:40

Moj stric ima piknik plac v borovniški kotlini.Ima veliko mizo in dve veliki klopi-pokrit prostor.Voda je bio iz narave (blizu slapovi Pekel).Ima WC na štrbunk.Poleg je travnik (družabne igre). Kotel za golaž na plin imam jaz,rabimo še kuharja-npr.Matjaž.Moža določim za fotografa. Stric bo zadovoljen z gajbo piva.V bližini so sicer medvedi,a zaenkrat nas ni še noben obiskal. Ko se malce otopli...Kaj pravite? Vesna Leben

tjas  

član od: 15.4.2003

sporočila: 2437

18. jan 2006 16:47

ligojna je napisal/a:
Moj stric ima piknik plac v borovniški kotlini.Ima veliko mizo in dve veliki klopi-pokrit prostor.Voda je bio iz narave (blizu slapovi Pekel).Ima WC na štrbunk.Poleg je travnik (družabne igre). Kotel za golaž na plin imam jaz,rabimo še kuharja-npr.Matjaž.Moža določim za fotografa. Stric bo zadovoljen z gajbo piva.V bližini so sicer medvedi,a zaenkrat nas ni še noben obiskal. Ko se malce otopli...Kaj pravite? Vesna Leben
Ideja mi je všeč... kaj pravite ostali? tjas

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

18. jan 2006 17:04

Ligojna, pa Tjas: meni je tudi ideja všeč, bolj kot da sedemo v nek lokal. Za to je še vedno čas. In če navržem še eno: kaj pa če se zmenimo, pa na primer kuhamo v več kotlih? Glede na to, koliko nas bo prijavljenih, se dogovorimo, koliko kotlov bi imeli, pa bi v vsakem nekaj kuhali, poskušali, izmenjali recepte in izkušnje (sladice pa bi prinesli s seboj)? Glede organizacije pa tako: ker me ne bo zraven pri organizaciji prireditvem, se javim, da bom pomagala pri pospravljanju in čiščenju. In ker jih bo nekaj iz MB z menoj v avtu, bo tu še nekaj parov rok...(kaj pravita, Aksi in Riba-ribica, obljubljam preveč?) Riba-ribica, kot vidiš, si že v avtu, ni problema. Mamamia mamamia

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti