Pogrešana

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15823

13. dec 2005 15:14

In smo spet pri človeškem faktorju... mamamia

Bernarda  

član od: 18.1.2005

sporočila: 298

14. dec 2005 9:48

MAMAMIJA,ALI LAHKO MALO BOLJ TOČNO NAPIŠEŠ,KAKO PRIPRAVIŠ TE MARCIPANOVE KROGLICE.ZANIMAJO ME TUDI KOLIČINE ,KAKO VELIKE NAREDIŠ.ALI RAZVALJAŠ MARCIPAN KOT TESTO....RECEPT SE SLIŠI ZELO MAMLJIV. Bernarda

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15823

14. dec 2005 10:25

Pripravim si okoli 300 g marcipana (točne količine težko napišem, ker si ves material naložim na delovni pult in delam, dokler se mi ljubi). Zgnetem ga z malo sladkorja v prahu in dodam nekaj kapljic ruma (lahko tudi kakšnega likerja, vanilijevega na primer, pa tudi konjak da lep "štih"). Potem del testa pustim tako, del pa ga obarvam (ni pa to nujno). Marcipan potem razvaljam in izrežem kvadratke, velikost je odvisna od papirnatih modelčkov, ki jih imam pri roki. Nougat - okoli 200 g, kolikor ga je v škatli, ki se dobi pri nas) malo zmehčam in ga dam na marcipan, v sredino dam koščke sušenega sadja ali lešnika, tudi košček oreha je primeren, ali pol mandlja, tudi kos žele bonbona je uporaben, potem vse to oblikujem v kroglico, veliko kot na primer ferrero roccher ali rafaelo... Te naložim na kuhinjsko rešetko (uporabna je tudi mreža iz pečice) in prelijem s čokolado (recimo tri rebra temne in tri rebra bele je dovolj za omenjeno količino marcipana in nougata; če zmanjka, še vedno lahko narediš znova) ter okrasim. Je malo dela s tem, ampak meni so take packarije všeč. Sicer pa sproti, ko delaš, sama vidiš, kaj in kako. Le nougta ne zmehčaj preveč, zgolj toliko, da ga lahko z žličko jemlješ in posode in nalagaš na kroglice, saj se nougat le težko znova strdi. Ti se samo loti dela, boš videla, da bo uspelo. Lep pozdrav, Mamamia mamamia

Bernarda  

član od: 18.1.2005

sporočila: 298

14. dec 2005 12:05

NAJLEPŠA HVALA.V PETEK SE JIH SIGURNO POSTOPIM.ZANIMA ME ŠE,ČE ZAPRTI ZDRŽIJO KAKŠEN TEDEN.VESELA SEM RECEPTA Bernarda

kača  

član od: 11.1.2004

sporočila: 829

14. dec 2005 19:26

Tudi jaz delam podobno marcipanove kroglice kot Mamamia, le da nougat stresem iz posodice in narežem na majhne koščke, za odrasle jij pa nadevam s kandirano češnjo, namočeno v alkoholu. Na oblite kroglice položim čokoladni srček ali kavni bombonček, nekaj pa jih okrasim z raznimi črtami ali krogci s prelivi, ki so druge barve kot kroglice - npr. na čokolado narišem črte z limoninim, mlečnim ali punč prelivom. Sem jih pa lansko leto imela v hladilniku več kot en mesec, pa so bili še vedno dobri. levinja

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecanjica1998
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti