Hofer

carmen  

član od: 30.9.2001

sporočila: 306

15. dec 2005 11:47

Hja Galja bo odvisno od gneče Zapravljati pa nimam namena, bolj pokukati kakšno je stanje pri cenah Upam, da ne bom več zapravljala v decembru, saj večina daril je že kupljenih in škoda v denarnici je že narejena vsako leto ista pesem . In kaj ste druge opazile, da je občutno nižja cena kot drugje in vredno nakupa

paradiz  

član od: 23.11.2005

sporočila: 15

15. dec 2005 13:08

Za nič na svetu se ne bi šla drenjat v Hofer. Ti ljudje ja kot ponoreli "bašejo" stvari, ki jih verjetno niti ne potrebujejo, ampak, ker je ceneje...Groza! Kupujmo raje darila, ki nekaj pomenijo, jih podarjajmo s srcem in to je to. Ma, Hofer me ne bo videl; prvi vtis je že slab. Lep dan vsem! Paradiz

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

15. dec 2005 15:34

Danes sem si tudi jaz ogledala "veleslavni" Hofer. Pridem do vozičkov, kjer sem takoj bila razočarana, ko sem videla, da moram imeti kovance, grem nazaj v avto kjer imam vedno kovanec za 10 tolarjev za vozičke (drobiž mi itak otroci poberejo), pridem nazaj in vidim da potrebujem kovanec za 20 ali 50 tolarje, če hočem dobiti voziček. Že takrat bi se najraje obrnila in šla drugam ampak mi firbec ni dal miru. Grem do blagajne in zamenjam denar, da kooončno dobim voziček. Posebne gneče ni bilo, večinoma so bili firbci kot jaz. Tudi izbire ni ravno velike, veliko je sladkarij. Mandljev, lešnikov in orehov nimajo. Sadje iz zelenjava je že natehtana s kodo, kar mi ravno ne odgovarja. Napr. med paradižniki, je bilo v škatli tudi nekaj nagnitih, da je kar malo kapljalo iz škatle, banane so bile pakirane po 1 kg in vse "okrašene" s črno barvo. Edini znani izdelek, ki sem ga zasledila je bila poli salama. Kupila sem marcipan, ki je bil malo cenejši kot drugje. Blagajničarka pa je tako naspidirano hitra, da sploh ne moreš normalno zlagati v vrečko. Prostora, da prodajalka odlaga stvari je zelo malo, tako, da moraš res dobro pohiteti, če nočeš, da ti svari padajo po tleh. Ker seveda nisem tako hitro pospravljala kupljenih stvari, kot jih je blokirala sem bila deležna parih očitajočih pogledov prodajalke. Dobro saj je vredu, da ne čakaš v vrsti pol ure ampak, da moraš stvari kar zmetati v vrečko je pa preveč. Skratka meni osebno ni bilo všeč in mislim, da ne bom ravno redni kupec. Po "nakupovenju" v Hoferju sem šla v sosednjo trgovino in kupila vse kar potrebujem (kar mi je preverjeno všeč). LP jade

jernej  

član od: 30.8.2001

sporočila: 4876

15. dec 2005 15:53

jade je napisal/a:
Danes sem si tudi jaz ogledala "veleslavni" Hofer. Pridem do vozičkov, kjer sem takoj bila razočarana, ko sem videla, da moram imeti kovance, grem nazaj v avto kjer imam vedno kovanec za 10 tolarjev za vozičke (drobiž mi itak otroci poberejo), pridem nazaj in vidim da potrebujem kovanec za 20 ali 50 tolarje, če hočem dobiti voziček. Že takrat bi se najraje obrnila in šla drugam ampak mi firbec ni dal miru. Grem do blagajne in zamenjam denar, da kooončno dobim voziček. jade
A ne da marsovec ne bi verjel, če bi gledal, kaj so vse ljudje pripravljeni narediti da dobijo špecerijo. Plačevati za vozičke (če zapravim 40 jurjev bi lahko imeli tudi nekoga ki bi jih zlagal)... A ni to malo zaj... da moram iskati kovanec za 10 SIT, da kupim pri njih... O vrečkah sem pa tako že pisal. Je v Hoferju morda vrečka zastonj? Jernej - Urednik Kulinarične Slovenije

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

15. dec 2005 17:06

Če je vrečka zastonj ne vem, ker nisem bila notri, je pa parkirišče sigurno zastonj, samo najdit ga moreš. Ne, ampak brez heca, tam mimo se še peljat ne smeš, ker se zna zgodit da že na pasu za odvit desno do štacune čakaš. lp Vesna Vesna Milek Recko

suzanar  

član od: 29.1.2004

sporočila: 458

15. dec 2005 17:16

Pri nas se je odprl predvčerajšnjim ( nisem brala cele debate in ne vem točno o katerem govorite), a še nisem šla pogledat. Ponavadi si za nove trgovine vzamem čas preden si jih grem ogledat. Vsekakor razmišljam, da so police po unem prvem navalu verjetno kar prazne. Prvi dan (tako v Izoli kot Kopru) je bilo divje. Slišala sem za policijo, ki je delala red med ljudmi in o možaku, ki se je zaprl v hladilnik, da bo zagotovo njegov. Te kar malo mine. Tisti, ki so bili, pa pravijo, da se ne glih vse splača. Kot povsod. Ene stvari imajo najbrž poceni, druge pa dražje. Suzana

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

15. dec 2005 19:43

Vrečka stane 25 tolarjev. Hec z vozičkom me je najbolj razkuris zato ker sem imela s seboj hčerko staro 3 leta, šle sva iz sistematskega pregleda in sva imela nekaj za nabavit. In sem jo mogla nosit do vozičkov (sicer sama hodi ampak tam na parkirišču me je strah, da bi mi zletela pod avto), pa nazaj do avta po kovanec, pa potem nazaj do vozička, kjer sem ugotovila da "ne paše" pa v štacuno zamenjat, pa nazaj do vozička in sem se s kovancem zaradi babjega firbca hodila 10 minut. Sicer vozička ne bi vzela ampak v trgovini je najenostavneje da dam otroka sedet v voziček, da mi ne leta okoli in vleče vse s polic. Cene pa niso nič bolj "ugodne" kot drugje, trgovina kot trgovina razlika je samo v tem, da v drugi večji trgovini lahko malo izbiram kaj bom kupila tukaj pa imajo 1 artikel in konec in tudi artiklov je manj kot v povprečni trgovini. jade

julia  

član od: 5.12.2004

sporočila: 513

15. dec 2005 19:54

Koliko denarja, toliko muzike, sem pisala ze pred dnevi, pa mi marsikdo ni hotel verjeti. julia

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

15. dec 2005 20:07

Prav imaš Julija, ampak saj veš "babji firbec" mi ni dal miru . jade

silva  

član od: 1.10.2002

sporočila: 871

16. dec 2005 0:15

Mislim, da je ljudem vedno bolj pomembno, da kupujejo... (verjetno zato, da bi se dokazali, da zmorejo kupovati?? ali pa res zato, ker se jim v življenju nič več tako vznemirljivega ne dogaja, kot je nakupovanje...). In ker večina (vedno večja) nima denarja, da bi kupovala velike (pomembne?) stvari, kupujejo majhne... malo po malo... vsaki dan... stvari brez katerih bi seveda brez problema preživeli... Tako se do konca meseca nabere kar zajeten kupček denarja, ki je bil dobesedno "vržen stran". Če bi ljudje vzeli v roke "svinčnik in papir" in malo poračunali, bi se zamislili, koliko nanesejo takšni nakupi- ala:"če sem glih tu, bom pa še tole vzela... pa tole... pa tole... Saj jutri tako ne bom šla v trgovino". Naslednji dan se seveda zgodba ponovi... In seveda nikoli ni samo:"samo po kruh skočim, takoj bom nazaj" - ponavadi se konča tak stavek z najmanj 5.000 sitov (res dragi kruh...). Potem pa z velikim cmokom v grlu greš proti domu:"Pa kako? Saj sem samo po kruh skočila... Kako je vse drago..." Ljudje se vse premalo družijo in verjetno zato iščejo "bližino", stik s človekom v trgovinah (ker tam bo sigurno našel ljudi). Ste opazili, da manjše trgovine - samopostrežne (ki sploh niso tako majhne, kot so bile včasih štacune z eno vrsto polic in prodajalnim pultom), postajajo vedno bolj prazne? (Logično - saj tja gotovo ne bomo šli, če ni ljudi...). Sami od sebe iščemo gužvo zato, da srečamo ljudi... Žalostno, kako draga so ta naša dandanašnja druženja... silva silva

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti