Puding v mikrovalovki

neznan uporabnik
tema odprta - 2. okt 2001 15:13 | ogledi: 3.535 | odgovori: 8

Že večkrat sem slišala, da je možno v mikrovalovki pripraviti tudi pudinge, mlečni riž, zdrob, polento. Zanima me kako to gre, ali je kdo že poskusil in ali je v redu uspelo.

Hvala za odgovore.

neznan uporabnik

3. okt 2001 15:15

V mikrovalovki sem že delala mlečni riž in nekaj drugih narastkov. Naredila sem jih po enakih receptih kot bi jih sicer. Iz mikrovalovke mi je ta hrana še bolj všeč, ker ostane bolj sočna. Poglej v kakšno knjigo o mikrovalovki. Uporabna je za vsemogoče. Lep pozdrav!

galja  

član od: 6.7.2004

sporočila: 1351

14. okt 2004 2:31

Mi lahko kdo pove, kje najdem recepte za kuhanje v mikrovalovki! LP! Galja mojca roškar

ligojna  

član od: 22.12.2003

sporočila: 1501

14. okt 2004 7:30

Pojdi v knjižnjico in povprašaj za knjigo kuhajmo z mikrovalovko avtorice Marinke Pečjak. Vesna Leben

Fani  

član od: 18.7.2002

sporočila: 371

14. okt 2004 11:29

Če je osnovna tema že čokoladni puding v mvp... Takrat na začetku je tudi mene zelo zanimal odgovor, vmes pa sem tole že naštudirala. V mvp dam gret na največjo jakost 1/2 l mleka. Medtem v skodelici zmešam prašek, sladkor in čisto malo mleka, tako da je gosto kot testo (tako ni nobenih grudic). Počasi prilivam še malo mleka, tako da pride vsega skupaj kakšen dl in da se lepo vliva. Ko mleko v mikrovalovni zavre, vzamem skledo ven, gladko vmešam raztopljeni prašek in vrnem v mvp za pol minute na največjo jakost. Vzamem ven, pomešam, ponovim še za pol minute. Nalijem v skodelice. Časovni prihranek? Ga skoraj ni, mogoče kakšna minutka, saj 1/2 litra mleka tudi na plinu hitro zavre. Prednosti? Zagotovo se ne zažge, skleda se enostavno pomije, lonec na štedilniku moraš ribati, pa če še tako paziš. Jaz imam celo tistega z dvojnim dnom, tako da se res ne zažge, vendar brez ribanja tudi tam ne gre. Skledo iz mvp samo oplakneš. Predsodki? Moja mama misli, da tako skuhan puding ni "prav" skuhan, vsak se odloči sam. Zadnje čase za otroke delam močnejši (beljakovinsko obogaten) puding, tako da je res večerni obrok in ne samo posladek. Ko razmešam prašek, sladkor in malo mleka, dodam še en rumenjak, gladko se razmeša. Pazim, da zgoščen puding res dobro prevre, za rezervo ga dam tudi 3 krat nazaj po pol minute. Drugače se skozi steklo vidi, da puding res zavre. Surovega jajca me je namreč groza. V tem primeru že v startu dam kakšen dl več mleka, saj jajce dodatno zgosti. Puding je bolj podoben kremi, je res dober. Aja, v vsakem primeru dodam tudi veliko žlico mlete čokolade, kar je moj skriti trik. Pozdrav, Fani

Rožica  

član od: 13.9.2004

sporočila: 958

14. okt 2004 17:34

Fani! A pudingu dodaš samo rumenjak? Al celo jajce? Hvala za odgovor, Rožica. Galja in vse ki jih zanima, videla sem reklamo, mislim da v Anji in sicer le tej reviji naj bi v prihodnji številki bila dodana knjižica z recepti za mik.. Kdaj izhaja ne vem točno! No zdaj pa dosti reklame. Verjetno bo zelo majhna knjižica, kdo ve mogoče pa bo kaj uporabnega. Lp, Rožica. Zaupaj svoji osebni moci. To je vse, kar v tem skrivnostnem svetu sploh imas. Sporočilo je spremenil(a) Rožica dne 14. okt 2004 17:39:25

Rožica  

član od: 13.9.2004

sporočila: 958

16. okt 2004 10:36

Živio! O tisti knjižici, dobijo jo samo naročniki revije. To sploh ni fer, jaz sem se pa skoraj nad prodajalko spravla, kje je dodatek. No čutim se dolžno, da vam to sporočim in popravim mojo dezinformacijo. Se opravičujem ni bilo namerno. Lp, rožica. Zaupaj svoji osebni moci. To je vse, kar v tem skrivnostnem svetu sploh imas.

Fani  

član od: 18.7.2002

sporočila: 371

16. okt 2004 14:14

Rožica, dodam samo rumenjak. Lepo se razmeša, nikjer ga ni ne videti ne okusiti. Verjamem, da se tako samo okrepi obrok za otroke, saj drugače je res samo škrob v mleku. Gotovo pripomore tudi k bolj kremasti konsistenci. Beljake, ki mi tako ostajajo, zlivam v jogurtov lonček in dajem v zmrzovalnik nad hladilnikom. Menda se odmrznjen beljak enako dobro stepe v sneg kot svež. Tako ga lahko uporabiš kot dodaten sneg pri kakšnih narastkih, zavitkih ipd., če preskočimo klasične španske vetrce, indijančke ipd. Uporabno je tudi za ocvret za kakšen manj holesterolni obrok. Recimo. Pozdrav, Fani

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti