Omaka

t3ja  

član od: 8.12.2005

sporočila: 8

tema odprta - 5. jan 2006 9:52 | ogledi: 3.095 | odgovori: 2

Prosila bi za recept omake iz kislih kumaric, kako se jo pripravi in pri katerih jedeh se jo uporablja.

Hvala za odgovore!

t3ja

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15823

5. jan 2006 11:06

Hm, jaz sem kisle kumarice za omako uporabljala le pri krompirjevi omaki, ki smo jo jedli h kuhani govedini. Moji tega žal ne jedo in ne pomnim, kdaj sem to nazadnje jedla. Pa tudi pri govedini Stroganoff se uporabljajo kisle kumarice -. na trakove narezano goveje meso se z več vrstami zelenjave in na tanke trakove narezanimi kislimi kumaricami pripravi na predpisan način. Krompirjevo omako s kislimi kumaricami sem pripravljala tako, da sem na maščobi prepražila sesekljano čebulo, malo sem jo zalilavala z vodo, in ko se je zmehčala, sem dodala na kocke narezan krompir. Potem sem to med mešanjem pražila, da se je zmehčala zgornja plast krompirja, dodala sem lovorjev list in sesekljan česen, vmes sem po malem zalivala s toplo vodo, da je bila zmes gostljata. Potem sem drobno sesekljala kisle kumarice in jih dodala krompirju, pa tudi žličko kisa od kumaric. Na majhnem ognju sem potem omako kuhala do konca, dokler ni bil krompir povsem mehak (ozrioma da so kocke že malo razpadale). Moja mama je omako običajno dokončala s prežganjem, jaz pa sem se temu raje izognila. Verjetno se bo oglasila še katera izkušena kuharica, pa boš verjetno hitro našla kaj uporabnega. Pozdrav, Mamamia mamamia

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti