Pečene paprike

nenci  

član od: 10.8.2005

sporočila: 2696

3. okt 2005 12:10

Oprosti, pomota. Pravilno je 2 litra marinade(sok od paprik in voda). Torej dve enoti. Hvala za opozorilo. LP! Irena nenci

nenci  

član od: 10.8.2005

sporočila: 2696

3. okt 2005 13:46

Aja, pa še to. Iz 10 kg pride približno 10 kozarcev. Odvisno od tega, koliko se jih obenem poje. Pri nas jemo namreč najrajši takoj sveže in še tople osoljene,pa s česnom,peteršiljem in malo oivneg olja. Bai nenci

H&M  

član od: 4.9.2004

sporočila: 78

3. okt 2005 13:56

Hoyla! Pisete, da paprike pecete tudi v pecici. Ker imam slabe izkusnje s peko paprik v pecici, me zanima kako to pocnete vi. Pisete, da pecete kar pod zarom, ali pa pri razlicnih temperaturah. Mene zanima predvsem na katerem nivoju pecete (pri uporabi zara, pri ralizci temperaturi pecice)? Ker to pa ni nikjer omenjeno.. Nekje je omenjeno tudi, da pekac oblozite z alu-folijo in potem nalozite paprike.. Kaj folijo daste kar na "suh" pekac ali ga prej namazete z oljem? Kako pa je z uporabo peki papirja? Kaj je boljse (hitrje, enostavnje in manj umazano) pecti na resetki ali v pekacu?... Itd. Se bi verjetno nasla kaksno vprasanje.. pa vas ne bi rada prevec utrujala. Aja, sama mam ventilacijsko pecico.. pa bi prosla za kaksne nasvete in ideje za peko paprike v taksni pecici.. Lep pozdrav, Heike

veverica cak  

član od: 9.10.2004

sporočila: 299

3. okt 2005 14:24

sama uporabljam naslednji postopek: rdeče podolgovate paprike umijem (brez trebljenja pešk in pecljev), se nič preveč ne ubadam s sušenjem, in jih naložim na pekač na katerem je peki papir (pod papirjem ni nič namazano). To dam v pečico in pri cca 250 stopinj pečem dokler kožica ne odstopi (nič hudega, če je zažgana, ker ta zažganina do mesa paprike ne pride, kožico pa se itak olupi). Potem jih zložim v posodo, ki jo pokrijem s kuhinjsko krpo, da nepotrebna tekočina izhlapi, ostane le sok paprik. Potem jih pustim, da se ohladijo. Ko so ohlajene, jih (neolupljene, ker obdržijo več svojega soka) zložim v vrečke za zamrzovanje (toliko kolikor jih potrebujemo za eno rundo papanja), dodam tudi tekočino, ki se je natekla v posodi in dam v zamrzovalnik. Ko jih potrebujemo, jih odmrznem in potem olupim, odstranim peškice in razpolovim. Za marinado uporabim le sokec od pečenja, olje (navadno sončnino), sol in sesekljan česen. Se pravi: plast paprik, posolim, naoljim, dodam česen, plast paprik,....na koncu pa še zalijem s sokcom. To je to. Paprike gredo vedno vsem v slast. Če pa kdo ne mara oz. ne sme jesti česna, pa so odlične tudi brez. lp lp veverica cak

nenci  

član od: 10.8.2005

sporočila: 2696

3. okt 2005 14:43

Heike Tudi jaz imam ventilacijsko pečico in se paprike spečejo odlčno. Pekača ni potrebno nič namazati. Zato pa se uporabi peki papir ali alu-folija. Kakor se pač navadiš.Ja,folija ali peki papir se da kar na suh pekač. Daj pekač v ventilacijsko pečico na sredino. Potem pa, ko prične lupina odstopati, so pečene. Ni potrebno preveč, da potem niso premehke. Samo poskusi, sem sigurna na ti bo uspelo. Če pa jih boš pekla na žaru, pa se dajo ja mrežo.In nič hudega, če so malo osmojene in črne, saj se koža tako ali tako odstrani. Lep pozdrav in veselo na delo! Irena

H&M  

član od: 4.9.2004

sporočila: 78

3. okt 2005 15:08

nenci, peces pri 150 stopinj, na sredini.. pri katerem "programu" pa - "grelec spodaj + ventilator" ali samo "orkogli grelec + ventilator" in kako dolgo priblizno pri tebi traja, da zacne lupina odstopati? In ali ti pri tem sok veselo "sprica" po pecici? Hvala za odgovore! Lep pozdrav, Heike

jana 07  

član od: 8.10.2004

sporočila: 187

3. okt 2005 15:29

jaz v ventilacijski pečici pečem na 250 stopinj na peki papirju kar dva pladnja naenkrat cca 2o minut, enako kot veverica ali nenči, se lepo spečejo in pečica niti ni tako popackana, čista kot na začetku pa sigurno ni, vendar če očistiš še toplo, niti ni potreben prevelik napor. Leo pozdrav jana 07

DUŠANKA  

član od: 12.7.2005

sporočila: 2039

3. okt 2005 17:20

Heike, tudi jaz pečem v ventilacijski pečici na najmočnejši temperaturi, položim pa jih na več plasti štanjol papirja na suh pekač, ker se rade malo primejo, ko jih jemlješ ven. Tako se strga zgornji sloj, spodaj pa še vedno ostanejo sloji, na katere zopet naložim novo rundo in pekač ni nič umazan. Pečem jih tako dolgo, da so ponekod že pošteno črne, potem pa v posodo in pokrijem s pokrovko. Jaz pa imam navado, da jih hladne takoj očistim in dam očiščene v zmrzovalnik - imam samo omaro in mi tako zavzamejo manj prostora, pa še nič dela ni, ko jih odtajam - ampak vsak pač po svoje, kakor mu bolj odgovarja. Na rešetki sem enkrat pekla, pa mi je precej tekočine steklo dol in je potem ena velika packarija. Tudi jaz zraven zamrznem malo tekočine, ki se nabere od paprik, pa še oljčno olje, česen, peteršilj, sol in malček jabolčnega kisa. Jedec paprik pa sem samo jaz, ker jih mož ne mara, pa tako lahko pripravljam po svojem okusu. Lep pozdrav in pohitite, da paprik ne zmanjka. Dušanka

Fani  

član od: 18.7.2002

sporočila: 371

3. okt 2005 21:20

Da se še jaz pritaknem s paprikami. Matrala sem se in jih pekla v pečici na rešetki pod žarom. Saj gre, vendar samo po ena rešetka naenkrat, enkrat jih je potrebno obrniti. Teklo mi sicer ni, ker sem spodaj podstavila aluminijast pekač za piškote, vendar tako traja in traja, da spečeš 10 kg paprik . Zadnjič sem hotela poskusiti nekaj drugega in sem jih 5 spekla za poskušnjo kar tako na pokrovu poleg lazanje. Enako kot ve zgoraj sem pogruntala, kako lepo se spečejo, brez obračanja, pred očmi so se mi zavrteli trije pekači hkrati v ventilacijski pečici in... Drugo leto. Moj poskus pa je bil naslednji. Namreč v eni štajerski gostilni so imeli v solatnem bifeju tudi pečene paprike. Cele, s pecljem in kožo vred!!! Malo skeptično sem jo vzela, preložila na krožnik in začela rezati. Neverjetno, koža sploh ni motila, lepo se je rezala, nič "bodla" v ustih. Bilo je v marinadi iz česna in peteršilja, mislim, da tudi balzamični kis. Skratka, bilo je božansko dobro. Pa sem si mislila, zakaj se jaz vraga matram s čiščenjem in lupljenjem, vsaj enkrat moram poskusiti tako. Tiste paprike so bile zagotovo manj pečene kot moje, saj niso bile nikjer zažgane ali rjave, tudi strukturo so imele še kar čvrsto, vendar niso nič hrustale, niti niso po okusu spomnjale na sveže. Okus je bil čisto po pečenih. Tiste, ki sem jih doma spekla, sem potem videla, da so sicer manj kot tiste poleti, ki sem jih zamrznila, vendar še vedno bolj kot štajerske, tudi koža se je že začela lupiti. Bom drugič poskusila še manj. Ali poznate takšne paprike? S semenjem, predvsem pa s kožo vred? Imam prav, da se morajo peči manj časa, tako da še niti koža ne začne odstopati? Hvala in lp, Fani

nenci  

član od: 10.8.2005

sporočila: 2696

6. okt 2005 8:31

H&M se opravičujem za zamudo odgovora, ker nam internet ni delal dva dni, tako da odgovor posredujem danes. Pečem zamo z ventilatorjem približno 20 minut. Če vidim, da gre prepočasi, pač malo povečam stopinje in mi nikoli nič ne šprica po pečici in niti ne odteka sok. Sok se nabere potem šele v posodi, ko so že pečene. Poskusite peči samo z ventilatorjem. Če ne bo v redu še vedno lahko dodaste grelec. Vendar ga jaz ne uporabljam, ker so paprike pečene samo z ventilatorjem bolj čvrste. Včeraj sem jih spet pekla sa sproti - 2 rundi. Za v kozarce pa jih bom, če bo vreme dopuščalo, spet pekla zunaj na žaru na oglje. Te so malo bolj mehke, kot tiste, pečene na ventilator, vendar se jesenskega piknika s pečenimi paprikami vsi veselimo. Lep pozdrav vsem in veselo na peko paprik, dokler so še! Irena

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti