Kalna juha

kača  

član od: 11.1.2004

sporočila: 829

11. dec 2005 19:00

Jaz juho VEDNO kuham v ekonom loncu, pa je vedno bistra (če se prav spomnim, je o tem enkrat že bilo veliko napisanega na kulinariki). V juho dam skoraj vedno jajčno lupino in veliko mesnatih kosti, včasih tudi kos mesa (da ima tudi naš pes kosilo). Ko mi juha zavre, zmanjšam ogenj in po približno 15 minutah ugasnem plin. Ko mi ekonom "spusti", je juha kuhana in vedno čista! Če jih le dobim, kuham tudi kolenčne kosti. levinja Sporočilo je spremenil(a) nadaM dne 11. dec 2005 19:02:12

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17787

12. dec 2005 17:51

Ja, juha je kalna, če preveč intenzivno vre, po mojih izkušnjah ima pa nekaj zraven tudi izvor kosti in mesa. Saj ni vseeno, kako so bile živali hranjene in s čim,... Pri nas pen z juhe nikoli ne poberemo, saj so na njej samo na začetku (ko beljakovine še niso povsem zakrknjene), kasneje se pogubijo in običajno "obesijo" na steno lonca. rimljanka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecanjica1998
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti