Pečene paprike

ajta  

član od: 4.4.2004

sporočila: 91

6. sep 2005 14:14

Zanima me, kje zraven jeste to pečeno rdečo papriko.Moja mami jo je večkrat naredila zraven kosila-ne vem, npr. pohano meso, krompir in ta paprika. ... je to to? je pa zelooooooo dobra. Torej: kje zraven najbolj paše? Hvala in lep dan

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

6. sep 2005 14:32

Pečena paprika najbolj tekne k jedem z žara, tudi k prebrancu jo jedo, sicer pa jo ponujajo ob vsakem obroku, h kateremu gre tudi kakršnakoli druga solata. Jaz najraje v ostanek tekočine, ko ostane še veliko česna, v to namakam bel kruh (oziroma sem to počela, zdaj ne smem več). Torej, jejte jo z vsem, kjer vam tekne, pri žaru pa naj res ne bi manjkala. Že bolj paše zraven kot pa pomfrit... Mamamia mamamia

escada  

član od: 21.8.2002

sporočila: 563

9. sep 2005 12:34

Njami ...paprika... Pa je že kdo poskusil solato iz posušenih rdečih paprik? Škoda, da se pri nas ne morejo dobiti ( no vsaj jaz jih še nisem videl), ampak takšna solata je tudi dobra! V srbiji ji pravijo "Ljutenica" verjetno zaradi tega ker mora biti vmes tudi kakšna huda, ali pa zaradi velike količine pora ali čebule ( najbolša je seveda z porom), paprike ki so suhe se kuhajo v vreli vodi 10 minut, da se zmehčajo, nato se ohladijo in narežejo na rezance, doda se por, olje in sol...in vojla, solata je nared... Dobra je tudi solata iz pečenih paprik po receptu "mamamie", le da se doda še kravji beli sir(lahko je ovčji ali kozji - odvisno od okusa), sir se med paprike nadrobi , in ko se pomeša z sokom paprik, potrebuješ poleg te jedi še samo kruh...druga ni potrebno.(njam) escada

sara  

član od: 2.10.2001

sporočila: 383

11. sep 2005 11:13

Suhe paprike sem že videla, ne vem sicer kje točno, poskusi v kakem megacentru. Če jih nimajo se pozanimaj če jih lahko dobijo. Če nič drugega, se vsaj lahko pozanimajo... Sicer pa bi morda lahko poskusila s sušilcem za sadje. Mogoče bi šlo.... Lep pozdrav veverica

sara  

član od: 2.10.2001

sporočila: 383

23. sep 2005 22:27

Danes sem delala navadne pečene paprike in pečene paprike nadevane z zeliščno skuto. Oboje je zelo dobro. Vendar sem imela kar dosti dela s "slačenjem" kože. Paprik mislim... Ponekod koža ni hotla it dol. Pekla sem jih gotovo 30 minut na 200 stopinj, s tem, da sta bili samo dve zares veliki, ostale so bile male oziroma srednje velike. A mogoče samo jamram in je to čisto normalno? Lp veverica

Lady_L  

član od: 26.8.2003

sporočila: 1260

24. sep 2005 9:59

Ja ću sutra peči papriku i spremat je u škrinju. Mi je najviše volimo uz grah, kašu i ričet. Lidija...

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

24. sep 2005 11:37

Sara, pa si paprike pred slačenjem pustila vsj četrt ure pokrite z vlažno krpo? Če nisi, je jasno, zakaj si imela težave, če pa si, pa je še ena možna razlaga, da si jih remalo opekla. Jaz jih vedno pečem toliko, da je koža že malo črna. Mamamia mamamia

sara  

član od: 2.10.2001

sporočila: 383

24. sep 2005 22:34

Danes sem jih spekla 8kg in sem zmatrana za umret.... Na vsaki strani sem jih pekla 20 minut na 200 stopinj in sicer z ventilacijsko. Danes so se pa slačile, tako kot sem jaz piskala. Lp veverica

modrijan  

član od: 29.12.2004

sporočila: 148

25. sep 2005 10:53

Sara - kako jih boš pa shranila? modrijan

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

25. sep 2005 11:28

Modrijan, pečene paprike lepo zložiš v vrečke in zamrzneš. So prav tako odbre kot sveže pečene. Mamamia mamamia

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti