Adventni venček

babka1951  

član od: 22.8.2012

sporočila: 6950

2. dec 2013 13:04

Trixi, zelo lepi so , tudi jaz sem včeraj enega, doma narejenega odnesla moji mami, zelo vesela ga je bila

babka1951

gogad  

član od: 28.4.2004

sporočila: 3697

2. dec 2013 17:31

vAdventni venček imam kupljen ,že veliko let...sem si pa letos naredila prvi adventni svečnik :)...lepo diši..

lp goga

Ninja24  

član od: 31.3.2007

sporočila: 2692

2. dec 2013 22:34

Letos sem malo "zreciklirala" enega izpred prejšnjih let, z nekaj novimi dodatki v novi barvi ....

Ninja24

katrin11  

član od: 3.1.2010

sporočila: 2342

3. dec 2013 1:19

Atina, tudi meni ne bi naredila usluge z adventnim venčkom, razen, če bi bil za pojesti.  V tej obliki bi ga bila najbolj vesela. Z leti me vse bolj moti, da moram imeti v svojem domu skoraj vse, kar se je priselilo k nam iz zahoda, tako da drugi vidijo. Nak, dom je moj in ravno zato je dom, ker imam v njem vse po svoji volji in želji. 

Če se vživim v osebo tvoje tašče mi izgleda njeno razmišljanje takole: "Kako naj se izognem venčku na vratih, če ne bom rekla, da ga ne maram? Predstavljam si, da si venček delala z veseljem in ljubeznijo, pa te moram razočarati. Če se bom zahvalila in venček sprejela , ga bom verjetno drugo leto spet dobila. In bom slabe volje vsako leto, ko bom vedela, kaj me čaka. Pohvalila bom venček, da je lep in ga previdno zavrnila že zdaj." 

Krašenje doma v decembru, obujanje starih običajev in navad,  je  nekaj drugega, prav uživam v tem. Tudi kakšna nova stvar mi postaja vse bolj domača.  Mogoče bom kdaj tudi venček naredila, zdaj mi še ni sedel v razmišljanje o mojem domu. Všeč pa mi je pri drugih prav vsaka ureditev, ki spominja na zimo in božični čas. Tudi ognjemet v zmernih količinah pokanja. Le petard ne maram, saj nismo na fronti. 

Katrca11

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti